Правила розміщення політичної реклами, обмеження щодо ведення агітації

Views:
 
Category: Education
     
 

Presentation Description

Доповідач: Людмила Панкратова – адвокат, медіа-юрист ІРРП, медіа-тренер, ГО "Інститут розвитку регіональної преси". Програма: - Строки, форми та порядок ведення агітації. - Обмеження щодо ведення агітації. - Використання друкованих ЗМІ. - Використання електронних ЗМІ. Порядок опублікування відповіді на інформацію, яку кандидат вважає недостовірною.

Comments

Presentation Transcript

Правила розміщення політичної реклами, обмеження щодо ведення агітації для ЗМІ:

Правила розміщення політичної реклами, обмеження щодо ведення агітації для ЗМІ ГО «Інститут розвитку регіональної преси» 2015

Питання для обговорення:

Питання для обговорення 1)Строки, форми та порядок ведення агітації. 2)Обмеження щодо ведення агітації. 3) Використання друкованих ЗМІ. 4) Використання електронних ЗМІ. 5) Порядок опублікування відповіді на інформацію, яку кандидат вважає недостовірною .

Строки, форми та порядок ведення агітації (ст. 54).:

Строки, форми та порядок ведення агітації (ст. 54). Передвиборна агітація - це здійснення будь-якої діяльності з метою спонукання виборців голосувати за або не голосувати за кандидатів . Право вести передвиборну агітацію мають місцеві організації партій, кандидати у депутати від яких зареєстровані в багатомандатному виборчому окрузі, а також кандидати у депутати в одномандатному виборчому окрузі, кандидати на посаду сільського, селищного, міського голови, старости, зареєстровані відповідною територіальною виборчою комісією для участі у місцевих виборах. Громадяни України мають право здійснювати передвиборну агітацію, вільно і всебічно обговорювати політичні, ділові, особисті якості та передвиборні програми кандидатів, місцевих організацій партій .

Slide4:

Місцеві організації партій, кандидати у депутати від яких зареєстровані в багатомандатному виборчому окрузі, кандидати у депутати в одномандатному виборчому окрузі, кандидати на посаду сільського, селищного, міського голови, старости мають право розпочати свою передвиборну агітацію з дня, наступного за днем прийняття відповідною територіальною виборчою комісією рішення про реєстрацію кандидатів. Передвиборна агітація закінчується о 24 годині останньої п’ятниці перед днем голосування. Ведення передвиборної агітації до початку і після закінчення встановлених у цій статті строків забороняється.

Slide5:

Передвиборна агітація може проводитися у таких формах: 1) проведення зборів громадян, інших зустрічей з виборцями; 2) проведення мітингів, походів, демонстрацій, пікетів; 3) проведення публічних дебатів, дискусій, круглих столів, прес-конференцій стосовно положень передвиборних програм місцевих організацій партій - суб’єктів виборчого процесу, їх політичної діяльності чи політичної діяльності кандидатів; 4) оприлюднення в друкованих та аудіовізуальних (електронних) засобах масової інформації політичної реклами, виступів, інтерв’ю, нарисів, відеофільмів, аудіо- та відеокліпів, інших публікацій та повідомлень; 5) розповсюдження виборчих листівок, плакатів та інших друкованих агітаційних матеріалів чи друкованих видань, в яких розміщено матеріали передвиборної агітації; 6) розміщення друкованих агітаційних матеріалів чи політичної реклами на носіях зовнішньої реклами; 7) проведення концертів, вистав, спортивних змагань, демонстрації фільмів та телепередач чи інших публічних заходів за підтримки місцевої організації партії - суб’єкта виборчого процесу, кандидата, а також оприлюднення інформації про таку підтримку; 8) публічні заклики голосувати за або не голосувати за місцеву організацію партії - суб’єкта виборчого процесу, кандидата або публічні оцінки діяльності місцевої організації партії, кандидата; 9) встановлення агітаційних наметів; 10) в інших формах, що не суперечать   Конституції   та законам України.

