Jak myć samochód

Views:
 
Category: Others/ Misc
     
 

Presentation Description

Jak myć samochód

Comments

Presentation Transcript

slide 1:

Jak myć samochód Z pozoru prosta czynność jaką jest mycie samochodu osobowego lub busa nastręcza kierowcom sporo problemów. Każdy z nas zadaje sobie pytanie : jakim szamponem umyć auto czy użyć szczotki czy gąbki Po przeczytaniu poniższego artykułu sytuacja powinna się rozjaśnić. Jak spłukać samochód z wierzchniego brudu Najważniejszą podstawową czynnością jest porządne spłukanie samochodu. Nieusunięty podczas wstępnego mycia brud drogowy lub piasek szybko dostaje się między gąbkę a karoserię i skutecznie rysuje lakier. Powstają wtedy hologramy i mikrorysy które z każdym myciem stają się coraz bardziej widoczne. Do wstępnego mycia najlepiej używać myjki wysokociśnieniowej. Płukanie samochodu przy jej pomocy musi odbywać się z odległości kilkudziesięciu centymetrów ponieważ moc wyrzucanej wody jest na tyle silna że może uszkodzić lakier. Przykład Pod niewielki odprysk na lakierze dostaje się woda i lakier może odchodzić płatami. Jaki wybrać szampon samochodowy Po oczyszczeniu wierzchniego brudu z samochodu czas na przygotowanie szamponu w wiaderku. Warto użyć dobry skoncentrowany szampon samochodowy z woskiem. Naszym faworytem jest Turtle Wax Zip Wax . Po pierwsze jest on bardzo wydajny i nie pieni się zbytnio. Szampon wlewamy do wiaderka wg zaleceń na opakowaniu i rozcieńczamy Niektórzy lubią dużą ilość piany ale to dobre przy relaksującej kąpieli w łazience. Ilość piany przy myciu samochodu nie jest proporcjonalna do jakości szamponu. Szampon samochodowy z woskiem po umyciu pozostawia delikatną warstwę wosku na lakierze. Dzięki temu lakier połyskuje zaraz po osuszeniu karoserii.

slide 2:

Co wybrać - gąbkę samochodową czy szczotkę do mycia ręcznego Po przygotowaniu wiadra z szamponem czas na wybór narzędzia którym umyjemy nasze autko. Do wyboru jest cały szereg szczotek i gąbek samochodowych. Gąbka do mycia samochodu jest najtańszy wyborem jednak jej używanie niesie za sobą ryzyko rysowania lakieru ponieważ między lakier a gąbkę dostaje się brud który działa jak tarka. Dlatego producent kosmetyków Sonax wymyślił dwustronną gąbkę z mikrofibry 2w1. Pokrewna tej gąbce jest Nigrin Rękawica do mycia samochodu z frędzlami z mikrofibry. Pozwala ona na zachowanie właściwości gąbki przy jednoczesnym ograniczeniu do minimum rysowania karoserii auta. Dodatkowo anatomiczny kształt powoduje że docieramy do każdego zakamarka samochodu. Po prostu myjesz auto tak jakbyś to robił własną ręką.

slide 3:

Teraz jesteśmy gotowi do głównej czynności czyli mycia samochodu. Czynność tą rozpoczynamy od dachu. Później myjemy szyby boczne czołową oraz tylną. Należy pamiętać aby regularnie płukać rękawicę w wiaderku z szamponem. Pozwala to na wypłukanie z niej piachu i brudu oraz "nabranie" nowej porcji szamponu i wosku. Samochód myjemy rozpoczynając od góry podłużnymi ruchami od jednej strony do drugiej kierując się ku dołowi samochodu.

slide 4:

W czasie mycia auta nie wystarczy skupić się na widocznych częściach karoserii. Należy pamiętać o umyciu progów samochodu oraz miejsca pod zderzakiem. Po ich dokładnym umyciu będziesz miał pewność że auto będzie umyte w całości. Nie wolno nam również zapominać o gumie wycieraczki samochodowej. Wycieraczki samochodowe w czasie pracy zmywają z szyby tłuste osady oraz resztki owadów przez co gumki stają się tłuste. Ich umycie gwarantuje poprawne działanie wycieraczek do szyb.

slide 5:

Po umyciu całego samochodu należy bardzo dokładnie spłukać samochód. Do tego celu możemy użyć myjki wysokociśnieniowej typu karcher. Po spłukaniu auto nadaje się do osuszania ściągaczką oraz mikrowłóknem lub nakładaniu hydrowosku. O tych czynnościach w kolejnych lekcjach już wkrótce. http://www.motochemia.pl/jak-myc-samochod-n-37.html

authorStream Live Help