Декларації: хто/як/ куди/ коли

Views:
 
Category: Education
     
 

Presentation Description

No description available.

Comments

Presentation Transcript

ДЕКЛАРАЦІЇ:

ХТО/ЯК/КУДИ/КОЛИ ДЕКЛАРАЦІЇ

ЗАКОНИ:

ЗАКОНИ Про засади запобігання і протидії корупції (в частині про фінансовий контроль) Про запобігання корупції (починаючи з декларацій за 2015р.)

ХТО:

ХТО Стаття 4. Суб'єкти відповідальності за корупційні правопорушення 1) особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування: Президент, Голова ВРУ, його Перший заступник та заступник, Прем'єр-міністр України, Перший віце-прем'єр-міністр України, віце-прем'єр-міністри України, міністри, інші керівники центральних органів виконавчої влади та їх заступники, Голова СБУ, ГПУ, НБУ, Рахункової палати, Уповноважений ВРУ з прав людини, посадові та службові особи інших державних органів народні депутати, депутати місцевих рад; державні службовці, посадові особи місцевого самоврядування; члени ЦВК;

ХТО:

ХТО Стаття 4. Суб'єкти відповідальності за корупційні правопорушення 1) особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування: військові посадові особи ЗСУ особи рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ, державної кримінально-виконавчої служби, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, податкової міліції, особи начальницького складу органів та підрозділів цивільного захисту;

ХТО:

ХТО судді + суддівські - голова, члени, дисциплінарні інспектори Вищої кваліфікаційної комісії суддів, службові особи секретаріату Комісії, Голова, заступник Голови, секретарі секцій Вищої ради юстиції, а також інші члени Вищої ради юстиції, народні засідателі і присяжні (під час виконання ними цих функцій); е) посадові та службові особи органів прокуратури, СБУ, дипломатичної служби;

ХТО:

ХТО 2) особи, які для цілей цього Закону прирівнюються до осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування: а) посадові особи юридичних осіб публічного права (ДП, КП)

ОБМЕЖЕННЯ:

ОБМЕЖЕННЯ Паспортні дані Адреси нерухомого майна

ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ:

ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ Перевіряє податкова Відповідальність – дисциплінарна + адміністративна

НОВИЙ ЗАКОН:

НОВИЙ ЗАКОН Більше даних (недобудовані об’єкти, оплата будматеріалів, юрособи де є кінцевим бенефіціаром + оперативне інформування про все більше 50 мін.з.п.) Централізована подача (Єдиний держоеєстр) Перевірка Національне агентство з питань запобігання корупції (в т.ч. Моніторнинг способу життя) Покарання: 2 роки п.в. + 3 роки п.п.о.п.

КОЛИ І ДЕ:

КОЛИ І ДЕ Здати – до 1 квітня (навіть якщо звільнився) Оприлюднити – 30 днів Зберігати – 1 рік

ПУБЛІЧНІСТЬ ДЕКЛАРАЦІЙ:

ПУБЛІЧНІСТЬ ДЕКЛАРАЦІЙ ЗУ «Про очишення влади» Стаття 5. 9. Інформація про початок проходження перевірки особою та копії її заяви та декларації розміщуються протягом трьох днів після одержання заяви на офіційному веб-сайті органу, до повноважень якого належить звільнення з посади особи, стосовно якої здійснюється перевірка.

ПУБЛІЧНІСТЬ ДЕКЛАРАЦІЙ:

ПУБЛІЧНІСТЬ ДЕКЛАРАЦІЙ ЗУ «Про захист персональних даних» Стаття 5. Об'єкти захисту 3. Персональні дані, зазначені у декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру, оформленій за формою і в порядку, встановленими ЗУ "Про засади запобігання і протидії корупції", не належать до інформації з обмеженим доступом, крім відомостей, визначених Законом України "Про засади запобігання і протидії корупції ".

ПУБЛІЧНІСТЬ ДЕКЛАРАЦІЙ:

ПУБЛІЧНІСТЬ ДЕКЛАРАЦІЙ Декларації містять інформацію, на яку розповсюджується поняття суспільного інтересу ЗУ «Про засади державної антикорупційної політики в Україні» Особливе значення має інформація, яка становить суспільний інтерес, а саме - відомості про використання публічних коштів, розпорядження державним або комунальним майном, особисті доходи, майно, видатки та зобов’язання фінансового характеру публічних службовців. Доступ до інформації є необхідним інструментом для проведення журналістських розслідувань, стимулювання громадянської активності в антикорупційній сфері.

authorStream Live Help