Slide6:

Передвиборна агітація здійснюється за рахунок і в межах коштів власних виборчих фондів кандидатів у депутати в одномандатному виборчому окрузі, кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови, старости, місцевих організацій партій, кандидати у депутати від яких зареєстровані в багатомандатному виборчому окрузі. Використання для передвиборної агітації коштів з інших джерел забороняється . Передвиборна агітація здійснюється з додержанням принципу рівних умов та можливостей , що передбачає надання кандидатам, їх довіреним особам, місцевим організаціям партій, кандидати у депутати від яких зареєстровані в багатомандатному виборчому окрузі, та їх уповноваженим особам за однакову плату одних і тих самих приміщень для проведення масових заходів, надання однакових друкованих площ та ефірного часу на радіо і телебаченні

Обмеження щодо ведення агітації (ст. 60):

Обмеження щодо ведення агітації (ст. 60) Участь у передвиборній агітації забороняється: 1) особам, які не є громадянами України; 2) органам державної влади, органам влади Автономної Республіки Крим, органам місцевого самоврядування, правоохоронним органам і судам; 3) у робочий час посадовим та службовим особам органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування, крім випадків, коли відповідна посадова чи службова особа є кандидатом; 4) військовослужбовцям, крім випадків, коли відповідна особа є кандидатом; 5) членам виборчих комісій протягом строку повноважень відповідних виборчих комісій; 6) громадянам України через іноземні засоби масової інформації, що транслюються на територію України .

Slide8:

Забороняється: 1) переривати передачі передвиборних програм місцевих організацій партій, кандидатів рекламою товарів, робіт, послуг, іншими повідомленнями чи розміщувати політичну рекламу в одному блоці з комерційною чи соціальною рекламою; 2) проводити передвиборну агітацію в зарубіжних засобах масової інформації, що діють на території України; 3) проводити передвиборну агітацію з порушенням строків, установлених   частиною другою   статті 54 Закону про місцеві вибори, у будь-якій формі (в тому числі розповсюдження друкованих агітаційних матеріалів, проведення масових заходів, використання засобів масової інформації); 4) оприлюднювати до закриття виборчих дільниць у день голосування (день повторного голосування) результати опитування виборців щодо їх волевиявлення під час голосування;

Slide9:

5) розміщувати друковані передвиборні агітаційні матеріали, політичну рекламу та повідомлення про перебіг виборчого процесу на пам’ятках архітектури, на об’єктах культурної спадщини, на будинках і в приміщеннях органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій державної та комунальної форми власності, а також у місцях, де вони перешкоджають безпеці дорожнього руху; 6) розміщувати носії політичної реклами на зовнішній поверхні та всередині транспортних засобів громадського користування, у тому числі таксі, у приміщеннях та на будівлях станцій метрополітену, автобусних та залізничних вокзалів, портів та аеропортів; 7) розповсюджувати матеріали передвиборної агітації, у тому числі політичної реклами, через телерадіотрансляційні або інші інформаційні мережі сповіщання пасажирів та інформаційні табло у приміщеннях станцій та вагонах метрополітену, автобусних та залізничних вокзалів, портів та аеропортів, у транспортних засобах громадського користування.

За що не несуть відповідальності ЗМІ:

За що не несуть відповідальності ЗМІ 10. Засоби масової інформації не несуть відповідальності за зміст передвиборної агітації, яка була розміщена відповідно до угод із замовниками, крім випадків, передбачених частинами третьою та п’ятою цієї статті. (Ч. 3 – заклики до ліквідації незалежності…. Ч. 5 – завідомо недостовірна інформація про суб'єкта виборчого процесу та про підтримку кандидатом інших кандидатів /партій) 11. Передвиборні агітаційні матеріали знімаються з 24 години останньої п’ятниці, що передує дню голосування, відповідними службами місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування.

Slide11:

12. З часу припинення передвиборної агітації відповідно до цього Закону забороняються проведення агітаційних заходів , розповсюдження передвиборних агітаційних матеріалів у засобах масової інформації, демонстрація агітаційних фільмів чи кліпів, розповсюдження виборчих листівок, плакатів, інших друкованих агітаційних матеріалів чи друкованих видань, в яких розміщено матеріали передвиборної агітації, публічні заклики голосувати за чи не голосувати за кандидатів на відповідних місцевих виборах або публічна оцінка діяльності цих кандидатів.

Якщо виявлено порушення:

Якщо виявлено порушення 13. Перешкоджання здійсненню права на проведення передвиборної агітації, а також порушення встановленого цим Законом порядку проведення такої агітації тягнуть за собою відповідальність, встановлену законами України. 14. У разі надходження до виборчої комісії заяви чи іншого повідомлення щодо порушень, які мають ознаки кримінального чи адміністративного правопорушення, відповідна виборча комісія невідкладно звертається до відповідних правоохоронних органів щодо перевірки зазначеного повідомлення та реагування відповідно до законів України.

