Дифдіагностика варикозного розширення вен малого тазу при АИС

Views:
 
Category: Education
     
 

Presentation Description

No description available.

Comments

Presentation Transcript

Диференційна діагностика варикозного розширення вен малого тазу з хронічними захворюваннями при абдомінальному больовому синдромі.:

Диференційна діагностика варикозного розширення вен малого тазу з хронічними захворюваннями при абдомінальному больовому синдромі. Національна Медична Академія Післядипломної Освіти ім..П.Л. Шупика КЗ КОР «Київський Обласний Онкологічний Диспансер» доцент НМАПО Гладка Л.Ю., Дружиніна Н.О., Головко Ю.С., Борисенко Д.О., Свідерський Є.В.

Актуальність проблеми:

Актуальність проблеми Варикозне розширення вен малого тазу є невидимою для клініцистів патологією внаслідок відсутніх патогномонічних симптомів та мануальних критеріїв захворювання, але досить небезпечною. Воно призводить до хронічного абдомінального больового синдрому, порушення менструального циклу внаслідок розвитку гіпофункції яєчників, тромбозу вен та можливого їх розриву або тромбоемболії . Хронічні тазові болі у жінок викликають фізичні та моральні страждання, призводять до втрати працездатності. Пацієнтки з варикозним розширенням вен малого тазу часто та тривалий час лікуються від «хронічних запальних захворювань органів малого тазу».

Актуальність проблеми:

Актуальність проблеми Поліморфізм клінічних проявів та недосконалість діагностики маскують його під різні форми гінекологічної (запальні захворювання матки та її додатків, ендометріоз ), урологічної (цистит), хірургічної (коліт, хвороба Крона та ін.) та навіть ортопедичної (захворювання кульшового суглоба) патології. Крім того, відсутність чіткої симптоматики заводить лікаря в глухий кут, особливо якщо традиційними методами обстеження патологію органів малого тазу виявити не вдається. Жінка з хронічним болем в нижній частині живота – складний та нерідко конфліктний пацієнт. В таких випадках численну кількість скарг вважають психоневрологічними порушеннями, а пацієнток направляють на лікування до психіатра або сексопатолога. Навіть сучасні методи діагностики захворювань малого тазу не завжди дають можливість визначити характер патології. Так виник термін «синдром застою в малому тазу».

Є припущення, що багатогранність клінічних проявів ВРВМТ з хронічним больовим перебігом залежить від багатьох чинників, а саме: від стану ендокринної системи, генетичних задатків, віку хворих, стану серцево-судинної системи, наявності соматичних захворювань, таких як - (гіпертонічна хвороба, порушення системи згортання крові. Жодна із версій не є доведеною.:

Є припущення, що багатогранність клінічних проявів ВРВМТ з хронічним больовим перебігом залежить від багатьох чинників, а саме: від стану ендокринної системи, генетичних задатків, віку хворих, стану серцево-судинної системи, наявності соматичних захворювань, таких як - (гіпертонічна хвороба, порушення системи згортання крові. Жодна із версій не є доведеною.

Сучасний стан виявлення ВРВМТ:

Сучасний стан виявлення ВРВМТ Первинна діагностика ВРВМТ є нелегкою внаслідок відсутності специфічних симптомів та мануальних критеріїв захворювання; За нашими припущеннями є поєднання між симптомами при «синдромі застою в малому тазу» та численними великими змієподібними венами в малому тазу. Орієнтація лише на клінічні прояви дозволяє запідозрити захворювання лише у 10,2%.

В - режим:

В - режим

Завдання:

Завдання Зміна підходу методів променевої діагностики до виявлення ВРВМТ, яке є міжпрофільною патологією ; Визначення величини венозного ураження малого тазу за ступенями ультразвукового дослідження ; Передбачення можливих венозних змін , обумовлених судинними ускладненнями і їх можливим прогресуванням .

