BÜLENT İNAL

Views:
 
Category: Sports
     
 

Presentation Description

Motosiklet kaskı kullanımı

Comments

Presentation Transcript

Slide 2:

Trafik canavarı olmayın

Slide 3:

Biz sadece sizi düşünüyoruz.

Slide 4:

Hayatınız bizim için değerlidir.

Slide 5:

Otomobil

Slide 6:

Çok tekerli araç

Slide 7:

Otobüs

Slide 9:

Ve Motosiklet

Slide 10:

Herkesin ’ de bildiği gibi motosiklet kullanmak 4 veya daha çok tekerlekli bir araca göre daha çok dikkat ve özen gerektiren bir araçtır.

Slide 11:

Her aracın bir kaportası olduğunu düşünürsek

Slide 12:

M otosiklet kullanıcılarınında kaportasının K endi vucudu olduğunu unutmamak gerekir.

Slide 13:

Bundan dolayı kaportamızı Kask

Slide 14:

Ceket

Slide 15:

Pantolon

Slide 16:

Çizme,Bot

Slide 17:

Eldiven

Slide 18:

V e diğer ekipmanlarla koruma altına almamız gerekiyor.

Slide 19:

Motosiklette olmazsa olmaz en önemli şey motosiklet kaskıdır. Alırken dikkat etmeniz gereken 10 önemli kuralı unutmayın. 1.Kafa ölçünüz 2.Kullanım amacınız 3.Havalandırma 4.Ayarlanabilme 5.Cam özelliği 6.G ü venlik Belgesi 7.Kullanım Zamanınız 8.Marka Kalitesi 9.Ağırlık 10. Fiyat

Slide 20:

Her sürücü ve artçı motosiklet için özel olarak üretilmiş bot, pantolon, mont, eldiven ve standartlara uygun kask giymelidir. Kask boyun kırar, görüşü engeller, duymayı azaltır vs gibi söylentilerin asılsız olduğu yaşanan acı tecrübelerle sabit olup her seferinde kanıtlanmıştır. K asksız kaza yap ıp ö lmekle kendinize zarar verirsiniz kötü’de olsa bu bir kurtuluştur . Ama k alıcı bir beyin h asarıyla bir ömür boyu sakat kalmak ve ba ş ka insanlara muht aç olmak ç ok ama ç ok zor bir durumdur .

Slide 21:

Mesafe kısa bile olsa Kazanında ne zaman olacağı konusun ’ da Herhangi bir garantimiz olmadığını düşünürsek. Markete gidip gelecem, Köşeye gidecem, Bir arka sokağa gidecem, Yahu gideciğim yer şurası zaten kask takmama gerek yok asla demeyin. Her yıl pek çok sürücü bu yüzden hayatını kaybediyor. Kask taktığı için hayatta kalanların sayısı oldukça fazla bunu asla unutmayın.

Slide 22:

Bir kaskın kaza sonrasındaki hali Ya kafasında kask olmasaydı ?

Slide 23:

Kaskı olmadan düşenin hali

Slide 25:

Gelelim kask tiplerine

Slide 26:

Kapalı kask (Full face)

Slide 27:

Yarı açık (Çene açılır)

Slide 28:

Açık kask (Asla onaylamadığımız tiptir)

Slide 29:

Kask kullanmak konforlu bir iştir, bakın neden Kulaklarınızda kükreyen r ü zgarı Yüzünüze vuran soğuğu Gözlerinize çarpan r ü zgarı Havada uçuşan böcek ve diğer tüm nesnelerden korur. Hava değişikliklerinden etkilenmenizi ve yorulmanızı azaltır gibi sıralıyabiliriz.

Slide 30:

. Kask takmak, kanuni zorunluluk olması bir yana, sürüş sırasında diğer sürücüler tarafından görünürlüğü ve dikkat çekiciliği sağladığından daha emniyetli bir yolculuk sunar.

Slide 31:

Bir motosiklet kaskında 4 temel parça bulunur. Dış y ü zey Darbe emici iç y ü zey Konforlu ped İyi bir sabitleme sistemi. (Bağlama kayışı)

Slide 32:

Sabitleme sistemi ya da çene kayısı çok önemlidir. Kaza anında kaskın kafanızda kalmasını saglar. Kayış kaskın her iki yanına bağlıdır. Kaskı her taktığınızda Mutlaka kayışı da güvenli bir sekilde bağlayın. Bu işlem sizin sadece birkaç saniyenizi alır. Kayışı bağlamadan kask takmak Kaskı sadece kafaya koymak anlamına gelir. Kaza anında kafanızdan çıkacağı için Hiçbir işe yaramaz bunu asla unutmayın .

Slide 33:

Değerli motosiklet kullanıcıları Kask seçerken en son bakmanız gereken tek şey FİYATI dır. Hayatınızın değeri ASLA para ile ölçülemez. Bu yüzden fiyatına bakarak kask seçimi yapmayınız. Verdiğiniz para yaşam olarak geri dönecektir.

Slide 34:

Kaza Anında Seni Korur Bülent İNAL

authorStream Live Help