Nečas v nebi

Views:
 
Category: Entertainment
     
 

Presentation Description

Autor prezentace: Eva Tůmová | music: Circus Band — Bag To Rags

Comments

Presentation Transcript

Arial:

NEČAS V NEBI …tak tento vtip nemá chybu Na ranní procházce Nečas náhle zakopl a upadl, ukázalo se, že to byla mrtvice. A protože podle hesla „ Zdraví není byznys " neměla blízká nemocnice dostatek personálu, tak zemřel.

Calibri:

Záhy stál před nebeskou branou a svatý Petr ho přivítal: "Vítej na nebesích, ale dříve, než se tu usadíš, tak se zdá, že tu máme malý problém. Málokdy tu máme špičky ODS a tak si nejsme tak úplně jisti, co s nimi." "To nevadí, prostě mě pusťte dál, jsem dobrý křesťan, jsem věřící." "Já bych tě rád pustil dál, ale mám pokyny přímo od Pánaboha. Říká, že od zavedení našeho nového programu " LEPŠÍ BUDOUCNOST " musíš strávit jeden den v pekle a jeden den v nebi. Potom si sám vybereš, kde chceš strávit věčnost." "Ale já už jsem se rozhodl. Chci do nebe!" "Lituji, ale taková jsou pravidla", odpověděl sv.Petr.

Nečas v nebi:

Odvedl Petra Nečase k výtahu a jeli dolů do pekla. Brána pekel se otevřela a Nečas se ocitl na krásné zelené louce. Připadal si tam jako v ráji. Zelená tráva, slunce svítí, ale není moc horko. Vane mírný vlahý větřík. Všude jsou malé hospody s pivem, párky a ovarem, které jsou stíněné šumícími stromy. Všude postávají slavní konzervativní politikové, sama baronka Thatcher ho vítá. Pod kaštanem sedí hodně známých tváří. Všichni se volně procházejí, hrají kuželky a fotbálek. K obědu si dávají bifteky, grilovaná prasátka, šampáňo a plzeň.

PowerPoint Presentation:

Sám ďábel přinesl Nečasovi sklenici oroseného piva a kotletku. "Dej si jedno, Péťo!" "Ne, slíbil jsem, že už nebudu pít a budu hubnout", odmítá Nečas. "Tohle je peklo, synku. Tady můžeš jíst a pít co chceš a neuškodí ti to, spíš prospěje." Petr si tedy zavdá a zjistí, že se mu ďábel líbí, že je to fajn chlapík, který umí vyprávět peprné vtipy a provádět ostatním kanadské žertíky. Prostě přesně to, co mají v ODS rádi.

PowerPoint Presentation:

Jako jsou třeba jejich vtípky v podobě smlouvy s občany, slib zavedení protikorupčního balíčku, vysokých platů, snížení nezaměstnanosti, vtip se zvýšením dostupnosti a kvality zdravotní péče pomocí privatizace nemocnic (to byl vývar !!) a vtipné skutky v podobě zavedení poplatků důchodcům a kojencům, snížení mateřské, prosazení netransparentního odměňování ústavních činitelů, zvýšení DPH, promlčení přestupků po roce, žádný boj s daňovými úniky zbohatlíků a co nejmenší daň pro milionáře. A nakonec slib, že víc už nebudeme krást, (jen tolik co doposud).

PowerPoint Presentation:

Společně si to skvěle užívají a dřív než si to Nečas uvědomí, je den pryč. Všichni se s ním bouřlivě loučí a mávají mu, když nastupuje do výtahu. Když se dveře výtahu znovu otevřou, je zase u bran ráje a svatý Petr na něj čeká. "Tak a teď je čas na návštěvu ráje", a otvírá mu bránu.

PowerPoint Presentation:

Dalších 24 hodin je Péťa donucen trávit čas s partou čestných, vychovaných lidí, kteří mají rádi společnost, mluví o jiných věcech než o jídle, o penězích, a chovají se k sobě slušně a uctivě. Žádné hrubé vtipy nebo kanadské žertíky. Nejsou tam ani žádné hospůdky a i když je jídlo dobré, bifteky a ovárek to není. A nikdo není bohatý . Není tam nikdo, koho by znal. A navíc se k němu nikdo nechová jako k důležité osobě. "A j éje , na něco takového mně Kalousek s e Schwarzenbergem nepřipravili. Ani Míra ani Kája se o tom nezmiňovali," říká si Nečas .

PowerPoint Presentation:

Den skončil a svatý Petr se vrátil. "Tak strávil jsi den v pekle a den v nebi. Teď si vyber, kde strávíš věčnost." Ale Nečas, jak je u něj zvykem, dlouho nepřemýšlí a rozhoduje se: " Nikdy jsem si nemyslel, že tohle řeknu - víš nebe bylo krásné, a tak..., ale já si opravdu myslím, že patřím k přátelům do pekla." Tak ho sv. Petr odvede k výtahu a on jede stále dolů až do pekla.  

PowerPoint Presentation:

Dveře výtahu se otvírají a on se ocitá uprostřed pustiny pokryté odpadky a toxickým odpadem. Vypadá to jako poušť, ale je to ještě horší. Asi jako doly pod Krušnými horami. Je vyděšen, když vidí své přátele, oblečené v cárech, jak jsou přikováni k řetězu a sbírají do plastových pytlů odpadky při silnici. Sténají a vzdychají v bolestech, tváře a ruce zčernalé špínou. Ďábel přijde k Nečasovi a dá mu ruku kolem ramen, ten se otřese a říká: "Já tomu nerozumím, byl jsem tu včera, všude sluníčko, travička zelená, pivo teklo proudem. Jen jsme se tak poflakovali a bylo to skvělé. A teď je tady pustina, všude jenom nepořádek a každý vypadá zbědovaně."Ďábel se na něj podívá, mazaně se usměje a řekne: "Jo Péťo, včera to byla volební kampaň, dnes už sis nás zvolil!"

authorStream Live Help