подорож краплинки води

Views:
 
Category: Entertainment
     
 

Presentation Description

No description available.

Comments

Presentation Transcript

ПОДОРОЖ КРАПЛИНКИ ВОДИ :

ПОДОРОЖ КРАПЛИНКИ ВОДИ Вчитель-методист Доброгорська Галина Вікторівна, м. Київ, Скандинавська гімназія

ПРОБЛЕМА: - звідки береться вода? - яка вода на смак, колір, запах? - що таке “три стани води”? - як у природі існує вода? :

ПРОБЛЕМА: - звідки береться вода? - яка вода на смак, колір, запах? - що таке “три стани води”? - як у природі існує вода?

Звідки береться вода? Вода буває прісна і солона :

Звідки береться вода? Вода буває прісна і солона Вода озер і річок становить менше одного відсотка запасів прісної води світу. Решта припадає на льодовики і підземні водяні прошарки.

Солона вода – це моря та океани. Її набагато більше, ніж прісної води.:

Солона вода – це моря та океани. Її набагато більше, ніж прісної води.

Яка вода на смак, колір, запах? ВОДА – ЦЕ ОСНОВА ЖИТТЯ НА ЗЕМЛІ. :

Яка вода на смак, колір, запах? ВОДА – ЦЕ ОСНОВА ЖИТТЯ НА ЗЕМЛІ. У ЗВИЧАЙНОМУ СТАНІ ВОДА – ЦЕ РІДИНА БЕЗ КОЛЬОРУ, СМАКУ І ЗАПАХУ, ЯКА ЗДАТНА ПРИЙМАТИ ФОРМУ ОБ ’ ЄКТУ, ЯКИЙ НАПОВНЮЄ.

ВОДА - ДЖЕРЕЛО ЖИТТЯ НА ПЛАНЕТІ :

ВОДА - ДЖЕРЕЛО ЖИТТЯ НА ПЛАНЕТІ Давні люди говорили: "Де вода - там життя". Вода створила хаос, але вона ж і дала початок порядку, а в результаті з'явилася планета, наповнена життям. Вода - один з основних будівельних матеріалів на нашій планеті. Мільярди років тому в холодній газопиловій хмарі, що згодом згустилася, ущільнилася та стала Землею, вже містилася вода. У процесі досліджень Всесвіту встановлено, що вихідні елементи для утворення води - водень і кисень - у нашій Галактиці належать до найпоширеніших речовин Космосу. Все життя людини, з моменту її народження й до самої смерті, пов'язане з водою. Розвивається вона у водному середовищі, у момент пологів води відходять, і на світло з'являється людина. Дитина з водою на "ти". Це для неї - звичне середовище. Без води людина не може існувати протягом всього життя. Вода є основним компонентом живих організмів. Без неї не може існувати жодна рослина, жодна клітина організму. Якщо клітина висихає, її робота припиняється, тому що вона повинна мати постійний приплив рідини. І так все життя.

Що таке “три стани води”?:

Що таке “три стани води”? МОЛЕКУЛА ВОДИ СКЛАДАЄТЬСЯ З ОДНОГО АТОМА КИСНЮ ТА ДВОХ АТОМІВ ВОДНЮ – Н2О. Вода може знаходитися у твердому (лід), рідкому та газоподібному (водяна пара) стані. Три агрегатних стани води розрізняють між собою по тому, наскільки щільно зв’язані між собою молекули та на скільки вони рухомі. Окремі молекули, які знаходяться на межі з повітрям, відриваються від поверхні води та утворюють водяну пару. Тому у повітрі, який межує із поверхнею води, міститься вода у вигляді пари. Так само молекули переходять з газоподібного у рідкий стан.

ТРИ СТАНИ ВОДИ:

ТРИ СТАНИ ВОДИ РІДКИЙ ТВЕРДИЙ ГАЗОПОДІБНИЙ

PowerPoint Presentation:

Хмари, туман, сніг і дощ являють собою різні стани води. Хмара складається з безлічі крапельок води або кристаликів льоду, туман – це конденсована волога, сніжинки - це сукупність дрібних кристаликів льоду, а дощ - це усього лише рідка вода.

