програма

Views:
 
Category: Entertainment
     
 

Presentation Description

No description available.

Comments

Presentation Transcript

PowerPoint Presentation:

м. Горлівка, Ц-Міський район загальноосвітня школа 1-3 ступенів №73   Узгоджено: Затверджено : Ректор обл ІППО Начальник головного управління освіти і науки ____________ ________ ____________ ________ (підпис) (ПІБ) (підпис) ( ПІБ) “___”__________ 200__ р. “___”__________ 200__ р.       Навчальна програма з естетики для учнів 1-4 класів                         2009рік

PowerPoint Presentation:

Пояснювальна записка   Ми живемо в жорстокім світі. Нажаль, живуть тут й наші діти. Навколо свари, бійки, драки Ще й завелись якісь маніяки…   З екрану узнає дитина – Є цигарки, горілка й пиво, Що роблять всіх людей добріше, Завзятіше і веселіше.   А в фільмах драки , стрілянина, І все це дивиться дитина. Куди усе оце іде? Куди дитину заведе?   Батькам на захист ніяк стати. Бо треба гроші заробляти, Щоб ту дитину прокормити, У щось обути і одіти…   Так треба всім нам пам’ятати – Малечу слід оберігати. Що лиш краса, любов, тепло Рятують світ, несуть добро. М.Полякова  

PowerPoint Presentation:

Ми живемо в неспокійному світі відчуження людини від своєї суті, відчуження від духовних джерел, які легко руйнуються без поденного їх плекання. Суттєву роль у процесі духовного збагачення людини можуть відігравати естетичні начала. Так як риси особистості закладаються з дитинства, треба вже з молодшого шкільного віку прищеплювати дитині естетичні якості. Естетика –наука про красу, а кажуть, що саме краса врятує світ. Тому сьогодні існує необхідність у створені програми з естетики для молодших школярів. Програма навчального курсу „Естетика” розроблена для молодших школярів і розрахована на 4 роки навчання (1 година на тиждень).   Метою уроків естетики є виховання здатності цілеспрямовано сприймати , відчувати, правильно розуміти і оцінювати красу навколишньої дійсності. Мета уроків конкретизується в основних завданнях, що інтегрують навчальні, розвиваючі і виховні аспекти загальної мистецької освіти :

PowerPoint Presentation:

Закріплювати і поширювати естетичні уявлення учнів отриманих в сім’ї, в дитячому садочку про красиве і бридке в житті, природі, мистецтві. Знайомити дітей з різними видами мистецтва, з роботами видатних діячів культури і мистецтва. Збуджувати в учнів потребу у спілкуванні з красою. Викликати інтерес молодших школярів до творчої діяльності. Розвивати у дітей прагнення вносити красу у повсякденне життя. Розвивати загальну емоційну культуру та естетичну сприйнятливість в учнів початкових класів. Виховувати здатності сприймати та оцінювати художні твори Виховувати художні інтереси, смаки, морально-естетичні ідеали, потреби у художньо-творчій самореалізації. Учні повинні знати: Роль естетики в житті людини; Категорії, види, направлення мистецтва в літературі, живопису, музиці; Взаємодію естетики і природи Елементи національної культури. Учні повинні вміти: Знаходити красиве в оточуючому світі; Відрізняти красиве від бридкого; Аналізувати твори мистецтва.

PowerPoint Presentation:

