Česko - jak nás vidí svět (JaninaS)

Views:
 
Category: Entertainment
     
 

Presentation Description

Autor prezentace: janina

Comments

Presentation Transcript

Slide1:

ČESKO ? JAK NÁS VIDÍ SVĚT

Slide2:

Češi?! Jací vlastně jsme? Jak nás vidí svět?

Slide3:

…. koho, že to máme za souseda?

Slide5:

Bratři Slováci, tušili jste, že máte své hlavní město v Čechách?

Slide6:

Víte, co si o nás myslí cizinci? „Skvělí hokejový hráči, producenti prvotřídního piva a špičkových automobilů?“ Blbost! Podle průzkumu ministerstva zahraničí v cizině je typickým představitelem našeho národa „neveselý, prostý vesničan, lpící na své půdě.“ ČR je středozemní krajina s bujnou vegetací téměř nezasažená civilizací a nejznámější jsme výrobou věžních hodin, slunečnicového oleje a skla. Divní – Sídlíme uprostřed Evropy, ale přitom se zdravíme námořnickým způsobem Ahoj ! a italsky Čau ! Neproduktivní – Ve srovnání s Evropany trávíme v práci nejvíc času, ale nejmíň toho stihneme. Místo abychom makali, vymlouváme se na novoroční krizi, jarní únavu, letní dovolenou a podzimní depresi. . . Smradlaví – Spotřebujeme nejmíň deodorantů v Evropě. Zatímco průměrný Angličan vypatlá pět balení ročně, Čech jenom 1,5 - víc než polovina mužů deodoranty raději nepoužívá vůbec. A za tohle tvrzení strčím klidně ruku do ohně ! Někteří lidé by si měli uvědomit, že nevoní po fialkách. Jací teda vlastně jsme?

Slide7:

… a my jsme si mysleli , že vlajka Czech Republic vypadá takto

Slide8:

Švýcaři se diví a Češi žasnou, … kde jsou Alpy?

Slide9:

Jací ještě jsme? Zaprdění – Návštěvy nutíme přezouvat se do svých starých, smradlavých bačkor. Pseudosportovci – Nosíme teplákové soupravy, i když jdeme na nákup do města. Zkorumpovaní – čeští politici byli označeni za třetí nejzkorumpovanější na světě. Evropští – Skrýváme se za češství, ale z genetického hlediska jsme míchanicí Slovanů, Němců, Keltů a Židů stejně jako naši sousedi. Nespokojení – Nadáváme, že nic nemáme. Víc než polovina z nás svůj majetek odhaduje na víc než za milion Kč. Pětina z nás vzpomíná na komunisty jako dobu, kdy se žilo levně. Televizní – Více než osminu dne, přesněji tři a čtvrt hodiny, čumíme na bednu.

Slide10:

Tady jsme zmizeli ….., a bratia Slováci klesli na jih?

Slide11:

Jak nás vidí Bulhaři

Slide12:

… a ještě jeden stručný vzkaz: „Gratulujeme k pivu a k lidem.“

Slide13:

Pohledem cizinců: „Je vzrušující jet do České republiky, protože je to jako výprava padesát let zpátky.“

Slide14:

Pohledem cizinců známí Češi jsou zpěvák Karel Gott pornohvězda Dolly Buster topmodelka Eva Herzigová a Pan Tau

Slide15:

texty a obrázky: síť internetu a http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=1637 hudba: Captain Cook und seine singenden Saxophone - Ich denk' so gern an Billy Vaughn © 24. 7. 2010 JS http://www.jkk.estranky.cz/

authorStream Live Help