Відкритість української влади. Результати моніторингу веб-сайтів

Views:
 
Category: Education
     
 

Presentation Description

17 лютого 2014р. на прес-конференції в УКРІНФОРМ Інститут розвитку регіональної преси (ІРРП) оприлюднив рейтинг відкритості 56 сайтів центральних органів виконавчої влади (ЦОВВ) відповідно до результатів моніторингу, проведеного в 2013 році. Моніторинг веб-сайтів органів влади проводиться вже третій рік поспіль та передбачає оцінювання за 221 параметром на повноту, актуальність та навігаційну доступність інформації.

Comments

Presentation Transcript

РЕЙТИНГ ВІДКРИТОСТІ ОФЦІЙНИХ ВЕБ-САЙТІВ ЦЕНТРАЛЬНИХ ОРГАНІВ ВИКОНАВЧОЇ ВЛАДИ УКРАЇНИ 2013р.:

РЕЙТИНГ ВІДКРИТОСТІ ОФЦІЙНИХ ВЕБ-САЙТІВ ЦЕНТРАЛЬНИХ ОРГАНІВ ВИКОНАВЧОЇ ВЛАДИ УКРАЇНИ 2013р. ПРЕС-КОНФЕРЕНЦІЯ ІНСТИТУТУ РОЗВИТКУ РЕГІОНАЛЬНОЇ ПРЕСИ 17 лютого 2014 р.

МЕТА ДОСЛІДЖЕННЯ:

МЕТА ДОСЛІДЖЕННЯ Дослідженню підлягають кількісні і якісні характеристики поточного рівня інформаційної відкритості офіційних веб-сайтів центральних органів виконавчої влади України. Розміщена на офіційних веб-сайтах інформація повинна бути: ПОВНОЮ – відтворювати всі передбачені законом вимоги АКТУАЛЬНОЮ – включати останні зміни у законодавстві, порядку надання послуг, реквізитах рахунків, відомостях про використання бюджетних коштів тощо НАВІГАЦІЙНО ДОСТУПНОЮ – користувач повинен знаходити потрібну йому інформацію, не витрачаючи багато часу та зусиль

Законодавство України, яке визначає параметри Моніторингу:

Законодавство України, яке визначає параметри Моніторингу Характеристики рівня інформаційної відкритості визначаються чинним законодавством України: Законом України “Про доступ до публічної інформації” Порядком оприлюднення в мережі Інтернет інформації про діяльність органів виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04.01.2002 р. № 3 Порядком інформаційного наповнення та технічного забезпечення Єдиного веб-порталу органів виконавчої влади, затверджений наказом Державного комітету інформаційної політики, телебачення і радіомовлення України, Державного комітету зв’язку та інформатизації України від 25.11.2002 р. № 327/225; Порядком функціонування веб-сайтів органів виконавчої влади, затверджений наказом Державного комітету інформаційної політики, телебачення і радіомовлення України, Державного комітету зв’язку та інформатизації України від 25.11.2002 № 327/225.

Предмет дослідження у 2013 році:

Предмет дослідження у 2013 році В 2013 році було проведено третій щорічний Моніторинг 56 офіційних веб-сайтів центральних органів виконавчої влади України. БУЛО ДОСЛІДЖЕНО: Урядовий Портал; 17 Міністерств; 35 центральних органів виконавчої влади 3 органи виконавчої влади зі спеціальним статутом Центральні органи виконавчої влади, які досліджувались у попередніх періодах, але пізніше були ліквідовані або реорганізовані, не включено до списку Моніторингу 2013 року. ЦОВВ, які стали правонаступниками цих органів, входять до даного дослідження. Наприклад, - Державна служба України з надзвичайних ситуацій   є правонаступником Міністерства надзвичайних ситуацій України та Державної інспекції техногенної безпеки України; Міністерство доходів і зборів є правонаступником Державної податкової служби України та Державної митної служби України; Міністерство освіти і науки України та Міністерство молоді та спорту України є правонаступниками Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України та Державної служби молоді та спорту України

Основні групи відомостей:

