Найбільші річкові системи України

Views:
 
Category: Entertainment
     
 

Presentation Description

презентація

Comments

Presentation Transcript

Найбільші річкові системи України. :

Н айбільші річкові системи України. На землі вода є символом руху: вона тече вічно, не зупиняючись і не знаючи втоми... Елізе Реклю.

Легендарний Дніпро.:

Легендарний Дніпро. Чудовий Дніпро у тиху погоду, коли вільно і плавно мчить крізь ліси і гори повні води свої... М.В.Гоголь

Характеристика річки:

Характеристика річки Дніпро - третя за довжиною ріка в Європі (2285км, а в межах України- 981км). Бере початок на Валдайській височині в Росії, впадає кількома потоками в Дніпровський лиман.

Борисфен, Славутич...:

Борисфен, Славутич... Такі назви раніше мала ця могутня ріка... Річний стік -53, 5 км кубічних. Ширина долини до 18 км, заплави - до 12км.

Дністер:

Дністер Бере початок на північно- східних схилах Карпат. Долина да 13 км, заболочена, каньйоноподібна, глибиною до 120 метрів.

Дністер:

Дністер Є пороги. Біля гирла ширина долини до 22 км; річний стік близько 10 км кубічних.

Південний Буг:

Південний Буг Довжина 806 км; бере початок на Подільській височині, впадає у Бузький лиман. У середній течії є каньйон, пороги. Річний стік- 3, 5 км кубічних.

Західний Буг:

Західний Буг Довжина -772 км, права притока Вісли. Бере початок на північних схилах Подільської височини. Долина до 3 км, річище звивисте.

Дунай:

Дунай Витік Дунаю - гірські річечки Бреге і Брігах Німеччини.На своєму шляху приймає води понад 300 приток ( Морава, Тиса, Серет, Прут..)

Дунай – річка дружби:

Дунай – річка дружби Зародившись у межах Німеччини, Дунай перетинає південну частину цієї країни, потім протікає по території Австрії, Угорщини, Югославії, Румунії. Є державним кордоном між Румунією і Україною.

Сіверський Донець:

Сіверський Донець В межах України – 700 км. Це найбільша права притока Дону. Бере початок на Середньоруській височині в Росії, річище звивисте.

Ріки Криму:

Ріки Криму Їх понад 1500. Більшість довжиною до 10 км. Майже всі беруть початок у горах.

Салгир:

Салгир Річка довжиною 232 км. Починається на північних схилах Кримських гір злиттям двох витоків – Ангари і Кизил – Коби, впадає у Сиваш. Долина шириною від 300 м до 3 км, річище від 3 до 15 м, звивисте.

Значення річок :

Значення річок Використовуються для судноплавства, зрошування ланів, рибальства, рекреації.