Джерелами і засобами естетичного виховання є оточуючий їх світ: загальне середовище з її естетикою праці, побуту і поведінки; мистецтво і природа. Тому протягом чотирьох років навчання в початкових класах на уроках естетики цьому приділяється багато уваги.   Курс естетики складається з наступних розділів. Етикет (поведінка в громадських місцях, мовний етикет, зовнішній вигляд тощо) Мистецтво (образотворче мистецтво, музика, театр, кіно тощо) Природа (краса пор року, їх звуки, фарби) Культура і мистецтво рідного краю. Історія розвитку мистецтва.   Значне місце на уроках естетики рекомендується відводити завданням творчого характеру: придумати риму; закінчити або скласти казку на задану тематику; за допомогою акторської майстерності показати ту або іншу дію, тварину тощо; намалювати під музику пейзаж; оформити книжку-малютку тощо.   Естетичні критерії, смаки учнів будуть формуватися в тому випадку, якщо учні будуть мати постійну активну оціночну практику. В зв’язку з цим на заняттях з естетики важливо вимагати від учнів мотивованих естетичних суджень, тобто відповідей на запитання: «Яке почуття викликає та чи інша подія, образ, дія, картина, художня деталь? Чому вони подобаються чи не подобаються, чим пояснюється це почуття?».   У молодших школярів ще немає узагальнюючих уявлень про красу людини, вони пов’язуються з образом якоїсь конкретної людини. Ідеали досконалості діти шукають серед своїх близьких і своїх одноліток, тому предметом аналізу краще обирати життя і діяльність самих дітей і оточуючих їх людей.

PowerPoint Presentation:

1 КЛАС Тема №1 „Краса цілий рік” (11 годин) Ввідне заняття. Що таке краса.   Краса в оточуючому нас світі. Як відрізнити красиве від бридкого.   Золота осінь.   Настрій осені. Рання і пізня осінь.   Зима у картинах художників.   Зимові ігри та забави.   Весна – красуня. Пробудження природи.   Веснянки .   Настрій весни.   Слухаємо весну. Голоси весняного лісу.   Червоне літо.   Учні відрізняють красиве від бридкого. Характеризують красу різних пор року. Порівнюють красу різних пор року. Знайомляться з пейзажами з зображенням різних пор року.

PowerPoint Presentation:

Тема №2 „Краса зовнішності” (4 години) „Світ мій дзеркальце, скажи...” Навіщо потрібно дзеркало.   Краса зовнішнього вигляду. Охайність.   Як красиво одягатися. Стилі одягу.   Зачіска . Чоловіча і жіноча зачіска. Коса – дівоча краса.   Тема № 3 „Про красу поведінки” (6 годин) Правила поведінки школяра   Як поводитись у транспорті, на вулиці.   Практичне заняття „Ми прийшли до театру” , „Ми в музеї”   Краса і доброта. „Живи добріше, будеш всіх миліше”   Мовний етикет. Як ми говоримо. Красиві слова приємно чути і говорити.   У мене задзвонив телефон... Гра „Розмови по телефону ” . Роблять висновки про правила поведінки в різних місцях. Аналізують поведінку інших людей. Дотримуються правил поведінки та мовного етикету. Осмислюють поняття зовнішня краса. Розрізнюють різні стилі одягу. Порівнюють якості різних стилів одягу. Дотримуються вимог охайності.

PowerPoint Presentation:

Тема № 4 „Запрошуємо на гостини” (6 годин) Гостьовий етикет. Як запросити гостей.   Все про подарунки.   Подарунки своїми руками.   Сервіровка столу. Посуд.   Практичне заняття. „Якщо ти хазяїн” , „Якщо ти гість”   Вітальна листівка. Як її оформити.   Формулюють правила гостьового етикету. Оволодівають вмінням прийому гостей. Демонструють знання про поведінку в гостях і прийому гостей у себе вдома та вміють застосувати їх на практиці Тема №5 „Моя оселя. Краса і здоров’я (7 годин) Моя оселя. Як створити затишок.   Прикрашаємо квартиру. Кольори та настрій.   Ікебана – мистецтво складання букетів.   Дрібниці , які прикрашають кімнату.   Здоров’я і краса людини. Уроки Мойдодира .   Моє здоров’я і настрій. Настрій і його відтінки (за картинами художників)   Підсумковий урок за рік   Наводять приклади речей, які допомагають зробити затишок . Вміють запропонувати, як зробити оселю затишнішою. Аналізують зв’язок між здоров’ям людини та його настроєм. Знайомляться з картинами художників, на яких відображено настрій людини.