ХМАРИ І ОПАДИ:

ХМАРИ І ОПАДИ

Хмара є видимим результатом конденсації дрібних крапельок води або кристаликів льоду, зважених в атмосфері, і може існувати в безлічі форм і розмірів. Деякі хмари супроводжують опади: дощ, сніг, град, мокрий сніг, дощ з утворенням ожеледі.:

Хмара є видимим результатом конденсації дрібних крапельок води або кристаликів льоду, зважених в атмосфері, і може існувати в безлічі форм і розмірів. Деякі хмари супроводжують опади: дощ, сніг, град, мокрий сніг, дощ з утворенням ожеледі.

АТМОСФЕРНІ ОПАДИ:

АТМОСФЕРНІ ОПАДИ Конденсат атмосферної водяної пари, що випадає з хмар або утворюється на поверхні землі і наземних предметах, називається атмосферними опадами , що можуть бути рідкими (дощ, мряка, роса) і твердими (сніг, сніжна крупа, град, на землі - іній, мжичка, паморозь, ожеледь).

Висхідне повітря - ключовий процес у походженні хмар і опадів :

Висхідне повітря - ключовий процес у походженні хмар і опадів Коли краплі в хмарах стають занадто важкими, щоб залишатися зваженими в повітрі, вони випадають на землю у вигляді опадів. Опади можуть випадати в найрізноманітніших формах: град, дощ, переохолоджений дощ, мокрий сніг.

PowerPoint Presentation:

Дощ випадає, коли зростаючі краплі в хмарах стають занадто важкими, щоб залишатися зваженими в повітрі і, як результат, випадають на землю у вигляді дощу. Град являє собою великі заморожені краплі, що випадають при сильних грозах , де сніг і дощ можуть співіснувати у холодному потоці повітря.

У холодну пору року зустрічаються усі види наземного зледеніння: ожеледь, паморозь, зледенілий мокрий сніг. Ожеледь – шар льоду, що утворюється на будь-яких предметах і на поверхні землі при негативних температурах повітря (0...-6ºС). Сніг - скупчення кристалів льоду. :

У холодну пору року зустрічаються усі види наземного зледеніння: ожеледь, паморозь, зледенілий мокрий сніг. Ожеледь – шар льоду, що утворюється на будь-яких предметах і на поверхні землі при негативних температурах повітря (0...-6ºС). Сніг - скупчення кристалів льоду.

ЛІД ЛЕГШЕ ВОДИ, ТОМУ ВІН УТРИМУЄТЬСЯ НА ПОВЕРХНІ ВОДИ І СТВОРЮЄ ЗАХИСНИЙ ШАР. :

ЛІД ЛЕГШЕ ВОДИ, ТОМУ ВІН УТРИМУЄТЬСЯ НА ПОВЕРХНІ ВОДИ І СТВОРЮЄ ЗАХИСНИЙ ШАР.

При досить вологому повітрі в тиху морозну погоду на деревах, на дротах і інших предметах з'являється паморозь - або відкладення крижаних кристалів. Природа цих морозних букетів така: вони виникають з пари, що пробивається від води, через капілярні тріщини льоду, що їх вкриває. При різкому зниженні температури, водяна пара застигає, відкладаючись у вигляді крижаних кристалів, з яких і складаються вигадливі квіти. :

При досить вологому повітрі в тиху морозну погоду на деревах, на дротах і інших предметах з'являється паморозь - або відкладення крижаних кристалів. Природа цих морозних букетів така: вони виникають з пари, що пробивається від води, через капілярні тріщини льоду, що їх вкриває. При різкому зниженні температури, водяна пара застигає, відкладаючись у вигляді крижаних кристалів, з яких і складаються вигадливі квіти.

Випаровування - перехід рідини в пару внаслідок нагрівання або зниження тиску. Це процес, в результаті якого вода з океану або поверхні землі потрапляє в атмосферу. :

Випаровування - перехід рідини в пару внаслідок нагрівання або зниження тиску. Це процес, в результаті якого вода з океану або поверхні землі потрапляє в атмосферу. Пароутворення — процес перетворення речовини з рідкого стану в газоподібний.

Кипіння — перехід рідини в пару в товщі самої рідини при температурі 100 градусів вище нуля до утворення бульбашок. :

Кипіння — перехід рідини в пару в товщі самої рідини при температурі 100 градусів вище нуля до утворення бульбашок.

