KORZYŚCI I ZAGROŻENIA PŁYNĄCE Z ENERGII SŁONECZNEJ

Views:
 
Category: Entertainment
     
 

Presentation Description

ERAZMUS + " NASZE CYFROWE LABORATORIUM PRZYRODNICZE" "Korzyści i zagrożenia płynące z energii słonecznej"

Comments

Presentation Transcript

KORZYŚCI I ZAGROŻENIA PŁYNĄCE Z ENERGII SŁONECZNEJ:

KORZYŚCI I ZAGROŻENIA PŁYNĄCE Z ENERGII SŁONECZNEJ Pod opieką : Edyty Drozd Projekt stworzyli uczniowie klasy 2c: Julia Łuc Wiktoria Toczek Patryk Segiet Krystian Magdziak

Slide3:

WSZECHŚWIAT- wszystko co fizycznie istnieje. Według powszechnie przyjętych teotrii potwierdzonych przez różne dane wiek WSZECHŚWIATA wynosi 13,82 mld lat

Slide5:

DROGA MLECZNA- galaktyka spiralna, zawiera od 100 do 400 mld gwiazd, ma średnicę 100tys i grubość ok. 1000 lat świetlnych.

Slide7:

UKŁAD SŁONECZNY- układ planetarny składający się ze słońca, 8 planet, 173 księżyców planet, 5 planet karłowatych, miliardów planetoid, komet, meteoroidów i pyłu międzyplanetarnego.

ENERGIA SŁONECZNA:

ENERGIA SŁONECZNA ENERGIA ELEKTRYCZNA ENERGIA CIEPLNA PROCES FOTOSYNTEZY ENERGIA PALIW KOPALNYCH ENERGIA WIATRU I FAL

Dla przeciętnego mieszkańca ziemi promieniowanie słoneczne ma istotne znaczenie- umożliwia przemianę ergosterolu, zawartego w tkankach roślinnych, drożdżach, skórze, wpływa także na samopoczucie.:

Dla przeciętnego mieszkańca ziemi promieniowanie słoneczne ma istotne znaczenie- umożliwia przemianę ergosterolu, zawartego w tkankach roślinnych, drożdżach, skórze, wpływa także na samopoczucie.

HISTORIA Ludzie od zawsze wykorzystywali energię słońca- do suszenia produktów żywnościowych oraz rozniecania ognia. Z czasem zaczęto wykorzystywać do produkcji energii cieplnej, później elektrycznej.:

HISTORIA Ludzie od zawsze wykorzystywali energię słońca- do suszenia produktów żywnościowych oraz rozniecania ognia. Z czasem zaczęto wykorzystywać do produkcji energii cieplnej, później elektrycznej.

Slide13:

WYNALAZEK GREKÓW WYNALAZEK CHIŃCZYKÓW

WYKORZYSTANIE Potencjał energetyczny Słońca jest naprawdę olbrzymi. Niestety, problemem pozostaje akumulacja tych ogromnych zasobów. Na przykład w Polsce najmniej korzystne warunki helioenergetyczne panują w okolicach Warszawy i na Górnym Śląsku – czyli na terenach najbardziej zanieczyszczonych.:

WYKORZYSTANIE Potencjał energetyczny Słońca jest naprawdę olbrzymi. Niestety, problemem pozostaje akumulacja tych ogromnych zasobów. Na przykład w Polsce najmniej korzystne warunki helioenergetyczne panują w okolicach Warszawy i na Górnym Śląsku – czyli na terenach najbardziej zanieczyszczonych .

Polska była jednym z pierwszych krajów w Europie, które zastosowały kolektory w rolnictwie.:

Polska była jednym z pierwszych krajów w Europie, które zastosowały kolektory w rolnictwie.

ZASTOSOWANIE 1.:

ZASTOSOWANIE 1.

2.:

2.

3.:

3.

4. 5.:

4. 5.

6. 7.:

6. 7.

8. 9.:

8. 9.

10. 11. 13.:

10. 11. 13.

14. 15. 16.:

14. 15. 16.

TECHNOLOGIE Kolektor słoneczny- służy do zamieniania energii słonecznej na energię cieplną. Najczęściej stosowane są kolektory płaskie gazowe lub cieczowe oraz rurowe kolektory próżniowe. Najczęściej montowane są na dachach, ale mogą również być instalowane na ścianach budynków lub na specjalnym stelażu obok budynku.:

TECHNOLOGIE Kolektor słoneczny- służy do zamieniania energii słonecznej na energię cieplną. Najczęściej stosowane są kolektory płaskie gazowe lub cieczowe oraz rurowe kolektory próżniowe. Najczęściej montowane są na dachach, ale mogą również być instalowane na ścianach budynków lub na specjalnym stelażu obok budynku.

Ogniwo fotowoltaiczne- zbudowane jest z dwóch płytek krzemowych. Najczęściej wykorzystuje się je w zegarkach i w kalkulatorach, bardziej złożone instalacje służą zaś do oświetlania domów i ulic. Zasilają one telefony awaryjne przy autostradach, umożliwiają pracę latarni morskich, odpowiadają za funkcjonowanie stacji meteorologicznych i telekomunikacyjnych.:

Ogniwo fotowoltaiczne- zbudowane jest z dwóch płytek krzemowych. Najczęściej wykorzystuje się je w zegarkach i w kalkulatorach, bardziej złożone instalacje służą zaś do oświetlania domów i ulic. Zasilają one telefony awaryjne przy autostradach, umożliwiają pracę latarni morskich, odpowiadają za funkcjonowanie stacji meteorologicznych i telekomunikacyjnych.

CIEKAWOSTKI 1. 2. 3. :

CIEKAWOSTKI 1. 2. 3.

4. 5.:

4. 5.

Slide29:

A POZYTYWNY B NEGATYWNY C NEUTRALNY

Slide30:

A TAK B NIE

Slide31:

A TAK B NIE

Slide32:

A WYSOKO B PRZECIĘTNIE C NISKO

Slide33:

A POZYTYWNIE B NEGATYWNIE

Slide34:

A B C D E F G

Slide35:

A ZA B PRZECIWKO C NIE MAM ZDANIA

Dziękujemy za uwagę :

Dziękujemy za uwagę

authorStream Live Help