Inwestycje & Pieniadze Sept 1-converted

Views:
 
Category: Entertainment
     
 

Presentation Description

Wychodzą oni z założenia, że niemal wszystko może się kiedyś załamać. Gospodarka jakiegoś kraju upadnie, a wraz z nim jego waluta. Duży konflikt zbrojny również może spowodować znaczne spadki wartości walut.

Comments

Presentation Transcript

slide 1:

https://pieniadzesawazne.pl/ Pieniądze Są Ważne Inwestycje Oficjalne początki Bitcoin sięgają roku 2009 choć prace nad nim rozpoczęto nieco wcześniej. O jego twórcy wiadomo zadziwiająco mało. Jego pseudonim to Satoshi Nakamoto i więcej na jego temat można przeczytać w późniejszej części. Każdy bitcoin Inwestycje BTC dzieli się na 100 000 000 mniejszych jednostek zwanych satoshi. Bitcoin jest pierwszą oficjalnie stworzoną kryptowalutą. Jednym z ważniejszych założeń przy jego tworzeniu była jego ograniczona ilość. określona jako 21 milionów sztuk. Co ciekawe w limit ten wliczają się ogromne ilości bitcoinów do których ludzie utracili dostęp.W początkowej fazie jego rozwoju Bitcoiny były łatwe do zdobycia ale też niewiele warte. Przez to wielu początkowych pasjonatów przestawało o nich myśleć i albo zapominało dane dostępowe albo usuwało je z dysków. Zapewne wielu z nich do dziś pluje sobie w brodę obserwując współczesne notowania tych walut.

slide 2:

https://pieniadzesawazne.pl/ Pieniadze To ile realnie zyskamy dzięki założeniu lokaty zależy w największym stopniu od poziomu inflacji. Jeśli ceny rosną bardziej niż nasze środki na lokacie to jesteśmy stratni. Oczywiście trzymając te środki w domu stracilibyśmy jeszcze więcej ale warto zastanowić się czy warto w ogóle obecnie “mrozić” kapitał w ten sposób pieniadze. W kwietniu tego roku inflacja liczona rok do roku wyniosła 34. Być może ze względu na pogorszenie sytuacji gospodarczej wartość ta w ciągu roku jeszcze spadnie. Jednak przyjmiemy tą wartość do naszym obliczeń. Oprocentowanie lokat wynosi obecnie średnio 04 w skali roku. Kontakt : Odwiedzić: https://pieniadzesawazne.pl/