Руїна_підсумок

Views:
 
Category: Education
     
 

Presentation Description

No description available.

Comments

Presentation Transcript

Slide2:

Поділ України між Московською державою та Річчю Посполитою

Slide3:

Правобережна Україна відходила Польщі, Лівобережна Україна залишалася за Московською державою. Київ тимчасово контролював лівобережний гетьман, згодом він мав відійти Польщі. Запорозька Січ перебувала під спільним контролем обох держав. Андрусівське перемир’я 1667 р.

Slide5:

Кордон між Річчю Посполитою та Московською державою пролягав по Дніпру. Південна Київщина та Брацлавщина залишалися нейтральною зоною. Запорожжя відходило Москві. Річ Посполита за викуп відмовлялася від Києва. Спільна боротьба з Туреччиною та Кримським ханством. «Вічний мир» 1686 р.

Результати й наслідки Руїни:

Результати й наслідки Руїни Правобережна Україна розорена й спустошена Активне заселення Слобідської України переселенцями з Правобережжя Туреччина зазнала поразки від Священної ліги, що призвело до її занепаду у XVIII ст. Почалася криза Кримського ханства, що завершилася загибеллю держави наприкінці XVIII ст. Почалася суспільна криза Речі Посполитої, що завершилася загибеллю Польської держави наприкінці XVIII ст. Московська держава укріпила позиції в Україні.