Основні групи відомостей 1. Загальна інформація про центральний орган виконавчої влади. 2. Відомості про структуру центрального органу виконавчої влади. 3. Відомості про державні інформаційні системи, що перебувають у віданні центрального органу виконавчої влади. 4. Відомості про діяльність центрального органу виконавчої влади у сфері своєї основної компетенції. 5. Законодавство і нормотворча діяльність центрального органу виконавчої влади. 6. Відомості про діяльність центрального органу виконавчої влади із забезпечення прав, свобод і законних інтересів фізичних і юридичних осіб. 7. Інформація про закупівлю товарів, робіт, послуг для державних потреб. 8. Відомості про кадрове забезпечення центрального органу виконавчої влади. 9. Відомості про виконання бюджету центральним органом виконавчої влади. 10. Критерії зручності сприйняття інформації (технологічні вимоги). 11. Додаткові вагомі параметри. 12. Негативний контент і функції офіційного сайту центрального органу виконавчої влади

Рівень інформаційної відкритості 56 сайтів ЦОВВ України в 2013 р.:

Рівень інформаційної відкритості 56 сайтів ЦОВВ України в 2013 р.

Зміни рівня інформаційної відкритості після взаємодії з експертами:

Зміни рівня інформаційної відкритості після взаємодії з експертами

Лідери рейтингу 2013 року :

Лідери рейтингу 2013 року

“Прориви” 2013 року:

“Прориви” 2013 року

“Падіння” 2013 року:

“Падіння” 2013 року

ДОСВІД ПРОВЕДЕННЯ МОНІТОРИНГУ У РОСІЙСЬКІЙ ФЕДЕРАЦІЇ :

ДОСВ ІД ПРОВЕДЕННЯ МОНІТОРИНГУ У РОСІЙСЬКІЙ ФЕДЕРАЦІЇ Моніторинг проводить: ФОНД СВОБОД Ы ИНФОРМАЦИИ http://www.svobodainfo.org/ru/node/2

Мониторинг проводится с 2004 года. С 2010 года исследования проводятся с использованием автоматизированной системы Инфометр (ЕХМО).:

Мониторинг проводится с 2004 года. С 2010 года исследования проводятся с использованием автоматизированной системы Инфометр (ЕХМО).

ДОСВІД ПРОВЕДЕННЯ МОНІТОРИНГУ У РОСІЙСЬКІЙ ФЕДЕРАЦІЇ Інститутом розвитку свободи інформації http://www.svobodainfo.org/ru/node/2527 :

ДОСВ ІД ПРОВЕДЕННЯ МОНІТОРИНГУ У РОСІЙСЬКІЙ ФЕДЕРАЦІЇ Інститутом розвитку свободи інформації http://www.svobodainfo.org/ru/node/2527

Первое место в итоговом сводном рейтинге информационной открытости занял официальный сайт Федеральной миграционной службы РФ (ФМС России). Это является знаковым с той точки зрения, что впервые за всю историю мониторинга ФОИВ официальный сайт федерального органа исполнительной власти набрал коэффициент информационной доступности  в 100%, что фактически означает, что указанный сайт на 100% соответствует требованиям законодательства о доступе к информации.:

Первое место в итоговом сводном рейтинге информационной открытости занял официальный сайт  Федеральной миграционной службы РФ (ФМС России) . Это является знаковым с той точки зрения, что впервые за всю историю мониторинга ФОИВ официальный сайт федерального органа исполнительной власти набрал коэффициент информационной доступности  в 100%, что фактически означает, что указанный сайт на 100% соответствует требованиям законодательства о доступе к информации.

ВИСНОВКИ :

ВИСНОВКИ Незважаючи на збільшення загального коефіцієнта рівня відкритості веб-сайтів , який на кінець 2013 року склав 49,6%, змушені констатувати, що 50,4%, тобто половина інформації про діяльність ЦОВВ залишається недоступною для користувачів їх офіційних веб-сайтів . Відповідно, веб-сайти лише наполовину відповідають: - нормам чинного законодавства, яке регулює питання доступу до інформації про діяльність центральних органів виконавчої влади України; - технологічним вимогам щодо функціонування, інформаційного наповнення та технічного забезпечення веб-сайтів органів виконавчої влади; - загальноприйнятим вимогам зручності користування та пошуку інформації на веб-сайтах .

ВИСНОВКИ:

ВИСНОВКИ Найбільш повно на досліджених сайтах представлена загальна інформація про ЦОВВ (84,84%). Найбільш закритою виявилася інформація про: державні інформаційні системи у віданні держоргану (35,71%);   про державні закупівлі (33,12%); про діяльність держоргану в сфері своєї основної компетенції (29,53%);  про бюджет держоргану й державне та комунальне майно (26%).

authorStream Live Help