Jak vyrobit levné LED osvětlení akvária

Views:
 
     
 

Presentation Description

Návod, jak si vyrobit LED osvětlení do akvária, které je levné a nepřehřívá se. Potřebovat budete: * LED pásek, * profil LED pásku, jeho kryt a dvě koncovky, * bužírku, * napájecí kabel, * zdroj. Celý návod najdete v článku http://www.t-led.cz/jak-vhodne-osvetlit-akvarium

Comments

Presentation Transcript

slide 1:

Jak vyrobit LED osvětlení do akvária T-LED.cz

slide 2:

Výhody tohoto řešení Velmi levná varianta. Nepřehřívá se i při delším svícení. Je voděodolné.

slide 3:

Co budete potřebovat LED pásek. Profil kryt a koncovku k LED pásku. Napájecí kabel. Transparentní smršťovací bužírku. Pájku. Nahřívací pistoli případně fén. Silikon nebo akvaristické lepidlo.

slide 4:

Pájení a kompletace LED pásku 1. Připájejte napájecí kabel k LED pásku a přilepte k profilu samolepící páskou. 2. Ukončete kryt koncovkami a otvorem protáhněte připájený kabel. 3. Nasuňte a nacvakněte kryt profilu.

slide 5:

Práce s bužírkou 1. Připravte si bužírku. Její délka musí být o 2 cm delší než je délka profilu. 2. Nasaďte bužírku na profil tak aby na každé straně přečnívala o 1 cm.

slide 6:

Nahřívání bužírky Pomocí nahřívací pistole nebo fénu nahřejte bužírku dokud se nesmrští.

slide 7:

Nahřívání bužírky Po nahřívání bude bužírka vypadat jako na obrázku vpravo.

slide 8:

Zalepení konců LED svítidla Silikonem nebo akvaristickým lepidlem zalepte konce smrštěné bužírky.

slide 9:

Materiál LED pásek - http://www.t-led.cz/led-pasky Profil - http://www.t-led.cz/profily-pro-led-pasky Kryt - http://www.t-led.cz/difuzory-kryty-pro-alu-profily Koncovky - http://www.t-led.cz/koncovky-a-uchyty Transparentní smršťovací bužírka - http://www.t-led.cz/ smrstovaci-buzirka-transparentni

slide 10:

T-LED.cz Celý návod najdete na stránce http://www.t-led.cz/jak-vhodne-osvetlit-akvarium

authorStream Live Help