2 КЛАС:

2 КЛАС Тема №1 „Світ живопису” (15 годин) Вступне заняття. Коли з’явилося мистецтво.   Жанри живопису.   Чи легко бути художником?   Портрет . „Оленка” картина В.М. Васнецова .   Пейзаж . Осінні картини Левітана.   Натюрморт . І.Т. Хруцький „Квіти в вазі”   Сюжетний живопис „Три богатирі”   Урок екскурсія. Відвідування художнього музею.   Графіка . Малюнок. Ілюстрація книги.   Що таке гравюра. Як роблять гравюру (практичне заняття)   Скульптура . Які бувають скульптури.   Архітектура – мистецтво проектування і будівлі різних споруд.   Архітектура Києва.   Декоративно-ужиткове мистецтво.   Урок екскурсія. Відвідування музею історії міста. Народні промисли рідного краю. Розрізнюють види живопису. Класифікують напрямки живопису, порівнюють їх. Порівнюють монументальний і станковий живопис. Вміють робити вироби декоративно-ужиткового мистецтва. Орієнтуються в поняттях: портрет, пейзаж, графіка, малюнок, архітектура, скульптура тощо.    

PowerPoint Presentation:

Тема №2 „Світ літератури” (6 годин) Бібліотечний урок. Де живуть книжки? «Книжкова лікарня».   Фольклор . Усна народна творчість. Про казки. Народні казки. Про красу в казці.   Міфи давньої Греції. Подвиги Геракла   Дитяча література. Поети дітям. Вірші для дітей.   Урок екскурсія. Відвідування музею мініатюрної книги.   Орієнтуються з видах літератури: фольклор, міфи, оповідання, вірші. Характеризують різні види фольклору, наводять приклади. Засвоюють «ремонт» книги Тема №3 „Світ музики” (13 годин) Що таке музика. В Біанкі „Музикант”   Як люди навчилися зберігати музику. Три кити” музики. Пісня – душа народу. Рідне слово. Дитячі пісні. Соло , ансамблі, оркестри і хори Народні інструменти. Симфонічний оркестр.   Великі скрипалі. Паганіні.   Урок екскурсія. Відвідування музичної школи. Як навчитися слухати музику.   „ Музична карусель” . Урок – вікторина.   Підсумковий урок за рік. Перевір себе.

PowerPoint Presentation:

Вміють розкрити поняття: марш, пісня, танець, соло, оркестр тощо. Мають уявлення про творчість великих музикантів, професією диригента. Класифікують різні музичні інструменти . 3 КЛАС Тема №1 „Світ театру” (12 годин ) Вступне заняття. Повторення вивченого у 2 класі.   Коли зародився театр?   „ Театр починається з вішалки...” А що ще є в театрі.   Професія драматург.   Режисер . Чи може обійтися театр без режисера?   Професія актора. Практичне заняття з акторської майстерності.   Що повинен знати актор, щоб вийшла вистава?   Жанри театрального мистецтва.   Ляльковий театр.   Оперне мистецтво.   Оперета .   Відвідування міського дитячого театру.   Мають уявлення про театральне мистецтво, його різновиди. Можуть охарактеризувати напрямки театрального мистецтва. Порівнюють ляльковий і драматичний театр. Розуміють особливості професій режисера, драматурга, актора. Аналізують вистави на початковому рівні.

PowerPoint Presentation:

Тема №2 „ Мистецтво танцю” (5годин) Як з’явився танець?   Балет .   Бальний танець.   Народні танці.   Сучасна хореографія.   Орієнтуються в різних напрямках хореографії. Характеризують стилі танцю . Тема №3 „Циркове мистецтво” (4 години) Запрошуємо в цирк.   Великі клоуни.   Тварини в цирку. Гімнасти , акробати, жонглери та інші.   Розуміють особливості циркового мистецтва. Спостерігають за роботою тварин у цирку. Характеризують професії артистів цирка .

