Релігійні та міфологічні уявлення Месопотамії

Views:
 
Category: Education
     
 

Presentation Description

No description available.

Comments

Presentation Transcript

Презентація на тему: :

Релігійні та міфологічні уявлення Месопотамії Презентація на тему: Підготував студент групи К-37 Безкоровайний О.

Месопотамія (грецька назва – Межиріччя) – одна з найдавніших цивілізацій світу.:

Месопотамія (грецька назва – Межиріччя) – одна з найдавніших цивілізацій світу.

Найважливішими досягненнями є: будівництво міст, винайдення писемності, створення професійної армії, перших у світі правових кодексів, виробів з дорогоцінних металів, розвиток наукових знань.:

Найважливішими досягненнями є: будівництво міст, винайдення писемності, створення професійної армії, перших у світі правових кодексів, виробів з дорогоцінних металів, розвиток наукових знань.

Творцями шумеро-аккадської цивілізації були шумери — стародавній народ, який прийшов на південь Месопотамії з гірських районів Еламу:

Творцями шумеро-аккадської цивілізації були шумери — стародавній народ, який прийшов на південь Месопотамії з гірських районів Еламу

Важливу роль у Месопотамії відігравали релігія та міфологія, що пронизували все життя стародавнього суспільства. У Межиріччі тривалий час зберігались пережитки найдавніших вірувань – фетишизму, тотемізму, анімізму.:

Важливу роль у Месопотамії відігравали релігія та міфологія, що пронизували все життя стародавнього суспільства. У Межиріччі тривалий час зберігались пережитки найдавніших вірувань – фетишизму, тотемізму, анімізму.

У міру переходу до осілості і землеробства на перший план виходять природні сили, від яких залежав добробут людей.:

У міру переходу до осілості і землеробства на перший план виходять природні сили, від яких залежав добробут людей.

На чолі Пантеону богів стають боги: неба – Ану, землі – Енліль, води – Еа. Обожнюються і небесні тіла – сонце, місяць, планети і нерухомі зорі.:

На чолі Пантеону богів стають боги: неба – Ану, землі – Енліль , води – Еа . Обожнюються і небесні тіла – сонце, місяць, планети і нерухомі зорі.

Верховним богом вважався Бел-Мардук.:

Верховним богом вважався Бел-Мардук .

Населення країни не розділяло світ на живий і мертвий, реальний та ілюзорний. З появою класів і держави релігійний світогляд населення Месопотамії значно змінився.:

Населення країни не розділяло світ на живий і мертвий, реальний та ілюзорний. З появою класів і держави релігійний світогляд населення Месопотамії значно змінився.

Шумеро-вавілоняни уявляли світ космічною державою, соціальною елітою якої були боги, а їх слугами і рабами – люди.:

Шумеро-вавілоняни уявляли світ космічною державою, соціальною елітою якої були боги, а їх слугами і рабами – люди.

Релігія в Месопотамії була поставлена на службу царській владі, проголошувала її та особу царя священними. Віра в загробне життя не набула такого розповсюдження, як у Єгипті.:

Релігія в Месопотамії була поставлена на службу царській владі, проголошувала її та особу царя священними. Віра в загробне життя не набула такого розповсюдження, як у Єгипті.

Церкви в Месопотамії не було, жреці не оформлялися в церковний клір, а були звичайними чиновниками.:

Церкви в Месопотамії не було, жреці не оформлялися в церковний клір, а були звичайними чиновниками .

Намісником богів на землі і головним жерцем проголошувався цар.:

Намісником богів на землі і головним жерцем проголошувався цар.

Релігійно-міфологічний світогляд населення Месопотамії помітно вплинув на формування інших стародавніх релігій, у тому числі християнської.:

Релігійно-міфологічний світогляд населення Месопотамії помітно вплинув на формування інших стародавніх релігій, у тому числі християнської.