Řezník (JIJA)

Views:
 
Category: Entertainment
     
 

Presentation Description

Autor prezentace: Jiřina Jančarová

Comments

Presentation Transcript

Slide1:

MOTTO: a ne tvůj lék tvojí stravou. Nechť tvá strava je tvým lékem JIJA

Slide2:

Zkusme se zamyslet nad tím, kdo všechno má prospěch z toho, že dietní programy jaksi nefungují. A známý JOJO EFEKT naopak přihodí ještě nějaké to kilo navíc.

Slide3:

Třeba bude za pár let oficiální názor na zdravé stravování úplně jiný, než teď, a dá za pravdu našim předkům. (Už nyní se takové názory množí.) Nebo, že by předci byli úplně blbí ?

Slide4:

Co takhle nakouknout do publikace z roku 1934. Že by to maso a pravé nefalšované živočišné tuky měly přece jenom něco do sebe ???

Slide7:

K oslavám nemusí být vždycky dort a kytice nemusí být vždycky z květin.

Slide11:

Namítnete jistě, že maso není to, co bývalo. Ale co dneska je ???

Slide16:

Slyšeli jste o tom, že existují i vysokotučné stravovací systémy s nízkým podílem sacharidů ?

Slide22:

Představte si, že někteří po tom i hubnou.

Slide23:

Kdo ví, třeba ty civilizační choroby nepřišly s civilizací, ale se změnou stravování.

Slide25:

Není všechno maso, co se tak tváří.

Slide26:

Bohužel, ne každý má domácí udírnu.

Slide27:

Naštěstí stále existuje něco jako ŘEZNICKÁ ČEST.

Slide29:

No, řekněte, nebyl by tohle originální dárek ?!?

Slide30:

MARGARÍNY - LEVNÉ, PRAKTICKÉ A ZDRAVÉ ? Margarín se stal doslova hitem v Napoleonově armádě, díky nízké ceně. Vynález ztužování tuků otevřel margarínům cestu na evropský a americký trh, zvláště za 2. světové války. MARGARÍN - VELKÝ OMYL LÉKAŘů Lékaři a odborníci na výživu začali doporučovat margaríny ve velkém. Významnou roli sehrála i reklama. Teprve později se ukázalo, že látky obsažené v margarínech jsou zdraví škodlivé. MARGARÍNY NEBO MÁSLO ? Výrobci margarínů přinesli mnoho mýtů, které se dodnes považují za pravdivé. Oproti klasickému máslu se sice lépe roztírá a neobsahuje cholesterol, ale zato obsahuje emulgátory, stabilizátory, konzervační látky, aromata, uměle vyrobené vitamíny,a někdy i živočišné tuky. Také sám výrobní proces je mnoha odborníky považován za zdarví škodlivý. ZÁLEŽÍ JEN NA NÁS, JESTLI SE ROZHODNEME PRO KLASICKÉ, MLÉKEM VONÍCÍ MÁSLO, NEBO PODLEHNEME EKONOMICKÉMU A POHODLNĚJŠÍMU ŘEŠENÍ VE FORMĚ MARGARÍNU. ... a jak to vidíte vy ???

Slide31:

2010 ...a to už je konec, vážení, ne vždy musí být všechno tak, jak je nám podsouváno. Berte to jako materiál k zamyšlení a podnět k dalšímu samostudiu. Poděkování DNmK za fotokopie z příručky. music: Pierre Vangelis — Corundulla

authorStream Live Help