Руїна_Хмельницький

Views:
 
Category: Education
     
 

Presentation Description

No description available.

Comments

Presentation Transcript

Slide2:

Гетьманування Юрія Хмельницького 1659 – 1663 рр.

Slide3:

У вересні 1659 р. на козацькій раді у Білій Церкв і гетьманом було проголошено Юрія Хмельницького.  

Slide4:

У 1659 р. Ю. Хмельницький на Переяславській раді в присутності російських військ і підписав Переяславську угоду з Московським царством.

Slide5:

У 1660 р. спільні московсько -козацькі війська здійснюють похід на Польщу ,що отримав назву « Чуднівська кампанія» . Осада лагеря Шереметева и Цецюры Тиміша польскими войсками Поразка московсько-козацького війська

Slide6:

Ю. Хмельницький переходить на бік Польщі, підписує з нею Слободищенський трактат (7 жовтня 1660 р.) , який проголосив про вхід України до Речі Посполитої Гетьмани Потоцький та Любомирський мають підтвердити своєю присягою Гадяцью угоду за винятком пунктів , які стосуються князівства Руського ; Ю. Хмельницький з Військом Запорізьким відступає від московського царя і не повинен шукати іншого покровителя, ніж король Річі Посполитої Гетьман з Військом Запорізьким повертається в Україну , щоб повернути фортеці , які знаходяться під контролем московитів ;   Ніжинському та Чернігівському полкам наказано відступитися від росіян , інакше Хмельницький мусить виступити проти них; У випадку бунту на Запоріжжі чи в інших місцевостях гетьман має його придушити Присягнути королю має не лише гетьман , але й простолюд перед присланими комісарами .;

Slide7:

Частина козаків на Лівобережжі підняла повстання , відмовилася визнавати владу Польщі й обрала собі нового гетьмана – Я. Сомка .

Slide8:

У результаті Україна поділилася на Правобережну та Лівобережну до 1663 р. Ю . Хмельницький правив Я. Сомко Ю. Хмельницький зрікся влади й постригся в ченці С. Сомко був убитий козаками за наказом І. Брюховецького під час «Чорної ради» в Ніжині.

Slide9:

Гетьмани розділеної України Правобережна Україна Павло Тетеря (1663-1665 рр.) Петро Дорошенко (1665-1677 рр.) Юрій Хмельницький (1677-1681 рр.) Лівобережна Україна Іван Брюховецький (1663-1668 рр.) Дем’ян Многогрішний (1669-1672 рр.) Іван Самойлович (1672-1687 рр.)