Використання друкованих ЗМІ (ст.58):

Використання друкованих ЗМІ (ст.58) 1. Місцеві організації партій, кандидати в депутати від яких зареєстровані в багатомандатних виборчих округах, кандидати у депутати в одномандатному виборчому окрузі, кандидати на посаду сільського, селищного, міського голови, старости мають право за рахунок коштів власних виборчих фондів публікувати агітаційні матеріали, в тому числі передвиборні програми, в друкованих засобах масової інформації усіх форм власності, за винятком зарубіжних засобів масової інформації, що діють на території України .

Slide14:

2. Матеріали передвиборної агітації, зазначені у частині першій цієї статті, публікуються на підставі угоди, що укладається від імені місцевої організації партії розпорядником поточного рахунку її виборчого фонду, а від імені кандидата у депутати в одномандатному виборчому окрузі, кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови, старости - розпорядником відповідного виборчого фонду з редакцією (видавцем) друкованого засобу масової інформації. Без укладення угоди та надходження коштів на рахунок редакції (видавця) друкованого засобу масової інформації публікація цих матеріалів забороняється.

Хто має право контролю?:

Хто має право контролю? 3 . Редакції друкованих засобів масової інформації всіх форм власності за письмовими запитами територіальної виборчої комісії зобов’язані надавати їй інформацію про використання друкованих площ для розміщення агітаційних матеріалів, а в разі необхідності - надсилати їй копії відповідних угод, платіжних документів, а також публікації.

Використання електронних ЗМІ (ст. 59).:

Використання електронних ЗМІ (ст. 59). 1. Ефірний час за рахунок коштів виборчого фонду надається на підставі угоди , що укладається від імені місцевої організації партії розпорядником поточного рахунку її виборчого фонду, а від імені кандидата у депутати в одномандатному виборчому окрузі, кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови, старости - розпорядником відповідного виборчого фонду з телерадіоорганізацією будь-якої форми власності. Без укладення такої угоди та (або) у разі ненадходження коштів на рахунок телерадіоорганізації надання ефірного часу для ведення передвиборної агітації забороняється. 2. Місцеві організації партій, кандидати, їх довірені особи для проведення передвиборної агітації погоджують із відповідною телерадіоорганізацією режим передачі, що містить передвиборну агітацію (прямий ефір або аудіо-, відеозапис).

Slide17:

ЗБЕРІГАННЯ ЗАПИСІВ 3 . Телерадіоорганізації здійснюють аудіо-, відеозаписи усіх передач, що містять передвиборну агітацію, і зберігають ці записи протягом 30 днів з дня офіційного оприлюднення результатів місцевих виборів. ХТО МАЄ ПРАВО КОНТРОЛЮ? 4. Телерадіоорганізації всіх форм власності за письмовими запитами Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, Центральної виборчої комісії, територіальних виборчих комісій чи суду зобов’язані надавати інформацію про виділення ефірного часу для проведення передвиборної агітації, а в разі необхідності - копії відповідних угод, платіжних документів і передач у запису на плівці або інших носіях інформації.

Особливості замовлення політичної реклами та її демонстрації:

Особливості замовлення політичної реклами та її демонстраці ї 5. Замовниками політичної реклами під час виборчого процесу для показу телерадіоорганізаціями можуть бути тільки місцеві організації партій, кандидати від яких зареєстровані у багатомандатному виборчому окрузі, кандидати у депутати в одномандатному виборчому окрузі, кандидати на посаду сільського, селищного, міського голови, старости . Протягом демонстрації політичної реклами обов’язково демонструється повна назва (або прізвище, ім’я та по батькові) її замовника у формі текстового повідомлення, яке має займати не менше п’ятнадцяти відсотків площі екрану , бути виконане контрастним кольором до фону та бути сприйнятним для глядача.

