Руїна_Правобережна

Views:
 
Category: Education
     
 

Presentation Description

No description available.

Comments

Presentation Transcript

Slide2:

Гетьмани розділеної України Правобережна Україна Павло Тетеря (1663-1665 рр.) Петро Дорошенко (1665-1677 рр.) Юрій Хмельницький (1677-1681 рр.) Лівобережна Україна Іван Брюховецький (1663-1668 рр.) Дем’ян Многогрішний (1669-1672 рр.) Іван Самойлович (1672-1687 рр.)

Slide3:

Гетьманування П. Тетері (1663-1665) Намагався в союзі з Польщею відвоювати Лівобережжя, але зазнав поразки. Під час його правління на Правобережжі польські війська грабували українські землі У результаті у 1665 р. проти Тетері спалахнуло повстання й він утік у Польщу.

Slide4:

Гетьманування П. Дорошенка (1665-1676 ) П. Дорошенко поставив собі за мету об’єднати всі українські землі під своєю владою та звільнити їх від Польщі та Росії. У внутрішній політиці П. Дорошенко посилив роль Генеральної ради (зборів усіх козаків) у вирішенні державних питань; обмежив владу козацької старшини; створив корпус найманців – сердюків (піхотинців), підлеглих тільки йому особисто. У зовнішній політиці звернувся по допомогу до Туреччини в питанні об’єднання України і звільнення її з- під влади Польщі та Росії .

Slide5:

10 жовтня 1665 р. правобережні полковники обрали Дорошенка тимчасовим гетьманом Правобережної України , а на початку січня 1666 у Чигирині козацька рада підтвердила вибір старшини . Герб роду Дорошенка У 1667 р. Козацько-османське військо П. Дорошенко розгромили польське військо , й Правобережжя отримало автономію

Slide6:

«Гетьман обох берегів Дніпра» У 1668 р. П. Дорошенко здійснює похід на Лівобережжя, об’єднує під своєю владою Правобережну й Лівобережну України

Slide7:

Але Московсье царство і Річ Посполита , не бажаючи втрачати свою присутність в Україні , виступили проти її возз'єднання в єдину державу. До того ж ворожу позицію щодо нього зайняли і запорожці . Царь Алексей Михайлович Король Ян ІІ Казимир Отаман Іван Вірко

Slide9:

У 1672 р. Польща й Туреччина підписали Бучацький мирний договір, за яким до Туреччини відійшло Поділля; Дорошенко оголошувався гетьманом у старих межах (Київщина та Брацлавщина); у складі Польщі залишалися західноукраїнські землі.

Slide10:

Поступово П. Дорошенко втрачає авторитет і підтримку народу, оскільки «привів» на українські землі татар і турків, які грабували українські поселення та брали ясир. П. Дорошенко, розчарований союзництвом із Туреччиною, передав гетьманську булаву кошовому отаману Запорозької Січі І.Сіркові .

Slide11:

У 1676 р. П.Дорошенко зрікається гетьманства , виїжджає до Росії і присягає на вірність московському царю.