Petra (Yves D.)

Views:
 
     
 

Presentation Description

Autor prezentace: Yves Delachaux

Comments

Presentation Transcript

Slide1:

JORDÁNSKO PRŮVODCE PETROU

Slide2:

PETRA VZNIKLA KOLEM ROKU 1000 př.n.l.

Slide3:

Petru založili Edomini, ty pak vystřídali NABATEJCI což byli beduíni z území dnešního Iráku. . PETRA VZNIKLA KOLEM ROKU 1000 př.n.l.

Slide4:

Nabatejce pak vystřídali Římané, Byzantinci a Osmané. PETRA VZNIKLA KOLEM ROKU 1000 př.n.l. Petru založili Edomini, ty pak vystřídali NABATEJCI což byli beduíni z území dnešního Iráku.

Slide5:

Poslední obyvatelé - jordánští beduíni, byli násilně přesídleni do nedalekého města Petra ve 20.století. PETRA VZNIKLA KOLEM ROKU 1000 př.n.l. Petru založili Edomini, ty pak vystřídali NABATEJCI což byli beduíni z území dnešního Iráku. Nabatejce pak vystřídali Římané, Byzantinci a Osmané.

Slide6:

Dnešní pozůstatky po Nabatejcích jsou výhradně hrobkami. Sami Nabatejci žili (jakožto kočovní beduíni) ve stanech.

Slide7:

VCHOD

Slide8:

BLOKY DŽINNŮ

Slide10:

PYRAMIDOVÁ HROBKA

Slide12:

PŘEHRADA A VSTUP DO SÍQU

Slide14:

KAŇON SÍQ

Slide16:

POKLADNICE

Slide18:

FASÁDOVÁ ULICE

Slide20:

HROBKY U DIVADLA

Slide22:

VÝSTUP K OBĚTIŠTI

Slide24:

OBELISKY

Slide26:

OBĚTIŠTĚ

Slide28:

HROBKY POD OBĚTIŠTĚM

Slide32:

NABATEJSKÝ CHRÁM

Slide34:

VÝSTUP KE KLÁŠTERU

Slide36:

KLÁŠTER

Slide38:

VÝHLEDY SMĚREM K IZRAELI

Slide39:

KOLONÁDOVÁ ULICE

Slide41:

KRÁLOVSKÉ HROBKY

Slide44:

NABATEJSKÉ DIVADLO

DOBŘE MÍNĚNÉ RADY PRO VÁŽNÉ ZÁJEMCE:

DOBŘE MÍNĚNÉ RADY PRO VÁŽNÉ ZÁJEMCE Na prohlídku je nezbytný jeden celý den, proto je třeba mít rezervovány 2 noclehy v obci Petra

DOBŘE MÍNĚNÉ RADY PRO VÁŽNÉ ZÁJEMCE:

DOBŘE MÍNĚNÉ RADY PRO VÁŽNÉ ZÁJEMCE Na prohlídku je nezbytný jeden celý den, proto je třeba mít rezervovány 2 noclehy v obci Petra Prohlídka představuje dlouhý pěší výlet, při kterém se absolvují 2 výstupy po 1000 schodech nahoru a dolů, proto se vybavte dobrými a pohodlnými botami.

DOBŘE MÍNĚNÉ RADY PRO VÁŽNÉ ZÁJEMCE:

DOBŘE MÍNĚNÉ RADY PRO VÁŽNÉ ZÁJEMCE Na prohlídku je nezbytný jeden celý den, proto je třeba mít rezervovány 2 noclehy v obci Petra Prohlídka představuje dlouhý pěší výlet, při kterém se absolvují 2 výstupy po 1000 schodech nahoru a dolů, proto se vybavte dobrými a pohodlnými botami. V areálu je stálé vedro, proto počítejte se 2l vody na osobu

DOBŘE MÍNĚNÉ RADY PRO VÁŽNÉ ZÁJEMCE:

DOBŘE MÍNĚNÉ RADY PRO VÁŽNÉ ZÁJEMCE Na prohlídku je nezbytný jeden celý den, proto je třeba mít rezervovány 2 noclehy v obci Petra Prohlídka představuje dlouhý pěší výlet, při kterém se absolvují 2 výstupy po 1000 schodech nahoru a dolů, proto se vybavte dobrými a pohodlnými botami. V areálu je stálé vedro, proto počítejte se 2l vody na osobu V areálu není žádný směrový ukazatel ani popis, proto doporučuji vzít si u vchodu místního průvodce

DOBŘE MÍNĚNÉ RADY PRO VÁŽNÉ ZÁJEMCE:

DOBŘE MÍNĚNÉ RADY PRO VÁŽNÉ ZÁJEMCE Na prohlídku je nezbytný jeden celý den, proto je třeba mít rezervovány 2 noclehy v obci Petra Prohlídka představuje dlouhý pěší výlet, při kterém se absolvují 2 výstupy po 1000 schodech nahoru a dolů, proto se vybavte dobrými a pohodlnými botami. V areálu je stálé vedro, proto počítejte se 2l vody na osobu V areálu není žádný směrový ukazatel ani popis, proto doporučuji vzít si u vchodu místního průvodce U vstupu odmítněte nabízený odvoz koněm či oslem – jízda je jen na 1 km a ušetříte si nepříjemné dohadování.

Slide51:

Cestování zdar [email protected] music: Dalida — Helwa ya balada

authorStream Live Help