קורס עיצוב סביבה חכמה - עיצוב בית חכם

Views:
 
Category: Education
     
 

Presentation Description

בקורס זה נבנה ונעצב בית לפי התפיסה האומרת שבית חכם הוא טביעת האצבע של הבעלים שלו, הבית צריך לשפר את וקדם את האנשים החיים בו

Comments

Presentation Transcript

מרצה: רמי חדאד עיצוב סביבות מחיה חכמות:

חברת רובוטיקס מדריכים רובוטיקה WWW.ROBOTIX.CO.IL מרצה: רמי חדאד עיצוב סביבות מחיה חכמות

קורס עיצוב סביבות מחיה חכמות:

קורס עיצוב סביבות מחיה חכמות מטרת הקורס: הבנה של חשיבות סביבת המחיה שלנו, ויכולת ההשפעה שלה עלינו בבחינת "מחשבה יוצרת מציאות" ניתוח והבנה של המושג "בית חכם" בבחינה של מגוון היבטים: ניצול מקום, הרחבת אופקים, קידום ערכים, לתת לאדם טביעת אצבע ייחודית בביתו. תוצרים: מודלים של בתים חכמים, המדגימים במציאות חלק או את כל הבית, באוטומציה מלאה.

פרטים טכנים על הקורס.:

פרטים טכנים על הקורס. הקורס מועבר בכיתת מחשבים, ובשלושה שלבים: לימוד תיאורטי של המושג בית חכם. לימוד עיצוב בתוכנות תלת מימד לבניית מודל. בניית הבתים פיזית, וחיבור שלהם למנגון בקרה אוטומטי (בדרך כלל אנו משתמשים במערכת של חברת לגו שיתרונה הוא בתוצרים מהירים ואיכותיים) הקורס יכול להיות מועבר למגוון רחב של קהלים: סטודנטים למקצועות ההנדסה, סטודנטים לאדריכלות, וכמובן במסגרת קורס העשרה.

המושג "בית חכם":

המושג "בית חכם" האם בית חכם חייב להיות טכנולוגי? מהן שלושת הגישות: אירופית, אמריקאית, והגישה במזרח למושג "בית חכם" וכיצד גישות אלה מעצבות את הגישה הישראלית? האם המערכת היא אמיתית, מהי הטכנולוגיה ומהן העלויות שנדרשים בבית חכם?

אותם מוצרים במאה צורות שונות:

אותם מוצרים במאה צורות שונות האם יש ביכולתנו היום באמת לעצב את הבית לשימוש הייחודי שלנו, או שאנו רק עושים קוסמטיקה לאותם בתים? מהי ראיה הוליסטית בבית חכם?

נושא לדוגמא: ניצול חללים:

נושא לדוגמא: ניצול חללים מהו ניצול נכון של חלל? מהי גישת "חדר שימי?"

האם הבית שלנו משפיע עלינו?:

האם הבית שלנו משפיע עלינו? "שלשה מרחיבין דעתו של אדם אלו הן דירה נאה ואשה נאה וכלים נאים" (מסכת ברכות נז ב)

אקולוגיה – לתת על מנת לקבל :

אקולוגיה – לתת על מנת לקבל בית עם צמחים ואולי חלק מהאוכל גדל בבית עידוד בני הבית לזרוק את הזבל למחזור בניה של הבית מחומרים ברי קיימא, בדגש על שימוש חוזר אבזרים שעוברים מחזור חיים שני בבית, ולמעשה מנוצלים שוב ומהתחלה לחושב על רהיטים עם שימושים מרובים

בטיחות – תאונות ומניעתן בבית :

בטיחות – תאונות ומניעתן בבית בית חכם הוא בית שישמור על הדיירים שלנו, שיעזור לנו למנוע תאונות. להתנהג בטבעיות בבית שלך ולא לדאוג.

מהו הגבול של "הבית החכם"?:

מהו הגבול של "הבית החכם"? בחצר במכונית חזית הבית במשטחי הקניות

מציאות או חלום?:

מציאות או חלום? מה העתיד של התחום ?

PowerPoint Presentation:

בהצלחה בית חכם

authorStream Live Help