Swarovski crystal - bižuterie (Rakousko)

Views:
 
Category: Others/ Misc
     
 

Presentation Description

Autor prezentace: neuveden - foto VILI, Úprava: Milan

Comments

Presentation Transcript

Slide1:

Swarovski Crystal

Slide28:

Historie společnosti Swarovski začala roku 1862 v Jiřetíně pod Bukovou poblíž Jablonce nad Nisou. Zde se tohoto roku narodil Daniel Swarovski, který se vyučil uměleckým pasířem u albrechtické firmy „Bratři Feixové“. Zástupci firmy vyslali mladého Daniela Swarovského do Vídně, kde se výrobou bižuterie zabývalo několik mistrů. Swarovski od nich převzal zkušenosti a technické znalosti pro výrobu šbižuterních šperků. Na technické výstavě ve Vídni se Swarovski potkal s Františkem Křižíkem, který tam instaloval elektrické osvětlení. To byla pro Daniela Swarovského inspirace a vyvíjí stroj na broušení šatonů poháněný elektrickou energií.

Slide29:

Swarovski se přesouvá do rakouského města Wattens, poblíž Innsbrucku. Pronajímá si tam za podpory francouzského kapitálu bývalé továrny. Postupně si zařizuje nejen bižuterní, ale i sklářskou výrobu (křišťálové sklo). Firma která nese Swarovski-ho jméno v současné době vyrábí širokou paletu křišťálových komponentů SWAROVSKI ELEMENTS, které využívá mnoho návrhářů šperků ale i oděvů. Prvky Swarovskiho výroby jsou používány i ke zdobení různých módních doplňků, dokonce i mobilních telefonů.

Slide30:

http://www.crystal-fox.com/index.cfm/Swarovski.htm Foto Vili , česká úprava PPS a text Milan Zdroj textových informací Wikipedie cz music: Carlos Santana — Flor D'Luna (Moonflower)

authorStream Live Help