ОПУБЛІКУВАННЯ ВІДПОВІДІ :

ОПУБЛІКУВАННЯ ВІДПОВІДІ ПОРЯДОК ПУБЛІКАЦІЇ, ОСОБЛИВОСТІ, ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ВІДМОВУ ПУБЛІКУВАТИ ВІДПОВІДЬ

Хто може звернутися до ЗМІ та стосовно чого? Стаття 60 частина 6 :

Хто може звернутися до ЗМІ та стосовно чого ? Стаття 60 частина 6 Місцева організація партії, кандидат мають право звернутися до засобу масової інформації, що оприлюднив інформацію, яку місцева організація партії або кандидат вважають недостовірною , з вимогою опублікувати їх відповідь . Засіб масової інформації, що оприлюднив відповідну інформацію, не пізніш як через два дні з дня звернення з вимогою про відповідь, але не пізніше останнього дня перед днем вибо рів зобов’язаний надати місцевій організації партії, кандидату, щодо яких поширено недостовірну інформацію, можливість оприлюднити відповідь: надати такий самий ефірний час відповідно на телебаченні чи радіо або опублікувати в друкованому засобі масової інформації наданий місцевою організацією партії чи кандидатом матеріал, який повинен бути набраний таким самим шрифтом і розміщений під рубрикою "Відповідь" на тому ж місці шпальти в обсязі, не меншому, ніж обсяг інформації, що спростовується .

Правила опублікування відповіді стаття 60 частина 6:

Правила опублікування відповіді стаття 60 частина 6 Відповідь (1) повинна містити посилання на відповідну публікацію в друкованому засобі масової інформації, передачу на телебаченні, радіо та на інформацію, що спростовується. (2) Відповідь, оприлюднена в останній день перед днем голосування, не повинна містити прямих закликів до голосування за або неголосування за певну місцеву організацію партії, кандидата. (3) Відповідь має бути оприлюднена без додатків, коментарів та скорочень за рахунок засобу масової інформації. (4) Відповідь на відповідь не надається.

Наслідки не опублікування відповіді:

Наслідки не опублікування відповіді Журналістам слід пам'ятати, що право на відповідь є важливим у контексті виборчого процесу, а особи, про яких опублікована недостовірна інформація повинні мати можливість заперечити таку інформацію. Рекомендаціями №R (99) 15 «Про висвітлення в ЗМІ виборчих кампаній» передбачено: «Зважаючи на те, що виборча кампанія триває короткий час, будь-який кандидат чи політична партія, які за національним законодавством чи устроєм мають право на відповідь, повинні мати змогу здійснити це право під час проведення кампанії».

Яка відповідальність?:

Яка відповідальність? Стаття 212 Кодексу України про адміністративні правопорушення ( КУпАП ) встановлює відповідальність за ненадання можливості оприлюднити відповідь щодо інформації, поширеної стосовно суб'єкта виборчого процесу у вигляді штрафу для посадових осіб від ста до ста п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 1700 до 2550 гривень). Склад адміністративного правопорушення сформульовано наступним чином: «Ненадання відповідному суб'єкту виборчого процесу, щодо якого оприлюднено інформацію, яку він вважає недостовірною, на його вимогу (звернення) можливості у визначеному законом порядку оприлюднити відповідь щодо такої інформації...». http://zakon3.rada.gov.ua/la ws /show/994 741

Важливі критерії:

Важливі критерії Відповідь повинна надаватися тільки партіям та кандидатам, а не таким суб'єктам виборчого процесу, як виборець, ЦВК, інша виборча комісія, офіційний спостерігач. Частина 6 ст. 60 надає право на відповідь виключно партіям та кандидатам, які є суб'єктами виборчого процесу . Інформація має бути саме про ту партію чи кандидата, який звертається з вимогою про надання права на відповідь. Тобто, в публікації/сюжеті цей кандидат чи партія повинні ідентифікуватися . Для висування вимоги про спростування достатньо, аби кандидат або партія вважали таку інформацію недостовірною. Повинна бути наявна вимога/звернення до ЗМІ. Засобом масової інформації не надано можливості оприлюднити відповідь щодо такої інформації у визначеному законом порядку .

