Tara_Kişisel gelişim kitapları seçerken nelere dikkat etmelisiniz

Views:
 
Category: Others/ Misc
     
 

Presentation Description

Türkiye’de kişisel gelişimin belli bir alanında yoğunlaşan ve uzmanlaşan çok az sayıda yayınevi bulunuyor. Örneğin kişisel gelişim kitapları arasında ilişkilere odaklanan kitaplar ilginizi çekiyorsa Tara Yayınevi bu alanda açık ara önde diyebiliriz. Hem aile hem de kadın-erkek ilişkileri üzerine şimdiye kadar çok sayıda kaliteli kitabın kapağında Tara logosu yer alıyor. Gülay Fırat imzalı Acemi Çöpçatan, Dr. Kevin Leman’ın Kaçıncı Çocuksunuz: Doğum Sıranızın İş Aşk ve Aile Hayatınıza Etkisi ve Baturay Özden’in Erkeğin Pin Kodu kitabı Tara Yayınevi’nin kişisel gelişim kitapları alanındaki öncü konumunu pekiştiriyor. Tara Yayınevi’nin tüm kişisel gelişim kitaplarına buradan ulaşabilirsiniz. Ayrıca müşteri servisine ulaşmak için [email protected] mail adresini kullanabilirsiniz.

Comments

Presentation Transcript

slide 1:

Kişisel Gelişim Kitapları Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz Birçok okur için kişisel gelişim kitapları özel bir yere sahip. Kimimizi depresyondan çıkaran kimimizi başarıya ulaştıran kişisel gelişim kitapları usta ellerden çıktığında gerçekten hayatımızda radikal değişikliklere sebep olabiliyor. Kadın-erkek ilişkilerine aile ilişkilerine iş yaşamında veya eğitimde başarıya yönelik kişisel gelişim kitapları her yaş grubundan okurların ilgisini çekiyor. Kitap okumanın ancak bilinçli bir seçicilik var olduğunda yarar sağlayacağını çoğumuz biliriz. Aynı şey elbette kişisel gelişim kitapları için de geçerli. Belli bir kalite standardına göre seçici davranmadığımızda kişisel gelişim kitapları okuyarak hayal ettiğimiz değişimi göremeyebiliriz. Öyleyse seçerken nelere dikkat etmeliyiz 1. Yazar İşinin Ehli mi Günümüzde kitap sektörü tüm sıkıntılara rağmen çeşitliliğini artırmaya devam ediyor. Kişisel gelişim kitapları da elbette bu durumdan nasibini alıyor. Her geçen gün kitapçıların kişisel gelişim raflarında daha çeşitli daha çok kitaba rastlıyoruz. Yazarlığın bir okulu olmadığından kitap yayınlayanların tümünün kalem oynattığı alanda usta olduğunu anlamamız kolay değil. Bunun için yemeklerde damak tadı ne ise kitaplarda da ona benzer bir “damağa” sahip olmalıyız. Yani kişisel gelişim kitapları seçerken yazarın hayatına mesleğine önceki eserlerine göz atarak onun hakkında bilgi edinmeye çalışmalıyız. Eğer bu alanda bilgili olduğuna söylediklerinin değer ifade edeceğine ikna olursak kitabını okuyarak yararlanmalıyız. 2. Kitabevi İşinin Ehli mi Kitapların kalitesi çoğu zaman yazar baz alınarak ölçülse de bu eksik bir yaklaşım. Yayınevinin kitapta üstlendiği rol en az yazar kadar belirleyici olabiliyor. Kitabın tashihi mizanpajı tasarımı çoğu zaman en az yazılı içerik kadar okuyucu üzerinde etki yapabiliyor. Bu durumda yayınevinin üstlendiği rol kitabın başarısında önemli bir rol oynuyor. Bu sebeplerle kişisel gelişim kitapları seçerken o yayınevinin daha önce aynı alanda yayınlar yapıp yapmadığına dikkat etmeliyiz. Eğer bir yayınevi kişisel gelişim kitapları alanında birçok yayın yaptıysa artık bu alanda her anlamda tecrübe kazanmış demektir. Hem yukarıda sayılan işleri daha iyi gerçekleştirir hem de daha önemlisi kendisine gelen kitap taslaklarında daha seçici bir tutum takınır. Yani daha önce 5 kişisel gelişim kitabı yayınlamış bir yayınevi ilk kez

slide 2:

yayınlayacak olana göre daha yüksek beklentiye sahip olacaktır. Yayınevinin “yüksek beklentisi” ise okurun memnuniyeti artıracak bir etken olur. Toparlarsak kişisel gelişim kitapları seçerken yayınevinin hem diğer kitaplarını kontrol etmeli hem de yayınladığı başka kişisel gelişim kitapları olup olmadığını kontrol etmeliyiz. Böylece “işinin ehli kitabevi”ne ulaşabilir ve bize en faydalı olacak kitabı seçme fırsatı yakalarız. 3. Ne İstediğimizi Biliyor muyuz Kişisel gelişim tüm dünyada hızlı bir biçimde yayılan çeşitlenen bir kavram. Kişisel gelişim kitapları da aynı şekilde hem kapsadığı konusu hem de sayısı artan bir çizgide ilerliyor. Peki biz kişisel gelişim kitapları ile ne hedefliyoruz Kişisel gelişim kitapları arasında hangi konuda olanlar ilgimizi çekiyor Türkiye’de kişisel gelişimin belli bir alanında yoğunlaşan ve uzmanlaşan çok az sayıda yayınevi bulunuyor. Örneğin kişisel gelişim kitapları arasında ilişkilere odaklanan kitaplar ilginizi çekiyorsa Tara Yayınevi bu alanda açık ara önde diyebiliriz. Hem aile hem de kadın-erkek ilişkileri üzerine şimdiye kadar çok sayıda kaliteli kitabın kapağında Tara logosu yer alıyor. Gülay Fırat imzalı Acemi Çöpçatan Dr. Kevin Leman’ın Kaçıncı Çocuksunuz: Doğum Sıranızın İş Aşk ve Aile Hayatınıza Etkisi ve Baturay Özden’in Erkeğin Pin Kodu kitabı Tara Yayınevi’nin kişisel gelişim kitapları alanındaki öncü konumunu pekiştiriyor. Tara Yayınevi’nin tüm kişisel gelişim kitaplarına buradan ulaşabilirsiniz. Ayrıca müşteri servisine ulaşmak için infotarakitap.com mail adresini kullanabilirsiniz.