Матеріали і методи:

Матеріали і методи В КООД протягом 2007-2010 років проведено 18440 УЗ обстежень органів малого тазу у жінок; Вік досліджуваних, 20 – 60 років (29,4±1,3); Виявлено – 2637 (14,6%) – випадків розширення вен малого тазу; 607 (23%) випадків - скарги на болі в ділянці малого тазу не пов’язані з гінекологічною патологією .

Власні дослідження:

Власні дослідження 2214 (83,97%) випадків двобічного варикозного розширення оваріальних вен ; 199 (7,55%) випадків лівобічного варикозного розширення оваріальних вен ; 60 (2,3%) випадків переважно правобічного варикозного розширення оваріальних вен; 164 (6,22%) випадки вираженого ВРВМТ зі включенням до процесу вен матки та здухвиних вен; 301(11,4%) випадок ВРВМТ, що супроводжувалося варикозним розширенням вен нижніх кінцівок.

Проведено 18440 УЗ досліджень, вік 20 – 60 р, 29,4±1,3. :

Проведено 18440 УЗ досліджень, вік 20 – 60 р, 29,4±1,3. Показники n= 2637(14,6%) 1ст( 5-7)мм 2ст ( 8-9)мм 3ст( 10-13)мм Діаметр вен 6 ± 0,04 8 ± 0,04 15 ± 0,02 Швидкість кровотоку 5±1см/с 4±1см/с 2 ± 1см/с Зворотній кровотік проба Вальсальви ) 19 % 28% 53%

УЗ діагностика:

УЗ діагностика Акцент на неінвазивну візуалізацію численних великих змієподібних вен в малому тазу; Допомогає клініцистам виробити тактику лікування ; Вивчає якісні показники допплерівського дослідження вен малого тазу; Диференційна діагностика - проводили при підозрі на гідросальпінкс , в останньому випадку при використанні КДК не візуалізували кровотоку . Примітка: чітко слідкували за використанням шкал, застосовуючи найнижчі швидкості .

КДК :

КДК

КДК:

КДК

Класифікація за результатами сонографічних досліджень:

Класифікація за результатами сонографічних досліджень I стадія – ВРВМТ встановлюється при діаметрі вен 5-7мм, що захоплюють верхній край лівого яєчника; II стадія – діаметр вен (8-9)мм, вони захоплюють весь лівий яєчник. Візуалізуються розширені вени матки та правого яєчника; III стадія – діаметр вен (10-13)мм, вени розташовані нижче нижнього краю лівого яєчника з вираженим варикозним розширенням вен матки, малого тазу та правого яєчника, (діаметр вен правого яєчника наближається до діаметра лівого).

В - режим:

В - режим

КДК:

КДК

КДК:

КДК 1

КДК:

КДК

Тактика лікування ВРВМТ:

Тактика лікування ВРВМТ З врахуванням особл отриманих даних УЗД УЗД .

КДК:

КДК

КДК:

КДК

КДК:

КДК

КДК:

КДК

Висновки:

Висновки Діагностика варикозного розширення вен малого тазу у жінок з « синдромом застою в малому тазу» складає значні труднощі навіть за умови застосування таких сучасних методів обстеження, як допплерівське дослідження вен малого тазу.

Висновки:

Висновки Клінічні прояви ВРВМТ різноманітні і подібні до захворювань матки та додатків матки запального ґенезу. Обстеження хворих з ВРВМТ потребує ретельного збирання анамнезу і проведення міжклінічного огляду зі співставленням клінічних проявів в динаміці на тлі адекватної терапії з інструментальними дослідженнями, такими, як УЗ допплерівське дослідження вен малого тазу.

Висновки:

Висновки Наявність УЗ ознак ВРВМТ з численними великими змієподібними венами в малому тазу і характерними скаргами, допоможе швидко встановити правильний діагноз, що дозволить визначити тактику лікування і знизити термін втрати працездатності жінки.

Спасибо за внимание:

Спасибо за внимание Дякую за увагу!

authorStream Live Help