Якщо відповідь не відповідає вказаним ознакам…:

Якщо відповідь не відповідає вказаним ознакам… 1) звертати увагу на її формальну відповідність вимогам Закону, а саме: - обсяг відповіді повинен бути не більше тексту, що спростовується (ст. 37 Закону України «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні»); - обсяг відповіді повинен бути не менше тексту, що спростовується; - відсутність прямих закликів голосувати за або не голосувати за певних кандидатів, партій; - це не повинна бути відповідь на відповідь. (невідповідність відповіді цим ознакам позбавляє ЗМІ обов'язку опубліковувати наданий матеріал)

Якщо відповідь не відповідає вказаним ознакам…:

Якщо відповідь не відповідає вказаним ознакам… 2)чи стосуються поширені відомості кандидата чи партії, які висувають вимогу про надання відповіді; 3) якщо цю вимогу об'єктивно важко виконати, наприклад щотижневим виданням, які протягом трьох днів просто не мають можливості надати площу, повідомити особу, яка звернулась до ЗМІ, що відповідь може бути опублікована лише у найближчому номері друкованого видання; 4) при вирішенні питання про опублікування відповіді використовувати норми Резолюції (74) 26 Комітету міністрів Ради Європи «Про право на відповідь - стан особи відносно преси» .

Коли ЗМІ має право відмовити у відповіді:

Коли ЗМІ має право відмовити у відповіді При посиланні на правила Резолюції, слід вказати, що Європейський суд з прав людини використовує норми рекомендацій Комітету Міністрів Ради Європи як безпосереднє джерело права. Вказаною Резолюцією затверджено Мінімальні правила у сфері, пов'язаній із правом на відповідь. Згідно з п. 2 зазначених Мінімальних правил: «Національне законодавство може, як виняток, передбачати, що ЗМІ має право відмовити в опублікуванні відповіді в таких випадках: а) якщо вимога про опублікування відповіді не представлена ЗМІ в досить короткий термін; б) якщо обсяг відповіді перевищує обсяг того, що необхідно спростувати в інформації, яка містить факти, оголошені як помилкові; в) якщо відповідь не обмежується спростуванням фактів, оголошених, як помилкові; г) якщо вимога сама є порушенням, за яке передбачено відповідальність; д) якщо це суперечить інтересам третьої особи, які охороняються законом; е) якщо відповідна особа не в змозі довести існування законного інтересу».

Оскарження порушень:

Оскарження порушень Закон України «Про місцеві вибори» передбачає два шляхи оскарження порушень виборчого законодавства: до виборчої комісії в порядку, передбаченому ст. 94 Закону України «Про місцеві вибори »; до адміністративного суду в порядку, передбаченому Кодексом адміністративного судочинства України (КАСУ). Однак, аналіз вищезгаданих правових актів показує, що рішення, дії чи бездіяльність ЗМІ, її посадових та творчих працівників, які порушують законодавство про вибори, можуть бути оскаржені лише в судовому порядку (оскарження їх незаконної діяльності до виборчої комісії законодавством України не передбачено!!!). Особливості оскарження та розгляду позовів до ЗМІ про порушення законодавства України про вибори викладено у вигляді таблиці.

Якщо відбуваються порушення…:

Якщо відбуваються порушення… Під час проведення виборів порушення виборчого законодавства можуть відбуватись не лише з боку засобів масової інформації, їх власників, посадових, службових осіб чи творчих працівників. Нерідко мають місце порушення прав журналістів/ЗМІ щодо належного висвітлення виборчого процесу. Найчастіше журналісти скаржаться на порушення їх прав безперешкодно відвідувати в день виборів приміщення для голосування, проводити там фото- , відеозйомку тощо. Відповідно, при порушенні прав журналістів під час підготовки та проведення виборів, останні також потребують їх захисту. Але, на жаль, українське законодавство ефективного механізму забезпечення цих прав не встановлює. У випадку порушення прав журналіста та/або ЗМІ на здійснення інформування під час виборчого процесу, вони не мають права звернутись з відповідною скаргою до виборчої комісії, оскільки не відносяться до суб'єктів звернень зі скаргами (див. ч. 1 ст. 94 Закону України «Про місцеві вибори»).

Якщо відбуваються порушення:

Якщо відбуваються порушення КАСУ також не встановлює спеціальних процедур оскарження порушення прав журналістів та ЗМІ на висвітлення виборчого процесу ( положення статей 172, 174, 175 КАСУ на них не поширюються ). Відповідно , якщо під час збору , обробки , зберігання та поширення інформації щодо підготовки та проведення виборів порушуються права журналістів /ЗМІ (на доступ до виборчих дільниць , отримання інформації про хід підготовки та проведення виборів , проведення фото-, відеозйомки , використання диктофона тощо ), вони можуть звернутись за їх захистом лише у загальному порядку. Не зайвим буде нагадати , що у випадку грубих порушень правових норм, які гарантують права журналістів під час виборів , працівники ЗМІ для їх фіксації можуть звернутись до офіційних спостерігачів , кандидатів в народні депутати , інших суб'єктів виборчого процесу , оскільки зазначені особи мають право подавати скарги до виборчої комісії або до суду.  

