Виховання громадянської позиції та національної свідомості засобами ху

Views:
 
Category: Entertainment
     
 

Presentation Description

No description available.

Comments

Presentation Transcript

Презентация PowerPoint:

Виховання громадянської позиції та національної свідомості засобами художнього слова ,, Ми розуміємо під вихованням те, що з дитинства веде до чеснот , змушуючи людину прагнути стати досконалим громадянином , який вміє справедливо підкорятися або ж справедливо володарювати " Платон

Презентация PowerPoint:

Головною метою виховання  на сучасному етапі є передача молодому поколінню соціального досвіду , багатств духовної культури народу, його соціальної м ентальності , своєрідності світогляду . На цій основі формуються особистісні риси громадянина-патріота України , які включають : національну самосвідомість ; розвинену духовність ; моральну , художньо-естетичну , правову , трудову , фізичну , екологічну культуру; розвиток індивідуальних здібностей і таланту.

Презентация PowerPoint:

Громадянську освіту можна розглядати як складову громадянського виховання особистості та розуміти її як підпорядковане поняття по відношенню до громадянського виховання , метою якого є формування свідомого громадянина-патріота - людини , якій притаманні особистісні якості та риси характеру, спосіб мислення , вчинки та поведінка , спрямовані на розвиток демократичного громадянського суспільства в Україні .

Презентация PowerPoint:

Виховання громадянина має бути спрямоване на розвиток патріотизму – любові до свого народу, до України .  З патріотизмом органічно поєднується національне виховання , яке є основою культурно- історичного розвитку нації , а відповідно й особистості .

Презентация PowerPoint:

Основні напрямки патріотичного виховання на уроках української мови, літератури: формування думки про суспільну значимість родини, про сім’ю, рід і родовід; краєзнавство; ознайомлення з явищами суспільного життя; формування знань про історію держави, державні символи; ознайомлення з традиціями і культурою свого народу.

Презентация PowerPoint:

На уроках виховую,розвиваю,формую : чесність і громадянську гідність , мужність в обстоюванні істини, прав і свобод громадянина України. почуття громадянської відповідальності за свої вчинки і позиції, за долю рідного краю, народу, захист і розвиток його духовної культури, зміцнення миру і дружби між людьми. розуміння важливої ролі української мови у відродженні України, розуміння того, що лише завдяки їй можна глибше пізнати традиції, звичаї, психологію, національний дух українців, подолати національний нігілізм, яничарство, які культивувалися в Україні протягом століть. розвиваю мовну культуру учнів, вміння і навички спілкуватися, логічно висловлювати думки українською мовою, говорити правильно, вишукано і виразно.

Презентация PowerPoint:

На уроках української мови проводжу роботу в трьох основних напрямках: Я»: Я- виховую віру в себе, розкриваю і розвиваю свої здібності, поспішаю робити добро, намагаюсь розділяти радість і горе інших; Я- патріот і громадянин України; Я – пізнаю, бережу і примножую красу в усьому, розумію, що до істини веде багато шляхів,відшукую з них свій; Я- утверджую себе в праці, шаную будь-яку корисну працю,прагну стати сильним,витривалим, сміливим.

Презентация PowerPoint:

«Батьківщина»: Вивчаю, утверджую та примножую традиції і святині всього народу, України; Прагну жити в мирі та дружбі з дітьми інших народів, пам’ятаючи: Земля – наш спільний дім. Живу в злагоді з природою.

Презентация PowerPoint:

«Родина»: Шаную свою родину, бережу тепло батьківської оселі. Вважаю, що учні мають чітко усвідомлювати себе частиною своєї сім’ї. Цьому сприяло проведення свята «Бути гідним сином (дочкою) своєї землі», на якому діти розповідали історію свого родоводу, про цікаві події, факти, підготували сімейний альбом. А на уроках української мови звертаю увагу на вивчення українського побуту: старовинні речі, їх призначення, поповнення словникового запасу, забуті і рідко вживані українські слова, їх значення .

Презентация PowerPoint:

Модель,,Громадянина-патріота України ” ОСОБИСТІСТЬ л юбить свою Батьківщину і народ т ворчо мислить з датна саморозвивати-ся м ає соціально-активну позицію громадянина д уховно та фізично здорова з нає історію та культуру своєї країни д отримується духовних, право-вих ,загальнолюдських законів м ає культуру мови і думки

Презентация PowerPoint:

Любіть Україну , як сонце , любіть ,  як вітер , і трави, і води…  В годину щасливу і в радості мить ,  любіть у годину негоди . В . Сосюра

authorStream Live Help