Опади, що випадають з хмар та з повітря

Views:
 
Category: Education
     
 

Presentation Description

No description available.

Comments

Presentation Transcript

Слайд 40:

Презентація до уроку 6 клас Опади, що випадають з хмар та з повітря

Слайд 40:

Мета: сформувати знання про види атмосферних опадів; формувати знання про особливості формування опадів та закономірності їхнього розподілу на території Землі, вміння характеризувати різноманітні види опадів та умови їхнього утворення; розвивати вміння працювати з різноманітними джерелами знань; виховувати прагнення досліджувати навколишній світ. Очікувані результати: учні зможуть розкривати зміст поняття «опади», наводити приклади різних видів опадів та пояснювати механізм їхнього утворення, будувати та аналізувати діаграми опадів.

Слайд 40:

Атмосферні опади — це вода, що випадає з хмар або безпосередньо з повітря в рідкому чи твердому стані .

Слайд 40:

Атмосферні опади Рідкі Тверді Дощ Сніг Роса Град Туман Іній

Слайд 40:

Типи опадів Із хмар Із повітря Дощ Туман Сніг Роса Град Іній Паморозь

Слайд 40:

Опадомір - метеорологічний прилад для виміру кількості опадів (в мм).

Слайд 40:

Утворення опадів

Слайд 40:

Конвективні опади

Слайд 40:

Орографічні опади

Слайд 40:

Дощ  - це вода, яка утворюється при конденсації водяної пари, що випадає з хмар і досягає земної поверхні у виді крапель рідини .

Слайд 40:

На Землі є місцевість, де дощ іде «на замовлення». Це — північно-західна провінція Китаю Юньнань . Дощ починається тут навіть від голосного окрику. Причому випадає тим рясніший, чим сильніший голос. Пояснюється це тим, що тут, у горах Ґаолінґ , розташовані озера, які настільки перенасичують повітря вологою, що найменший струс його зумовлює утворення дощових краплин.

Слайд 40:

Град  — опади у вигляді льодяних ядер сферичної форми чи часток криги ( градини ), діаметром від 5 до 50 мм.

Слайд 40:

Найбільший град випав 28 березня 1867 р. в околицях міста Белларі в Індії. Градини мали розмір невеликої дині, деякі з них важили майже півтора кілограма. Подібний град випав 1986 р. у Банґладеш , позбавивши життя 92 мешканців.

Слайд 40:

Сніг  — це тверді опади у вигляді шестикутних пластинок чи призм з кристаликів льоду ( сніжинок ).

Слайд 40:

Роса   — дрібні краплі води, що утворились на поверхні Землі і предметах в результаті конденсації за умов охолодження при нічному ефективному випромінюванні .

Слайд 40:

Іній   — це відкладення льоду на тонких і довгих предметах ( гілках , проводах, деревах, ґрунті , траві , предметах) при тумані , шляхом сублімації водяної пари внаслідок їх радіаційного вихолоджування до від'ємних температур.

Слайд 40:

Туман  - атмосферне явище , коли продукти конденсації зависають безпосередньо над землею і погіршують видимість до 1000 і менше метрів .  

Слайд 40:

Паморозь  — відкладення кристалів льоду на гілках дерев, стінах, стовпах тобто на різних поверхнях внаслідок сублімації водяної пари при надходженні теплої повітряної маси.

Слайд 40:

Закономірності в розподілі опадів світу

Слайд 40:

Карта опадів України

Слайд 40:

На розміщення атмосферних опадів впливає два головних фактори : Напрямок руху повітря . Більше всього опадів випадає там, де переважають висхідні рухи повітря , і менше  — при спадних .  За інших рівних умов кількість опадів зменшується від низьких широт до високих .

Слайд 40:

Поширення опадів на земній поверхні залежить від багатьох умов : температури випаровування вологості повітря хмарності атмосферного тиску розподілу суші та моря панівних вітрів віддаленості від Світового океану характеру рельєфу тощо .

Слайд 40:

Найвологіше місце на Землі ,  Черапунджі  ( близько 12 000 мм опадів на рік ) знаходиться на навітряному схилі   Гімалаївна висоті близько 1300  м у  Індії .

Слайд 40:

Кожного року на планеті випадає близько  519 тисяч   мільярдів тонн води.

Слайд 40:

Дощ – це поважна причина не вийти на роботу в  Португалії .

Слайд 40:

У 2007 році в аргентинській провінції Сальта пройшов дощ з павуків .

Слайд 40:

У Китаї в 2008 році випад дощ із жаб

Слайд 40:

Дощ із риби

Слайд 40:

Найбільш грозовим місцем є місто Боґор на острові Ява, розташоване на північному схилі гори Саланг поблизу столиці Індонезії Джакарти. Тут блискавки спалахують у середньому 322 дні на рік.

Слайд 40:

Аналіз діаграми опадів

Слайд 40:

Вплив морських течій на розподіл опадів Теплі течії підвищують температуру повітря на 3–5  0 С і збільшують кількість опадів . Холодні течії знижують температуру і зменшують кількість опадів .

Слайд 40:

Пустеля Наміб в Африці – результат холодної Бенгальської течії

Слайд 40:

Пустеля Атакама в Пд. Америці – результат впливу холодної Перуанської течії

Слайд 40:

Завдання. 1) Побудуйте в зошиті діаграму атмосферних опадів за наведеними нижче даними. 2) Обчисліть сумарну річну кількість опадів. 3) За допомогою кліматичної карти зробіть припущення про розташування місця спостережень.

Слайд 40:

Місяць року І ІІ ІІІ IV V VI VII VIII IX X XI XII Кількість опадів, мм 55 48 42 56 60 7 5 90 71 52 36 40 4 2

Слайд 40:

Прийом «Географічний практикум» 1 . Користуючись кліматичною картою, визначте найбільш «мокрі» та «сухі» райони Землі; поясніть їх виникнення. 2. Користуючись кліматичною картою, визначте середньорічну кількість опадів, що випадає у вашій місцевості.

Слайд 40:

Прийом «Проблемне питання» 1 . Чому в областях зниженого атмосферного тиску випадає багато опадів, а в областях підвищеного атмосферного тиску — мало? 2. Чому у великих містах атмосферних опадів випадає більше, ніж у приміських районах?

Слайд 40:

Підсумок уроку Що таке атмосферні опади? Про які види атмосферних опадів ви дізналися на уроці? Як визначають кількість опадів? Які загальні закономірності існують у розподілі опадів на Землі?

Слайд 40:

Дякую за увагу