PowerPoint Presentation:

Тема №4 „Кінематограф” (9 годин) Загальне уявлення про кіномистецтво.   Як знімають фільм?   Чарлі Чаплін – король німого кіно.   Жанри кіномистецтва.   Казка живе у кінофільмі. Казки О. Роу .   Кінорежисері дітям. Дитячі фільми.   Мультиплікаційні фільми. Мальовані мультфільми. Чи всі мультфільми корисні для дитини.   Ляльковий мультфільм.   Урок – вікторина. „В країні Мульті – Пульті ”   Осмислюють жанри кіномистецтва, характеризують їх. Відрізняють мальовані мультфільми від лялькових. Тема №5 „Світ радіо та телебачення” (4 години) Як створюють радіопередачі.   Практичне заняття „Я – радіоведучій”   Телебачення та його рубрики. Телепередачі для дітей.   Розваги майбутнього. Фантазії дітей. Підсумкове заняття.   Формують уявлення про радіо і телебачення. Аналізують роботу диктора. Узагальнюють знання отримані за рік.

4 клас:

4 клас Тема №1 „Краса у мистецтві стародавнього світу” (7 годин) Вступне заняття. Повторення вивченого в 3 класі. Мистецтво Давнього Сходу. Мистецтво Давньої Греції. Мистецтво Давнього Риму. 7 чудес світу. 7 чудес світу. Узагальнююче заняття з теми Мають уявлення про мистецтво стародавнього світу. Порівнюють мистецтво різних країн. Характеризую 7 чудес давнього світу . Тема №2 „Особливості краси в епоху середньовіччя. Епоха Відродження” ( 8 годин) Мистецтво середньовіччя. Загальна характеристика.   Архітектура середньовіччя. Готична архітектура.   Архітектура . Романська архітектура. Іконопис. Різні види іконопису. Мистецтво епохи Відродження. Мікеланджело Буонарроті. Рафаель Санті Леонардо да Вінчі. Література епохи Відродження

PowerPoint Presentation:

Формують уявлення про мистецтво епохи Середньовіччя і Відродження. Порівнюють різні стилі архітектури. Мають уявлення про іконопис. Осмислюють творчість художників епохи Середньовіччя і Відродження. Описують картини відомих художників . Тема №3 „Краса в мистецтві Нового часу” (19 годин) Загальна характеристика мистецтва Нового часу. Західноєвропейські художники Нового часу. Хто такі художники передвижники. Художники – пейзажисти. І.І.Шишкін „Ранок в сосновому бору” . Художники – пейзажисти А.К. Саврасов „Граки прилетіли” Сюжетний живопис В.Г. Перов „Полювальники на привалі” Сюжетний живопис. К.П. Брюлов „Останній день Помпеї” Портретисти . Серов „Дівчинка з персиками” Краса архітектури нового часу. Музика нового часу. З історії італійської опери. Джузеппе Верді. Великі музиканти: І.С.Бах, В.А.Моцарт. Балети Римського-Корсакова, П.І.Чайковського. Настрій і краса музичних творів. „ Золоте століття” поезії. Великі казкарі Нового часу. Зовнішня і внутрішня краса людини в творах письменників нового часу. Урок – бесіда „Як уживаються сила, добро і краса” Урок – дискусія „Чи врятує краса світ?” Заключне заняття. Твір „Про що я дізнався на уроках естетики...”

PowerPoint Presentation:

Мають уявлення про мистецтво Нового часу. Осмислюють творчість художників, поетів і музикантів Нового часу. Описують картини відомих художників Нового часу. Систематизують і узагальнюють знання з курсу естетика. Глосаріус (словник термінів)     Акробатика – жанр циркового мистецтва.   Ансамбль – 1. в сценічному мистецтві гармонійне поєднання всіх компонентів вистави. 2. Група виконавців, які виступають як єдиний творчій колектив. 3. Музичний твір для декількох виконавців (Дует, тріо тощо) 4. В архітектурі – гармонійна єдність композиції.   Архітектура – будівлі та інші споруди (а також їх комплекси).   Балет – вид сценічного мистецтва, зміст якого розкривається в танцевально-музичних образах.   Балетмейстер –автор і постановник балетів, хореографічних мініатюр і танців.   Вистава – видовище, яке показують на сцені театру за якоюсь п’єсою.   Гравюра – вид графіки, в якому зображення є друкованим відтиском рельєфного малюнка, нанесеного на дошку гравером.   Диригент – людина, яка керує музичним колективом (оркестром, хором тощо) при вивченні і виконанні музичних творів.   Драматург – письменник, який пише драматичні твори   Естетика – наука, яка вивчає сферу проявлення ціннісного відношення між людиною та світом, а також художню діяльність людей.   Етикет – установлений порядок поведінки.      

