Откуда_Руська_земля

Views:
 
Category: Education
     
 

Presentation Description

No description available.

Comments

Presentation Transcript

PowerPoint Presentation:

Новгород Памятник 1000-ю Руси Скульптор М. Микешин. 1862

PowerPoint Presentation:

Київська Русь ( Руська держава) - це середньовічна держава східних слов'ян із центром у м. Київ . 839 р . - перша згадка про русів у франкській хроніці « Бертинські анали » 852 р. - Перша згадка про Руську землю в " Повісті минулих літ " (1113 р. Нестор)

PowerPoint Presentation:

Теорії походження назви «Русь , Рось » 1) Норманська ( варязька ) теорія . Назва "Русь, Рось " була занесена на слов'янські землі варягами. Routsi - гребець . (" Повість минулих літ ") Автохтонна ( місцева ) теорія . Назва "Русь" походить від географічних назв середнього Подніпров'я ( Рось , Росава , Роставиця .) В праслов'янській мові " річка ", Русь - " країна річок « 3) Кельтське походження - " русь " - вода, ріка 4) Іранська теорія - у перекладе з іранської мови "рос" - означає " світлий " Сарматська . Племена роксоланів , мешкали у Північному Причорномор'ї . По самій стародавнього рукопису Йордану, яка зберігається в бібліотеці в Мілані, роксолани називаються россоманорум ( тобто росами). А якщо додати дослідження сирійського ритора Захарія (555г. н.е.) про народ рос, який жив на захід від р. Дон і займав величезну територію, тобто як раз ті місця, де жили роксолани-россомуні-руськолуні, то цілком ясно, що перераховані автори говорили про територію України.

PowerPoint Presentation:

Північний центр. Державний осередок ільменських словен із центром у м. Новгород (арабські автори називали його Славія). В 862 р. староста Гостомисл пригашає Рюрика на правління у Ладогу, а згодом у Новгород , та його братів Синеуса - у Білоозеро, Трувора - в Ізборськ. У Новгороді починають правити варяги на чолі з Рюриком. ( династія Рюриковичів ) У 879 р. Рюрик помирає, його син Ігор був малолітнім, тому правити починає воєвода Олег.

PowerPoint Presentation:

У VIII-IX ст. у східних слов'ян формуються державні об'єднання : Південний центр. Руська земля із центром у м. Київ ( арабські мандрівники називали його Куявія ). Київ був заснований у 5 ст. Києм . (482 р) У середині 9 ст. ( 860-ті - 882 рр .) у Києві править князь Аскольд (разом із Діром ) . Літопис " Повість минулих літ " повідомляє , що Аскольд і Дір були варягами, воєводами Рюрика. Але сучасні вчені , спираючись на візантійські джерела схильні вважати Аскольда нащадком місцевих київських князів . У 860 р. , 863 р., 866 р . - "каган" Аскольд здійснив військові походи на Візантію . У 860 р. Аскольд першим з Руських князів особисто прийняв християнство . У 864 р. - війна з болгарами У 865 р.- похід на полочан У 869 р. - війна з кривичами

PowerPoint Presentation:

Арабські автори вказують на існування третього державного осередку слов'ян Артанію , але місце знаходження його невідоме Можливо : Рязанська земля, Причорноморська Русь, Сіверське князівство ( Чернігів ), Кривицьке князівство ( Смоленськ ).

authorStream Live Help