Оптичні явища

Views:
 
Category: Entertainment
     
 

Presentation Description

Софія Андріанова

Comments

Presentation Transcript

Природні оптичні явища:

Природні оптичні явища Андріанова Софія та Павленко Юлія

Актуальність:

Актуальність Розуміння фізичної природи того чи іншого процесу дозволяє досить успішно розв'язувати різноманітні технічні проблеми і розробляти новітні технології, наприклад, у галузі медичних приладів, які у майбутньому допоможуть вилікувати мільйони хворих.

Мета::

Мета: Вивчити види оптики. Розглянути роль оптики у розвитку фізики та медицини. Дослідити природні оптичні явища. Вивчити теорію їх походження. На практиці довести деякі теоретичні факти стосовно походження природних оптичних явищ.

Slide4:

Природні оптичні явища - це велика група явищ, які виникають внаслідок заломлення світла в земній атмосфері. Це явище має назву дифракція, а також обумовлені розсіюванням світла, заломленням і відбиванням сонячного променя в краплинах води і льодяних кристаликах.

Slide5:

О́птика    — розділ фізики, який розглядає явища, пов'язані з поширенням електромагнітних хвиль переважно бачимого і близьких до нього діапазонів (інфрачервоне і ультрафіолетове випромінювання). Оптика описує властивості світла і пояснює пов'язані з ним явища .

Slide6:

Перші уявлення стародавніх учених про  світло   були вельми наївні . Вважалося , що з очей виходять особливі тонкі щупальці і зорові враження виникають при обмацуванні ними предметів . Тоді під оптикою розуміли науку про зір .

Slide7:

Сучасна оптика займається вивченням електромагнітного випромінювання, квантової та нелінійної оптики.

За традицією оптику прийнято поділяти на 3 види::

За традицією оптику прийнято поділяти на 3 види : Фізіологічна оптика Геометрична оптик а Фізична оптика

:

Крім того розвиток оптики має величезний вплив і на розвиток медицини. Більшість медичних приладів працюють за законами оптики. Наприклад: ендоскоп, чи офтальмологічні пристрої.

Явища дисперсії світла :

Явища дисперсії світла

Міраж:

Міраж

Полярне сяйво:

Полярне сяйво

Брокенський привид :

Брокенський привид

Веселка:

Веселка

Сяяння алмазів та самоцвітів:

Сяяння алмазів та самоцвітів

Висновок:

Висновок Ми дослідили теорію походження природних оптичних явищ та деякі з них довели на практиці. Розглядаючи ці явища ми прийшли до висновку, що вивчаючи фізичну природу цих та інших процесів людина може застосувати отримані знання на практиці, а саме у розробці новітніх технологій, дослідженні мікросвіту та космосу, а також вивченні людини: її тіла, клітин, хвороб і, як результат, розробці нових способів та методів лікування.

Дякуємо за увагу!:

Дякуємо за увагу!