Помилки портфоліо

Views:
 
Category: Education
     
 

Presentation Description

No description available.

Comments

Presentation Transcript

PowerPoint Presentation:

Створюємо портфоліо педагога або Найпоширеніші помилки і як їх уникнути

PowerPoint Presentation:

У цій презентації я не буду розповідати про види та призначення портфоліо . Якщо Ви взялися його створювати, то воно Вам потрібно вже сьогодні. Нагадаю лише: Загальні відомості ( візитна картка ): Прізвище , ім'я та по батькові педагога Дата народження Посада Освіта ( навчальний заклад, рік закінчення , спеціальність , кваліфікація ) Стаж педагогічної роботи Стаж роботи в даній установі Категорія Компоненти портфоліо : Документи : Документи про освіту Підвищення кваліфікації Атестація Грамоти , подяки сертифікати Методична діяльність педагога: Робота з самоосвіти Участь у методичній роботі ДНЗ Участь у методичній роботі на різних рівнях Участь у професійних конкурсах Наявність публікацій з проблеми навчання , виховання , розвитку дітей Участь в інноваційній діяльності

PowerPoint Presentation:

Додатки : Матеріали виступів на педрадах , семінарах , конференціях ; Публікації , якщо такі є; якщо їх багато або вони об'ємні , досить перерахувати їх із зазначенням видань , а два-три невеликого обсягу внести в портфоліо ; Розробки занять і заходів , тематичні добірки матеріалів , каталоги, пам'ятки тощо Компоненти портфоліо : Творча діяльність педагога: Робота з дітьми конспекти кращих занять, сценарії розваг , свят, проекти перспективні плани різні картотеки тематичні скарбнички мультимедійні презентації фото дитячих робіт для виставок Досягнення вихованців : Результати діагностичного обстеження вихованців Участь дітей у конкурсах, виставках , змаганнях , фестивалях Продукти дитячої творчості Успішність випускників у першому класі Творча діяльність педагога: Робота з батьками конспекти спільних заходів з батьками та дітьми матеріали консультацій анкети ( зразки ) матеріали батьківських зборів матеріали для батьківського куточка ( пам'ятки , рекомендації ) наочні матеріали ( ширми , газети , виставки ) сумісні роботи дітей та батьків

PowerPoint Presentation:

Найпоширеніші помилки і як їх уникнути Помилка №1: Дуже мілкий текст. Це моментально робить Вашу презентацію нереспектабельні ( тобто не солідної ). Запам'ятайте раз і назавжди : глядач оцінює Вас і Вашу презентацію по першим секундам. Якщо Ви спочатку не привернули увагу глядача (а погано читаєма , навіть назва теми (!), Вже викликає гнів у глядача ), то, вважайте Ваша презентація - це марна трата Вашого дорогоцінного часу! Помилка №2: Дуже багато тексту. Якщо Ваше творіння містить цілі абзаци текстової інформації , то будьте готові знову ж до провалу. Запевняємо Вас - цей текст ніхто читати ніколи не буде, оскільки на це немає ні часу, ні бажання . Нескінченні тексти - це доля книг, в яких та чи інша тема « розжовувати », тому наявність там великої текстової інформації - це нормально. У презентації багато тексту - це запорука нудної презентації .

PowerPoint Presentation:

Найпоширеніші помилки і як їх уникнути Помилка №3: Дуже багато таблиць . Багато хто вважає , що таблиці наочно показують значення тієї чи іншої закономірності . Так-то це так, тільки це наочно для ВАС, але не для НИХ. Коли Ви готували презентацію і підбирали відповідний матеріал , то порахували , що таблиця , яку Ви знайшли , дуже хороша. Але таблиці не сприймаються людиною під час виступу ! Помилка №4: Використання подразнюючих ефектів . Наприклад , якщо Ваша презентація містить невеликий шматочок текстової інформації - це нормально, тільки зовсім трохи . Але, якщо при цьому текст з'являється по одній букві і вся ця процесія відбувається секунд 10-15, то будьте впевнені - Ваша презентація вже всіх дратує , вона стає нецікавою і нудною. Або якщо цих ефектів надто багато , то результат буде таким же.

PowerPoint Presentation:

Найпоширеніші помилки і як їх уникнути Помилка №5: Підібрані неконтрастні кольори . Це , напевно, найчастіше зустрічається в поганих презентаціях . Коли ти сидиш і вдивляєшся в далечінь - що там написано жовтим кольором на білому фоні ? Ну або два показники видно, а інші не видно. Тим самим втрачається цілісна картина презентації , що знову ж веде до провалу презентації зокрема , і Вашого виступу , в цілому . Помилка №6: Презентація заздалегідь не відрепетирували , і Ви пропускаєте слайди , намагаючись вкластися в час. Також дуже поширена помилка . Яким чином відбувається вибірка потрібного і викид « зайвого »? Адже це все відбувається на ходу, часом необдумано , що часом призводить до курйозним ситуацій . Виступаючі починають метушитися , нервувати - це призводить до втрати у глядачів інтересу до Вашої презентації і це означає провал останньої .

PowerPoint Presentation:

На жаль, знову про помилки… Оформлення не повинно заважати сприйняттю матеріалу . Будь- які елементи оформлення ( колір , фон, тінь , рамка , малюнок , список тощо ) мають “ працювати ” на головну ідею презентації . Фоновий малюнок не повинен заважати заголовку слайду . Не варто використовувати грубі чорні рамки, що нагадують траурну символіку . Стиль оформлення не має суттєво відрізнятися від першого слайду. Заголовок має чітко читатися . Шрифт тексту основної частини не має бути крупнішим за шрифт заголовка. Фон слайду має бути доцільним . Малюнок має бути ілюстрацією , анімація має бути необхідною . Написи у списку мають бути одного формату та не виходити за межі маркерів . Заголовок не має “ притискатися ” до краю слайду. Форма рамки, якщо вона доцільна , має бути продуманою . На слайді має бути не повний текст, а тези думки, яку він ілюструє . Розділові знаки мають відповідати вимогам правопису . Текст має бути написаний зрозумілою мовою . Площа слайду має використовуватися раціонально .

PowerPoint Presentation:

Висновки Ви побачили , як робити НЕ потрібно . Що потрібно ? Викласти матеріал чітко та зрозуміло ; Текст має бути структурований відповідно до мети презентації ; Текст має бути тезисного плану; Ілюстрації слід використовувати найнеобхідніші ; Презентація має містити основні необхідні складові , що розкривають зміст і сутність дослідження . Ми розглянули основні помилки , які зустрічаються в поганих презентаціях . Тепер Ви їх знаєте . Тому, намагайтеся не робити подібних помилок і тоді Ваші презентації не будуть дратувати публіку . Бажаю Вам успішних виступів !

authorStream Live Help