Презентация4

Views:
 
Category: Entertainment
     
 

Presentation Description

No description available.

Comments

Presentation Transcript

Дякую за увагу !:

Хряцьківський навчально-виховний комлекс « Духовна спадщина мого народу » Виконала: Учениця 8-го класу Мідвігі Вікторія Керівник: Крецу Корина-Марія Сергіївна

Дякую за увагу !:

З м і с т Вступ Історичний екскурс Духовна спадщина села Хряцька Свята й обряди календарного циклу

Дякую за увагу !:

В с т у п Українське духовне та культурне життя творилося у складних політичних обставинах, тому часто об’єктивне висвітлення його історії було неможливим. Кожна нова інформація про місто, село, подію, людину – краплинка у течії історії Держави – віддзеркалення України в мініатюрі. То ж не можна забути її, як не можна викинути із життя свого роду та держави події, що відбувалися на теренах краю.

Дякую за увагу !:

Історичний екскурс Хряцька, велике та гарне село з праціовитимі людьми, старанними і працьовитими хліборобами , які мають своє коріння в цій землі. Hrea ţ ca (українською мовою Хряцька, транслітерувати Hria ţ ka , російською та німецькою Хряцька Chrjazka ) є однією з сіл Герцаївського району Чернівецької області (України). Вона має 1992 жителів, в основному румунів . Вважається, що назва села походить від назви невеликого струмка Хряцушка, притоки р. Прут, який бере початок в цій місцевості, на якій спершу жили лісоруби, які з часом стали землеробами. На той час майже вся території була вкрита віковими лісами, що згодом були вирублені.

Дякую за увагу !:

Духовна спадщина села Хряцька Першою церквою у селі Хряцька була дерев’яна споруда збудована у другій половині 18 століття. Нова церква була побудована у центрі села в 1920 - 1924рр. Будівництво проводилась Гаврилом Бедіхоном за підтримки односельчан. Значну допомогу надала сестра боярина Дмитра Штефановича - Фелічія, що мала маєток у селі . Могила Гаврила Бедіхона знаходиться на подвір'ї церкви .

Дякую за увагу !:

Продовжувала діяти церква і у часи, коли невіруючі хотіли забути про Бога. Нині вона гарніша, кожного свята переповнена людьми. Церква села Хряцька є пам'яткою історії та культури . Першими священниками у новій церкві були Олексадр Григоріу, Баліке Валентинн після якого були ще Канон Потороак і нині Петро Константин. Після 1946 іменована в честь святих Михайла та Гавріїла

Дякую за увагу !:

Освящення храму святих Михайла та Гавріїла 6 листопада 2016 року, в селі Хряцька було освячено церкву після капітального ремонту .  Цей храм, який носить ім’я свят их   Михайла та Гавріїла   –   одна з най гарніших  у Герцаївському районі. Тож на заклик оновити цей храм відгукнулися усі небайдужі – жителі села, гості, заробітчани з-за кордону, приватні підприємц і. Мало хто вірив, що менше ніж за один рік можна виконати задумане. Однак, це вдалося. Замінено покрівлю даху , повністю оновлено внутрішній розпис, зроблений косметичний ремонт , закуплені нові ікони тощо. Вартість робіт досягла 200 тисяч гривень .

Дякую за увагу !:

До свята церква була оформленна живими квітами, коштами селян.

Дякую за увагу !:

На свято прибули почесні гості на чолі з Митрополитом Чернівецькім і Буковинськім Мілетієм та собором з двадцяти священиків. Його Святість Мілетій нагородив отця Костянтина почесною грамотою Буковинської єпархії та подякував за добру організацію. Після освячення, здавалося, молитва у церкві зазвучала по-новому. Бентежив душі вірян переспів хористів, які прибули з села Красна . З їхніх уст неслось увись “Многоліття” усім, хто брав участь у ремонті, хто жертвував матеріально, хто підтримував морально і хто прибув на святкування.

Дякую за увагу !:

Фрагменти з освящення храму святих Михайла та Гавріїла в селі Хряцька

Дякую за увагу !:

Дякую за увагу !

authorStream Live Help