Mystagogiczna metoda przekazu wiary

Views:
 
Category: Entertainment
     
 

Presentation Description

No description available.

Comments

Presentation Transcript

ZAPRASZAMY :

Mystagogiczna Metoda przygotowania do sakramentów Czyli o co chodzi ?

ZAPRASZAMY :

PYTANIA OSÓB ZGŁASZAJĄCYCH SIĘ DO OŚRODKA Jak wygląda przygotowanie? Czy to jest kurs? Jak długo trwa? Czy da się go przyśpieszyć? I czy zapisując się mam pewność, że będę TO miał / miała.

ZAPRASZAMY :

Metoda stosowana w naszym Ośrodku to metoda mystagogiczna CZYLI? To nie tylko katecheza, nie tylko przekazywanie prawd wiary i uczenie się ich na pamięć tak jak w szkole, (choć wiedza jest potrzebna) ale, to wtajemniczenie w spotkanie z Jezusem Chrystusem udzielającym się poprzez sprawowane w Kościele sakramenty.

ZAPRASZAMY :

DLACZEGO w ten sposób? Metoda ma pomóc Ci scalić Twoje życie z życiem Jezusa. Chcemy Ci pomóc zobaczyć Boga w Twoim tu i teraz , bez względu na to, na jakim etapie drogi jesteś - Czy jesteś poszukujący, zbuntowany, nieochrzczony, żyjący od lat poza sakramentami. To nie problem! Do wierzących mówimy : Przyjdź i poznaj swoją godność Chrześcijaninie! Jeśli regularnie praktykujesz wiarę, spotkania pomogą Ci pogłębić więź z Bogiem, z Kościołem, z drugim człowiekiem i sobą samym.

ZAPRASZAMY :

JAK TO WYGLĄDA? Metoda opiera się na Księdze Obrzędów Wtajemniczenia Chrześcijańskiego Dorosłych. Składa się na nią: uczestnictwo w liturgii obrzędów uczestnictwo w niedzielnej Mszy świętej (kandydaci ochrzczeni) katecheza ogólna skierowana do wszystkich kandydatów katecheza indywidualna z katechistą (to takie spotkanie „face to face” w atmosferze poufności) okres tzw. neofitatu, czyli pogłębionego wtajemniczenia dla nowo ochrzczonych

ZAPRASZAMY :

Czy to jest Kurs? Czy da się coś przyśpieszyć? Traktujemy poważnie Ciebie, Twoją dynamikę oraz rzeczywistość sakramentalną, przez którą działa Bóg, w którą cię wprowadzamy, dlatego nie jest to kurs. Co to zatem jest? To wejście na drogę nawrócenia, na drogę wiary. Niczego nie da się tu przyśpieszyć, ani obejść. Trzeba przeżyć. Dać sobie i Bogu szansę.

ZAPRASZAMY :

Czy zapisując się mam pewność, że będę to mieć w ściśle określonym czasie W naszej metodzie preferujemy indywidualne podejście do kandydatów. Wspólnie rozeznajemy, czy ktoś jest gotowy na otrzymanie od Kościoła sakramentów, czy nie. Zdarza się, że część kandydatów przyjmuje sakramenty w terminie, inni później, część odchodzi, aby wrócić - mamy nadzieję - za jakiś czas. Ta rzeczywistość to sprawa i Boga, i człowieka. My towarzysząc, rozeznajemy, pomagamy i towarzyszymy. Czasem musimy podjąć trudną decyzję odesłania kandydata, bo jego czas jeszcze nie nadszedł. Na powracających czekamy z otwartymi ramionami. Nikt nie jest lepszy ani gorszy.

ZAPRASZAMY :

ZAPRASZAMY Metoda ta, to przekaz wiary z serca do serca. Została nam dana, czyli Wspólnocie sióstr św. Jadwigi Królowej, przez Założyciela bpa Wacława Świerzawskiego, któremu przez całe życie leżała na sercu sprawa liturgicznej formacji i wtajemniczenia w sakramenty. Jeśli jesteś zainteresowany wejściem na drogę wiary, bez względu na Twój status i Twój moment w Kościele (nieochrzczony, ochrzczony, ochrzczony , ale nie praktykujący) serdecznie Cię zapraszamy!