PowerPoint Presentation:

Живопис - вид образотворчого мистецтва, який створюють за допомогою фарб, що наносять на будь яку поверхню.   Жонглер – цирковий артист, що володіє мистецтвом підкидати і ловити одночасно декілька предметів.   Ікебана – мистецтво складання букетів.   Ілюстрація – область образотворчого мистецтва, пов’язана з образним толкуванням літературного твору. Область друкованої книжкової графіки.   Кінематограф – видовище, основане на використанні кіно технічної апаратури. Часто термін «кінематограф» використовують в значенні «кіномистецтво»   Комедія – вид драми, в якому дія і характери трактовані в формах комічного.   Міф – оповідання о богах. героях, демонах, духах тощо, які відображують фантастичне уявлення людей про світ, природу, людський побут.   Натюрморт – жанр образотворчого мистецтва, присвячений зображенню «неживих» предметів (плоди, букети квітів, биті тварини, птахи, атрибути якоїсь діяльності тощо).   Опера – музично-театральний твір, який включає сольний, ансамбль ний і хоровий спів, інструментальну музику, сценічне мистецтво. Складається з арій, речитативів, вокальних ансамблів, , хорів, оркестрових номерів. Іноді включає балетні сцени, діалоги.  

PowerPoint Presentation:

Оперета – музично-театральний жанр, вистава, частіше комедійного характеру, в якому вокальні та інструментальні музичні номера а також танці перемежаються розмовними діалогами.   Оркестр – колектив музикантів, які разом виконують музичні твори на різних музичних інструментах. Оркестри бувають симфонічні, струнні, духові, народних інструментів, естрадні, джазові та інші.   Пейзаж – жанр образотворчого мистецтва, в якому основним предметом зображення є природа.   Портрет - жанр образотворчого мистецтва, в якому основним предметом зображення є людина.     Режисер – постановник вистав, фільмів, естрадних та циркових програм. Поєднує роботу актора, художника, оператора, композитора та іншіх .   Скульптура – вид образотворчого мистецтва, твори якого мають об’ємну, трьохмірну форму і виконуються з твердих або пластичних матеріалів.   Соло – виконання одним співаком або інструменталістом самостійної партії або епізоду багатоголосного твору.   Фольклор – народна творчість, мистецтво, яке складає народ. Розрізнюють фольклор словесний, музикальний, танцювальний тощо.   Хореографія – танцювальне мистецтво.  

PowerPoint Presentation:

Списки використаної вчителем і рекомендованої для учнів літератури Беседы об искусстве/ Н.В.Краснов.- М.:»Издательство Искусство», 1965 Беседы об искусстве: Пособие для учителей нач . классов.- М.: Просвещение, 1979 Весёлые уроки музыки в школе и дома / Авт.-сост. З.Н.Бугаёв.- М.: «Издательство АСТ»; Д.: «Издательство Сталкер », 2002Чудеса света: Детская энциклопедия т.10 Литература и искусство.- М.: Издательство Академии Педагогических Наук РСФСР, 1961 Искусство: Энциклопедия.- М.:ООО «РОСМЭН-ИЗДАТ», 2001 Мифы: Энциклопедия.- М.:ООО «РОСМЭН-ИЗДАТ», 2001 Музыкальный словарь в рассказах/ Л.В.Михеева.- М.: всесоюзное издательство «Советский композитор» 1986 Нарушение правил этикета / Г.Остер.- М.: ООО «Издательство Астрель »:ООО «Издательство АСТ», 2002 Настольная книга для мальчиков:- М.: изд-во Эксмо , 2002 Рассказы о музыке: - М.:»издательство Музыка», 1968 Энциклопедия .- М.:ООО «РОСМЭН-ИЗДАТ», 2001 Энциклопедия юной леди: -М.: изд-во Эксмо , 2002