Презентація досвіду роботи класного керівника Довгошиї Л

Views:
 
Category: Entertainment
     
 

Presentation Description

No description available.

Comments

Presentation Transcript

Слайд 19:

Презентація досвіду роботи класного керівника 6-А класу Козівської ЗОШ І-ІІІст №2 Довгошиї Любові Романівни

Слайд 19:

Освіта: вища Посада: вчитель української мови і літератури В Козівській ЗОШ І-ІІІст . №2 працюю з 1990 року Педагогічний стаж роботи: 25 років С таж роботи класним керівником: 22 роки Загальні відомості

Слайд 19:

Класний керівник – покликання від Бога. Я відгукнулася на поклик, знаю:це – моя дорога. Як Ангел-Охоронець, завжди на сторожі, Щоби підставити плече у радості й тривозі . Навчаю, щоб любили понад усе державу, Щоб з гордістю у серці вкраїнцями зростали, Щоби калину в лузі берегли і не ламали, Таланти власні щедро в школі розвивали. Плекаю в дітях шанобливість, людяність і вдячність До найрідніших, що подарували їм життя і щастя. Прищеплюю любов до праці, до мистецтва і навчання, Щоб прагнули добро творити без вагання . Мов квітка у віночку, так кожна дитина Є частинкою дружньої класної родини. Всі цінності духовні, немов стрічки барвисті, Єднаю у віночку душ дитячих, чистих, Аби зростали вони гідними звання Людини І були добрими дітьми для Бога й неньки-України . Майстриня дитячих душ

Слайд 19:

«Формування загальнолюдських цінностей особистості шляхом використання технології педагогічної підтримки»

Слайд 19:

Загальнолюдські цінності – цінності , що не залежать від класових інтересів , симпатій , уподобань , однакові для представників усіх класів і верств суспільства . Кодекс цінностей

Слайд 19:

Форми роботи класного керівника Умови успішності педагогічної підтримки

Слайд 19:

«Всі ми діти твої, Україно! (ціннісне ставлення до суспільства і держави) «Теплота родинного інтиму …» ( ціннісне ставлення до сім’ї і людей) «М оральна культура дитини в стінах школи є плодами тих квіток , які квітнуть у сім'ї » ( робота з батьками ) Віночок духовності   «Ми працю любимо, що в творчість перейшла …» ( ціннісне ставлення до праці ) «Душа причастилася кротості трав…» (ціннісне ставлення до природи) «Ми не безліч стандартних «я», а безліч всесвітів різних…» ( індивідуальна робота з учнями) « Ти знаєш , що ти – людина …» ( ціннісне ставлення до себе) « Боже, дай торкнутись чуттями того, що зоветься мистецтвом великим…» (ц іннісне ставлення до культури і мистецтва )

Слайд 19:

И К Т О І А К Л Т Р Л Ш П Н О И И Е У О А С В М Р Ч Л Й Е Н А А А Е К Р А Н Н Г Р Д А Т Л А Н Н И Щ А А В А А

Слайд 19:

Духмяні слова н аполегливий розумний чепурний вдячний ґречний шанобливий талановитий надійний працьовитий Слова- бур’яни лінь зарозумілість егоїзм гордість непоступливість байдужість

Слайд 19:

«Всі ми діти твої, Україно! (ціннісне ставлення до суспільства і держави) Любов у нас до Батьківщини Іде із серця глибини. Ми – патріоти України, Її ми дочки і сини. Н. Красоткіна Завдання: формування  національної свідомості і відповідальності за долю України; виховання любові до рідної землі, її історії, відновлення і збереження історичної пам’яті; виховання громадянського обов’язку перед країною, суспільством; виховання бережливого ставлення до національного багатства країни, мови, культури, традицій. виховання поваги до Конституції, законів України, державних символів; Урок пам’яті «Дорогою визвольних змагань», Години спілкування «Я – громадянин України», «Крути – трагедія і гордість України», «УПА в боротьбі за відновлення Української держави», «Жертви голодомору 1932-1933 років», «Світова велич Тараса Шевченка», «День української писемності та мови». Загальношкільні тематичні лінійки, флеш-моб , акція «Запали свічку», екскурсії.

Слайд 19:

«Теплота родинного інтиму …» ( ціннісне ставлення до сім’ї і людей) Де сонце засинає вечорами Під тихі колискові давніх літ, У спогадах живе разом з піснями Родинного тепла безмежний світ. Н. Погребняк Завдання: виховання поваги до загальнолюдських духовних цінностей; розвивати усвідомлене сприйняття духовних надбань рідного народу, прагнення зберігати родинні традиції, реліквії; формувати моральні цінності та етичні норми родинно-сімейних відносин; виховувати почуття поваги і любові до своїх батьків, родини. Поетична година спілкування «Моя сім’я, моя родина в житті та долі України», година спілкування «Мій родовід», усний журнал « Криниця маминого серця», КТС «Дорога в отчий дім», пошукова робота, анкетування.

Слайд 19:

«Душа причастилася кротості трав…» (ціннісне ставлення до природи) Будь природі другом, Будь природі сином. Знай-бо, це не мода, Це життя потреба. А. Камінчук Завдання: виховання почуття відповідальності за природу як національне багатство; формування основ екологічної культури, бережливого ставлення до природи; виховання готовності до активної екологічної й природоохоронної діяльності. Тематичні години спілкування «Земля – наш спільний дім», «Ми відповідальні за тих, кого приручили», «Трагічні дзвони Чорнобиля», акцій «Збережемо життя ялинці», «Операція «Найкращий вазон»; рольової гри «Суд над браконьєром», участь у загальношкільному Дні здоров’я, екскурсії.

