Отрута навколо нас. Побутова хімія.

Views:
 
Category: Education
     
 

Presentation Description

Софія Андріанова, Павленко Юлія

Comments

Presentation Transcript

Дякуємо за увагу! :

Отрута навколо нас. Отруйна побутова хімія Андріанова Софія та Павленко Юлія

Дякуємо за увагу! :

Актуальність Побутова хімія займає важливе місце в нашому житті – миття посуду і підлоги, прання і прибирання квартири, освіжувачі повітря тощо.

Дякуємо за увагу! :

Метою нашого дослідження є: Вивчення впливу побутової хімії на людський організм. Розгляд історії виникнення побутової хімії, зокрема мила. Вивчення складу та токсичності хімікатів. Вивчення наслідків використання хімічних засобів під час прибирання. Статистичні данні отруєнь та першої допомоги при отруєнні. Пошук альтернативних рішень вирішення проблеми чистої квартири.

Дякуємо за увагу! :

Тверде мило було винайдене у 1170 році його назва походить від латинського sapo ( суміш жиру і попелу )

Дякуємо за увагу! :

90% пральних та миючих засобів , якими користуються українці, виготовлено на основі фосфатів, хлору, цеолітів, аніонних ПАР (поверхнево-активних речовин), продуктів нафтопереробки та ін.

Дякуємо за увагу! :

Крім того після прання фосфати з брудною водою потрапляють в грунт , а звідти в річки і озера, що викликає бурхливе цвітіння і утворення великої кількості суспензії, які отруюють воду. Таким чином через очисні споруди до нас потрапляє вода, яку ми самі отруїли.

Дякуємо за увагу! :

На думку лікарів, щоденне використання синтетичних миючих засобів призводить до таких захворювань: - депресія; - порушення зору; - захворювання шлунково-кишкового тракту; - гіпертонія; - проблеми зі шкірою: почервоніння, алергія, екзема, пухлини; - онкологічні захворювання.

Дякуємо за увагу! :

Отрута ( токсичн а речовина ) - це хімічн а речовина , здатна , потрапляючи у організм в достатніх дозах , викликати інтоксикацію чи смерть. Отрута може потрапити до організму через рот, лег ені чи шкіру , або абсорбуватися на шкірі при сильному контакт і із нею.

Дякуємо за увагу! :

Побутові токсичні речовини Найпоширеніші: 1. Дезинфікуючі засоби. 2. Фарби. 3. Репелленти . 4. Засоби для догляду волоссям . 5. Засоби для зняття фарб . 6. Чистячі засоби. 7. Миш'як.

Дякуємо за увагу! :

Сильнодіючі отруйні речовини. 1 Аміак . 2 . Хлор. 3. Синильна кислот а.

Дякуємо за увагу! :

Нами було проведено опитування громадян на основі якого, були побудовані діаграми результатів. А також ми розглянули найрозповсюдженішу реакцію організмів людей на отруйну побутову хімію – алергію . У опитуванні брали участь 20 чоловік.

Дякуємо за увагу! :

3.Чи бували у вашій сімї випадки отруєння побутовою хімією? На щастя лише одна людина відповіла «Так». Отруєння було спричинено засобом для травлення молі. Засіб обпік жінці нюхові та смакові рецептори. Зараз вона не відчуває запахів та смаку їжі

Дякуємо за увагу! :

Вплив побутової хімії на сім ’ ю

Дякуємо за увагу! :

Отже, за результатами опитування, токсичною побутовою хімією користуються більшість населення Харкова, найчастіше контактують із побутовою хімією жінки. Випадки хімічних отруєнь дуже рідкі, але вже існують. Соду найчастіше використовують, як альтернативний варіант засобу очищення, і найпопулярнішими торговими марками є «Гала» та « Фейрі ».

Дякуємо за увагу! :

Англійці винайшли „Фейрі” для миття танкерів, під час плавання яких, нафта, коливаючись, забиває отвори, через які потрібно буде знову наливати цю продукцію. Отруту, яка міститься у „Фейрі” можна змити тільки за 98 разів. А „Галу” приблизно вдвічі менше – 38 разів.

Дякуємо за увагу! :

Приводом для негайного походу до лікаря-алерголога повинні стати наступні симптоми: • напади кашлю, чхання або задухи; • гіперпігментація (почервоніння) області контакту, поява свербежу або печіння; • локальне поява дрібної висипки.

Дякуємо за увагу! :

Надання першої медичної допомоги при отруєнні побутовою хімією . Опитайте потерпілого або свідків і постарайтеся з'ясувати :  - Який вид отруйної речовини був прийнятий ;  - В якій кількості ;  - Як давно.  Викличте блювоту .

Дякуємо за увагу! :

То що ж робити щоб квартира була чистою не лише від бруду а й від токсичних речовин? Безфосфатна побутова хімія Знаки екосертифікації Регулярно робити прибирання в квартирі Ополіскуйте достатньою кількістю проточної води Речі потрібно полоскати 9-10 разів Мийте посуд без синтетичних засобів та ополіскуйте кожну тарілку не менше 15-20 секунд під теплою проточною водою

Дякуємо за увагу! :

Висновок У результаті досліджень ми прийшли до висновку, що наразі побутова хімія одна з найтоксичніших , найотруйтніших галузей людського побуту. Потрібно забороняти випуск фосфатних та інших дуже отруйних хімікатів для побуту, намагатися якомога менше користуватися саме хімікатами, а заміняти їх альтернативними натуральними речовинами та постійно скурпульозно вивчати усю продукцію, яка потрапляє на полиці магазинів, а з відти до наших осель.

Дякуємо за увагу! :

Також у ході дослідження нами були знайдені альтернативні засоби для чищення: 1. Засоби для чищення плити . Альтернатива :  біла глина. 2. Кондиціонери для білизни . Альтернатива :  натуральні ароматичні олії 3. Мийні засоби для посуду . Альтернатива :  мильний розчин з харчовою содою.

Дякуємо за увагу! :

4. Відбілювачі . Альтернатива :  кальцинована сода. 5. Поліролі . Альтернатива :  серветки з іонами срібла . 6. Засоби для чищення килимів . Альтернатива :  кукурудзяний крохмаль ( майцена ). 7. Склоочисники . Альтернатива :  лимонний сік .

Дякуємо за увагу! :

  8. Пральні порошки . Альтернатива :  мильні горіхи . 9. Засоби для чищення . Альтернатива : бура, кавова гуща, розрізана сира картоплина , порошок гірчиці .

Дякуємо за увагу! :

Маючи знання про токсичні складові у побутових виробах люди зможуть робити власний обдуманий вибір на користь здорового майбутнього вже сьогодні. Здоров'я – найбільша цінність людини, яку вона передає своїм дітям, байдужість – великий ворог змін на краще.

Дякуємо за увагу! :

Дякуємо за увагу!