Особи, які мають право складати протоколи про адміністративні правопорушення (ст. 225 КУпАП):

Особи, які мають право складати протоколи про адміністративні правопорушення (ст. 225 КУпАП) Протоколи складають : у справах про адміністративні правопорушення, що розглядаються органами, зазначеними в статтях 218 — 221 цього Кодексу, протоколи про правопорушення мають право складати: 1) уповноважені на те посадові особи : спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань реалізації державної політики у сфері телебачення і радіомовлення, інформаційній та видавничій сферах (стаття 186-7-

Slide32:

у частині недоставляння або порушення строку доставляння обов’язкового безоплатного примірника видань, стаття 212-9 - в частині порушення порядку ведення передвиборної агітації, агітації під час підготовки і проведення референдуму, порядку участі в інформаційному забезпеченні виборів з використанням друкованих засобів масової інформації та інформаційних агентств );

Slide33:

- голова, заступник голови, секретар, інші члени виборчої комісії, комісії з референдуму (статті 212-7, 212-9, 212-11 - 212-20 ); - кандидати, уповноважені особи, офіційні спостерігачі (статті 212-16 - 212-18, 212-20 );

Права журналістів:

Права журналістів Права представників засобів масової інформації під час виборчого роцесу та у день виборів   Права журналістів, гарантовані законом «Про місцеві вибори» Окрім професійних прав журналістів, Закон України «Про місцеві вибори» визначає також права представників засобів масової інформації висвітленні виборчого процесу. Публічність і відкритість виборчого процесу у діяльності виборчих комісій забезпечуються шляхом:  

Для представників засобів масової інформації гарантується: :

Для представників засобів масової інформації гарантується : безперешкодний доступ на всі публічні заходи, пов'язані з виборами; безперешкодний доступ на засідання виборчих комісій; виборчі комісії, органи виконавчої влади, посадові і службові особи цих органів зобов'язані в межах своїх повноважень надавати їм інформацію щодо підготовки і проведення виборів депутатів (ч. 4 ст. 13) Зверніть увагу, що в законі не деталізується, представники яких саме засобів масової інформації мають вказані права, чи то «друкованих ЗМІ», чи то «телерадіоорганізації». Відтак, логічно буде послатися на ст.ст. 22 і 25 закону «Про інформацію», визначення яких дозволяє розглядати онлайн-видання як засоби масової інформації та поширити вказані права також і на інтернет-видання .

Право журналістів бути присутніми на засіданнях виборчих комісій :

Право журналістів бути присутніми на засіданнях виборчих комісій Відповідно до п. 6 частини 9 ст. 27 Закону України «Про місцеві вибори », представники засобів масової інформації мають право без дозволу та запрошення бути присутніми: на засіданні Центральної виборчої комісії; на засіданнях територіальної виборчої комісії; на засіданнях дільничної виборчої комісії.

Права журналістів:

Права журналістів У день голосування, 25 жовтня 2015 року, представники засобів масової інформації мають бути присутніми: на засіданнях виборчих комісій усіх рівнів; у приміщенні, де проводиться голосування; під час підрахунку голосів; під час встановлення результатів голосування.

Slide38:

Єдине обмеження - не більше двох представників від одного засобу масової інформації . У випадку , якщо представники засобів масової інформації протиправно перешкоджають проведенню засідання виборчої комісії , їх можуть позбавити права бути присутніми на засіданні . Однак , для прийняття комісією відповідного рішення повинні бути наявними наступні умови : - поведінка журналіста повинна бути протиправною , тобто такою, що порушує права членів комісії або виборців ; при цьому проведення фото- та відеозйомки , за умови , якщо журналіст нікому не заважає , не перекриває огляд приміщення для голосування членам комісії та спостерігачам , поводиться коректно , не є протиправною поведінкою ; - рішення має бути прийняте не менше ніж двома третинами голосів від складу присутніх на засіданні комісії .

Корисні посилання для журналістів:

Корисні посилання для журналістів

Корисні посилання для журналістів:

Корисні посилання для журналістів

authorStream Live Help