Слайд 19:

« Боже, дай торкнутись чуттями того, що зоветься мистецтвом великим…» (ц іннісне ставлення до культури і мистецтва ) Неможливо виростити повноцінну людину без виховання в ній почуття Прекрасного. Р. Тагор Завдання: формування у школярів естетичних поглядів та смаків; вироблення умінь відчувати і відтворювати прекрасне у повсякденному житті; виховання поваги до культурно-мистецьких надбань народу; розвиток естетичних потреб і почуттів, художніх здібностей та творчої діяльності. Літературно-музичні композиції «Молитва за мову», «Світова велич Шевченка», години спілкування « Шевченко-художник », усний журнал «Живописні картини Катерини Білокур», конкурси читців, участь у різноманітних гуртках школи мистецтв і будинку творчості школяра, оформлення класного кутка, тематичних стінгазет і тематика класних бесід, конкурси малюнків.

Слайд 19:

 «Ми працю любимо, що в творчість перейшла …» ( ціннісне ставлення до праці ) Розуміння плідності праці є одним з найкращих задоволень. Л. Вовенарг Загальношкільні благоустрої , акції : “Школа наш дім- ми господарі в нім” , "Чистота довкілля ", прибирання пришкільної території , години спілкування " Ціна однієї хвилини ", " Годинник того не підведе , хто вміє цінувати час», анкетування " Моє дозвілля ", " Мої домашні обов’язки ", " Професії моєї родини ", тренінгові заняття "Я сьогодні в класі черговий ", "Робота за комп’ютером - наскільки це безпечно". Завдання: формування позитивного ставлення до праці ; формування цілеспрямованості , організованості , працьовитості та наполегливості у подоланні труднощів у всіх видах діяльності ; розуміння важливості суспільно корисної праці ; уявлення про сучасний ринок праці ; виховання відчуття потреби у праці та самовдосконаленні через пізнання духовних скарбів українців.

Слайд 19:

« Ти знаєш , що ти – людина …» ( ціннісне ставлення до себе) Запам’ятай, що ти є особистість! Призначення твоє – творить добро. Читай, навчайся, будь завжди корисним, Даруй всім людям радість і тепло. Л.Маковей Завдання: формувати моральні цінності та етичні норми відносин; виховувати почуття власної гідності, честі, свободи, рівності, працелюбності, самодисципліни; формувати моральну культуру особистості, засвоєння моральних норм суспільства; виховувати відповідальне ставлення до власного здоров’я, здорового способу життя. Години спілкування «Великдень – найбільше свято християн», «Святитель Миколай – взірець доброчинства», «Традиції моєї родини», «Вірний друг – то найбільший скарб», «Моральні пріоритети в житті», «Культура поведінки в колективі», «Етика спілкування», «Культура поведінки за столом», «Здоров’я – найцінніше багатство», «Загартовування – шлях до здоров’я», «Мій розпорядок дня», «Що ти знаєш про СНІД?”; анкетування «Твої моральні пріоритети», «Мої друзі», «Погані слова», «Ставлення до правил»; акція «Від серця до серця», участь в благодійних ярмарках, інструктажі з безпеки життєдіяльності.

Слайд 19:

«Ми не безліч стандартних «я», а безліч всесвітів різних…» (індивідуальна робота з учнями) Будьте першими в науці і високими душею, Хай талант ваш розквітає під щасливою зорею. З поезії Необхідною умовою успішної індивідуальної роботи є вивчення індивідуальних особливостей учнів. Проводжу бесіди з гіперактивними, творчими учнями, з дітьми соціально незахищених категорій. Завдання: вивчення індивідуальних особливостей учнів, специфіки умов і процесу їхнього розвитку; установлення міжособистісних контактів з кожною дитиною; створення умов у класному колективі для прояву й розвитку реальних і потенційних можливостей учнів; діагностика результатів навчання, виховання й розвитку кожного учня, урахування їхніх особистих досягнень.

Слайд 19:

класні батьківські збори «Друзі вашої дитини», «Профілактика захворювань школярів», «Покарання та заохочення», «Труднощі підліткового віку», «Інтернет і комп’ютерна залежність», анкетування, засідання батьківського комітету, педагогічна просвіта батьків, їх участь у життєдіяльності класного колективу. «М оральна культура дитини в стінах школи є плодами тих квіток , які квітнуть у сім'ї » ( робота з батьками ) У наші дні немає важливішого у сфері виховання завдання, ніж навчити батька й матір виховувати своїх дітей. В.О. Сухомлинський Запорукою успішної виховної діяльності з учнями є співпраця класного керівника з батьками, оскільки саме сім’я відіграє важливу роль у процесі розвитку особистості учня. Тому завдання вчителя – зробити батьків активними учасниками навчально-виховного процесу.

Слайд 19:

випускник толерантний освічений комунікабельний пунктуальний творчий дисциплінований національно свідомий милосердний працьовитий патріотичний гуманний далекоглядний

Слайд 19:

Будьте самі шукачами , дослідниками . Якщо не буде вогника у вас, вам ніколи не запалити його в інших … В.О.Сухомлинський