nepravidelne-slovesa-irregular-verbs-prezentacia

Views:
 
Category: Entertainment
     
 

Presentation Description

Potrebuješ sa naučiť nepravidelné slovesá v angličtine (irregular verbs)?Tu nájdeš krátky návod ako sa ich naučiť pomocou troch pamäťových techník.

Comments

Presentation Transcript

slide 1:

AKO SA NAUČIŤ NEPRAVIDELNÉ SLOVESÁ IRREGULAR VERBS

slide 2:

Potrebuješ sa naučiť nepravidelné slovesá v angličtine irregular verbs Tu nájdeš krátky návod ako sa ich naučiť pomocou troch pamäťových techník.

slide 3:

1.Počúvaj videá kde spievajú/rapujú nepravidelné slovesá Ak sa rád učíš angličtinu počúvaním tak táto technika bude pre teba top pretože čím viac budeš počúvať tým viac sa ti toho vryje do pamäti. Použi tieto tri videá: 1. Learn English ESL Irregular Verbs Grammar Rap Song 2. Irregular verbs - The cat song 3. Irregular Verbs Song - Rockin English

slide 4:

2. Uč sa opisom obrázkov 1. Potrebuješ k tomu tabuľku s nepravidelnými slovesami 2. Vyber si s ktorými slovesami budeš pracovať 3. Na internete si nájdi obrázok ktorý ťa zaujal je lepšie ak sa na obrázku nachádzajú ľudia 4. Teraz si vymýšľaj vtipný a zaujímavý príbeh alebo opisuj obrázok. Používaj pri tom nepravidelné slovesá a ich formy.

slide 5:

Príklad: Prítomný čas: I go to school every day. Minulý čas jednoduchý: I went on a holiday last month. Minulé príčastie: My phone is gone.

slide 6:

3. Vymýšľaj si vety a frázy bez použitia obrázkov Vyber si nepravidelné slovesá ktoré chceš vedieť a v mysli si vymýšľaj vety ktoré si dokážeš živo predstaviť. Alebo si ich napíš na papier/do počítača. Príklad: “I drink water every day I drank alcohol last night but I´ve never drunk energy drink.“

slide 7:

Ak sa ti páčil tento návod tak si prečítaj celý článok Nepravidelné slovesá v angličtine irregular verbs kde sa nachádza tabuľka s najčastejšie používanými nepravidelnými slovesami ďalšie techniky a množstvo príkladov a viet celý článok sa dá stiahnuť aj ako PDF zdarma.

authorStream Live Help