Dua nın gücü

Views:
 
Category: Others/ Misc
     
 

Presentation Description

No description available.

Comments

Presentation Transcript

Slide 1: 

DUANIN GÜCÜNÜ ANLATAN ÇOK GÜZEL BİR SLAYT SLAYTIN SESLİ OLARAK İZLENMESİ ÖNERİLİR İYİ SEYİRLER….

Slide 2: 

DUANIN GÜCÜ DUANIN GÜCÜ

Slide 3: 

DUA Bir gün çok fakir giyimli bir kadın yüzünde bir hüzünle manava girer.Dükkan sahibine mahçup bir şekilde yaklaşır.

Slide 4: 

Kocasının çok hasta olduğunu,çalışamaz duruma düştüğünü ve yedi çocuğu ile birlikte aç kaldıklarını ve yiyeceğe ihtiyaçları olduğunu söyler.

Slide 5: 

Manav ona ters bir şekilde bakarak derhal dükkanını terk etmesini ister.Kadın ailesinin ihtiyaçlarını düşünerek: - “Lütfen efendim” der. “paramız olur olmaz getirip borcumu ödeyeceğim.”

Slide 6: 

Manav kendisine bir kredi açamayacağını çünkü onun eski müşterisi olmadığını,kendisinde bir hesabının bulunmadığını söyler.

Slide 7: 

O sırada dükkanın dışında bekleyen bir müşteri ikisinin arasında devam eden bu konuşmayı dinlemektedir.İçeriye girerek manava yaklaşır ve: “ben o kadının almak istediklerine kefilim” der. “ailesinin ihtiyacı olan şeyleri ona ver.”

Slide 8: 

Bunun üzerine manav çok isteksiz bir şekilde kadına döner ve “bir alışveriş listen var mıydı? Diye sorar.Kadın “evet efendim” der. “tamam” der manav. “şimdi onu terazinin şu kefesine koy,onun ağırlığınca diğer kefeye istediklerinden koyacağım”

Slide 9: 

Kadın bir an duraklar,sonra başını önüne eğer ve çantasını açarak üzerine bir şeyler karalanmış bir kağıt parçasını çıkartır ve manavın kendisine gösterdiği kefeye özenle bırakırken başı hala öne eğiktir.

Slide 10: 

Manavın ve diğer müşterinin gözleri terazinin kefesine dikilirken hayretle büyümüştür.Manav müşteriye dönerek,kısık bir sesle “inanamıyorum” der.İnanılacak gibi değildir.

Slide 11: 

Müşteri manava gülerken manav çoktan diğer kefeye eline geçeni doldurmaya başlamıştır ama nafile,diğer kefeyi yerinden bile kıpırdatamamıştır.

Slide 12: 

Terazinin kefesi artık üzerindekileri alamayacak kadar doldurduğunda çaresiz hepsini bir torbaya doldurarak kadına verir.Şaşkınlıkla üzerinde bir şeyler çiziktirilmiş kağıdı eline alır ve okur.Bir de bakar ki orda bir alışveriş listesi yoktur.Sadece bir dua yazılıdır.

Slide 13: 

ALLAH'IM “Neye ihtiyacım olduğunu ancak sen bilirsin Kendimi senin ellerine teslim ediyorum.”

Slide 14: 

Manav taş gibi bir sessizliğe bürünmüştür.Kadın kendisine teşekkür ederek dükkandan ayrılır.Müşteri manavın eline bir miktar para tutuştururken “her kuruşuna değdi” der.Daha sonra manav terazisinin kefelerinin kırılmış olduğunu görür.

Slide 15: 

Bizim için hiçbir bedeli,masrafı ve karşılığı olmayan,güzel bir hediyedir. DUA

Slide 16: 

fatih5245 Google Grubu Nisan 2008 Itibariyle 280 Bin Üyesi ile Türkiyenin en büyük paylasim grubu.. Günlük ortalama 5 mail alarak sizde bu dev platformda yerinizi almak isterseniz TIKLAYINIZ Fikir alisverisi ve paylasimda bulunmak için Sizide forum sayfamiza bekliyoruz. www.herice.com

authorStream Live Help