Венера

Views:
 
     
 

Presentation Description

No description available.

Comments

Presentation Transcript

Презентація на тему Венера:

Презентація на тему Венера Підготувала Учениця 11-А класу Шмирова Ангеліна Вчитель: Совгира Світлана Миколаївна

PowerPoint Presentation:

Вене́ра — друга за відстанню від Сонця плане-та , майже такого ж розміру , як Земля.

Венера - внутрішня планета. Венера - третій за яскравістю об'єкт на небі; її блиск поступається лише блиску Сонця та Місяця. Вона відноситься до числа планет, відомих людству з найдавніших часів.:

Венера - внутрішня планета. Венера - третій за яскравістю об'єкт на небі ; її блиск поступається лише блиску Сонця та Місяця . Вона відноситься до числа планет, відомих людству з найдавніших часів .

Дослідження :

Дослідження Вже 1610 р. Галілео Галілей за допомогою телескопічних спостережень вивчав зміну фаз у Венери , тобто зміну її видимої форми від диска до вузького серпа. Перші відомості про поверхню планети було отримано з Землі в 30-х роках XX ст. за допомогою новітнього винаходу — радіотелескопів . Запуск перших штучних супутників Землі , а потім відправка перших АМС дозволили вивчати Венеру з ближчих відстаней .

PowerPoint Presentation:

12 лютого 1961 р. радянськими вченими було запущено першу автоматичну станцію «Венера-1», яка через три місяці пройшла на відстані близько 100 тис. км від Венери і вийшла на орбіту супутника Сонця . У грудні 1962 р. американці запустили в космос зонд «Маринер-2», що пройшов від Венери на відстані 35 тис. км. Встановлена на його борту апаратура ( радіометр , магнітометр і т. ін .) показала, що магнітне поле планети невелике .

Планетарні характеристики :

Планетарні характеристики Орбіта Венери ближча до кола, ніж орбіта будь-якої іншої планети Сонячної системи . α = 0,72 а.о . Період обертання навколо Сонця ( венеріанський рік ) становить 224,7 земної доби . Венера обертається навколо своєї осі в зворотному напрямку до обертання навколо Сонця . Повний період обертання Венери навколо своєї осі ( зоряна доба ) становить 243,018 земної доби . Тривалість сонячної доби на планеті становить близько 116,75 земних діб .

Планетарні характеристики :

Середня орбітальна швидкість 35,02 км/с Супутники відсутні Площа поверхні 4,60×10 8 км² 0,902 Землі Об'єм 9,38×10 11 км³ 0,857 Землі Маса 4,8685×10 24 кг 0,815 Землі Середня густина 5,204 г/см³ Планетарні характеристики

PowerPoint Presentation:

Період обертання −243,0185 діб Сонячна доба 116,75 діб Темп. поверхні 460 °C Хоча у Венери й Землі близькі розміри , середня густина й навіть внутрішня будова , проте Земля має досить потужне магнітне поле, а Венера його не має . Найгарячішою планетою Сонячної системи є Венера-друга планета найближча до Сонця , де середня температура сягає 475 градусів за Цельсієм . В той же час максимальна температура на Меркурії складає близько 426 градусів за Цельсієм . Планетарні характеристики

Атмосфера :

Атмосфера Про те, що у Венери є атмосфера, стало відомо 1761 p., відкриття належало М. В. Ломоносову, який спостерігав проходження планети перед диском Сонця . Густина атмосфери Венери в 35 разів більша за земну . Тиск на поверхні планети становить близько 95 атмосфер. Складається ця атмосфера, здебільшого , з вуглекислого газу з домішками азоту й кисню . Вуглекислий газ, пропускаючи сонячні промені , дозволяє поверхні нагріватися , але поглинає інфрачервоне випромінювання розігрітої поверхні , що є причиною парникового ефекту . Через це температура на поверхні Венери набагато вища за земну .

Поверхня і внутрішня будова:

Поверхня і внутрішня будова Исследование поверхности Венеры стало возможным с развитием радиолокационных методов . Наиболее подробную карту составил американский аппарат « Магеллан », заснявший 98% поверхности планеты . Картографирование выявило на Венере обширные возвышенности . На поверхности планеты также выявлены многочисленные кратеры . на Венере имеется три оболочки . Первая — кора — толщиной примерно 16 км . Далее — мантия , силикатная оболочка , простирающаяся на глубину порядка 3300 км до границы с железным ядром , масса которого составляет около четверти всей массы планеты .

Спостереження Венери:

Спостереження Венери Венеру легко розпізнати , тому що по блиску вона набагато перевершує найяскравіші з зірок . Відмітною ознакою планети є її рівний білий колір . У телескоп, навіть невеликий, можна без праці побачити і поспостерігати зміна видимої фази диска планети . Їх вперше спостерігав в 1610 році Галілей . Так як Венера є внутрішньою планетою, із Землі можна спостерігати в телескоп її проходження по диску Сонця - у вигляді маленького чорного диска.

Проходження Венери перед диском Сонця :

Проходження Венери перед диском Сонця Астрономічне явище , яке спостерігається , коли планета Венера під час свого орбітального руху опиняється на лінії між Землею та Сонцем . Таким чином, диск Венери проектується на диск Сонця й , відповідно , вона частково затемняє невелику ділянку диску Сонця , світло від якої не доходить до земного спостерігача . Однак , це явище є одним з найрідкісніших в Сонячній системі . Приблизно протягом двох з половиною століть випадку чотири проходження - два грудневих і два червневих . Раз в 243 роки. Таке явище відбулося 6 червня 2012 року. Під час проходження Венеру можна спостерігати з Землі як маленьку темну цятку , що повільно « повзе » видимим диском Сонця . Тривалість проходження становить кілька годин.

Проходження Венери перед диском Сонця :

Проходження Венери перед диском Сонця Вперше спостерігав проходження Венери по диску Сонця 4 грудня 1639 англійський астроном Джерімайя Хоррокс (1619-1641) Він же це явище перечислити . Особливий інтерес для науки представляли спостереження « явища Венери на Сонці », які зробив М. В. Ломоносов 6 червня 1761. Це проходження спостерігалося у всьому світі , але тільки Ломоносов звернув увагу на те, що при зіткненні Венери з диском Сонця навколо планети виникло « тонке , як волос, сяйво ». Такий же світлий ореол спостерігався і при сходженні Венери з сонячного диска.

Стародавня історія знань про Венеру :

Стародавня історія знань про Венеру Стародавні індуси , греки, єгиптяни , вавилонянини та китайці знали про Венеру й записували дані про її рух на небі . Античні греки вважали , що вечірня зоря Гесперус (Венера на небі після заходу Сонця ) та вранішня зоря Фосфорус (Венера на небі перед сходом Сонця ) — це два різні об'єкти . Відкриття , що ці обидва явища є спостереженнями однієї планети , належить Піфагору . Культ Венери був важливим також для стародавніх американських цивілізацій , зокрема для цивілізації майя, яка називала Венеру «Великою Зорею». Вони звеличували Венеру у вигляді бога Кукулькан . У дрезденському кодексі народи майя описали повний цикл видимого пересування Венери на небосхилі , однак згадок про проходження Венери там немає . Наразі немає доказів , що якій - небудь із цих культур було відомо про явище проходження Венери .

Чи є життя на Венері?:

Чи є життя на Венері?

Використані джерела :

Використан і джерела http://uk.wikipedia.org http://bogdanclub.info www.google.com.ua www.nasa.gov www.youtube.com