СТАН ВОДИ ТА ЇЇ КІЛЬКІСТЬ НА ЗЕМЛІ Як у природі існує вода? :

СТАН ВОДИ ТА ЇЇ КІЛЬКІСТЬ НА ЗЕМЛІ Як у природі існує вода? Вода - сама рясна із земних стихій. Вона покриває більше 70% Земної поверхні, обсяг її приблизно дорівнює 1,4 млрд. кубічних кілометрів. Якщо цю воду рівномірно розподілити по поверхні Землі, то товщина її шару склала б майже 4 км. Близько 97% її міститься в морях та океанах, а з 3%, які залишилися - майже вся вода (це близько 87%) заточена в полон полярних льодовиків або в глибинах Землі. Пари води присутні в атмосфері, надають їй вологість, формують хмари, проливаються на землю дощем. Нарешті, тварини й рослини, у тому числі й людина, в основному складаються з води. Вода - єдина у світі речовина, яка може перебувати в трьох станах: твердому (лід), рідкому (вода) і газоподібному (пара). Вода - це саме загадкове із всіх речовин. Вона має безліч властивостей, що не пояснюються наукою. Наприклад, всі речовини при замерзанні стискуються, а вода розширюється. Воду не можна знищити. Що б з нею не робили: заморожували, перетворювали в пару або газ, стискали або поміщали у вакуум, - вода знову повертається у вихідний стан з незмінною формулою H2O. Вода безсмертна

КРУГООБІГ ВОДИ У ПРИРОДІ:

КРУГООБІГ ВОДИ У ПРИРОДІ хмари хмари випаровування опади річки, океани, підземні води

При температурі, нижчій за нуль градусів, замерзають ріки, землю вкриває сніг, засинають рослини, риби, жаби і змії – настає зима. :

При температурі, нижчій за нуль градусів, замерзають ріки, землю вкриває сніг, засинають рослини, риби, жаби і змії – настає зима. При температурі вищій, за нуль градусів, сніг починає танути, і все живе знову прокидається починається весна.

ВОДА – ЦЕ ДОЩ, І ЛІД, І СНІГ, І ГРАД, І ПАРА, І РОСА, І ТУМАН.:

ВОДА – ЦЕ ДОЩ, І ЛІД, І СНІГ, І ГРАД, І ПАРА, І РОСА, І ТУМАН .

ВОДА - найпоширеніша речовина в природі, найважливіша складова частина живих організмів, без якої неможливе життя. Живі організми в середньому на 2/3 складені з води.   :

ВОДА - найпоширеніша речовина в природі, найважливіша складова частина живих організмів, без якої неможливе життя. Живі організми в середньому на 2/3 складені з води.

ВОДА ЗАЙМАЄ ДВІ ТРЕТИНИ ПОВЕРХНІ ЗЕМЛІ:

ВОДА ЗАЙМАЄ ДВІ ТРЕТИНИ ПОВЕРХНІ ЗЕМЛІ ТОМУ НЕДАРМА ЗЕМЛЮ НАЗИВАЮТЬ БЛАКИТНОЮ ПЛАНЕТОЮ

ВОДА – ЦЕ НАШ ДРУГ:

ВОДА – ЦЕ НАШ ДРУГ

АЛЕ ІНОДІ ВОДА ПЕРЕТВОРЮЄТЬСЯ І НА СТРАШНОГО ВОРОГА – НЕКЕРОВАНІ ВОДНІ СТИХІЇ:

АЛЕ ІНОДІ ВОДА ПЕРЕТВОРЮЄТЬСЯ І НА СТРАШНОГО ВОРОГА – НЕКЕРОВАНІ ВОДНІ СТИХІЇ

БЕЗ ВОДИ ВСЕ ЖИВЕ НА ЗЕМЛІ ЗАГИНЕ, ТОМУ ЦІНУЙ І БЕРЕЖИ ВОДУ!:

БЕЗ ВОДИ ВСЕ ЖИВЕ НА ЗЕМЛІ ЗАГИНЕ, ТОМУ ЦІНУЙ І БЕРЕЖИ ВОДУ!

БЕРЕЖІТЬ ВОДУ!:

БЕРЕЖІТЬ ВОДУ! Автор презентації – вчитель початкових класів Доброгорська Галина Вікторівна, м. Київ, Скандинавська гімназія. Оформлення – ресурси Інтернету.

authorStream Live Help