Не з дієсловами

Views:
 
Category: Entertainment
     
 

Presentation Description

No description available.

Comments

Presentation Transcript

PowerPoint Presentation:

Підготувала : вчитель української мови та літератури Новошицька Любов Михайлівна Не з дієсловами

:

Не залежить доброта від росту Не залежить доброта від віку Доброта від віку не старіє, Доброта , як сонце , гріє. О.Жовна Епіграф

Робота з текстом підручника:

Робота з текстом підручника ( ст.. 92, вправа ) Прочитайте , випишіть дієслова , які вжиті з часткою НЕ . Уривок із « Повчання Володимира Мономаха дітям». Визначте тему , ідею цього уривка … Перш за все не забувайте вбогих, а яко можете , по силі , годуйте їх і подавайте сиротам. І вдову захистіть , не дайте сильним губити людину. Поклявшись не переступайте клятви, бо загубите душу свою. Ніколи не майте гордощів у своєму серці і в розумі. Брехні остерігайтесь, і пияцтва, і облуди, від того душа гине і тіло. Найбільше шануйте гостя, звідки б до вас не прийшов: простий чи знатний. Хворого навідайте , покійника проведіть в останню дорогу, бо всі ми смертні. Не проминіть ніколи людину , не привітавши її, і добре слово їй мовте. ( З кн.. « Повість минулих літ»)

PowerPoint Presentation:

Квітка, красу якої ніколи не забудеш. Той ,якого не можна побороти . Скоро . Важкий . Біда. Замінити подані слова і словосполучення синонімічними з часткою не.

PowerPoint Presentation:

Квітка, красу якої ніколи не забудеш (Незабудка). Той ,якого не можна побороти (Непоборний). Скоро (Невдовзі , незабаром). Важкий (Нелегкий). Біда (Нещастя).

PowerPoint Presentation:

Не з дієсловами пишеться Змоделювати схему "Правопис не з дієсловами"

PowerPoint Presentation:

Схема «Правопис не з дієсловами» Не з дієсловами Без не не вживаються У складі префікса недо- Завжди окремо Разом

PowerPoint Presentation:

Недо – вічний (не)дороба , (не)доводько до кінця, Все йому (не) до вподоби, Все йому (не)до лиця. «(Не) займай» - (не)дочуває, «Поможи» - (не)добачає, (Не)доївши хліба-страв (Не)довзувшись,- геть подавсь… Ох,і в кого він удався – Я і сам ще (не)добрав. З ним і в школі теж морока: (не)додума, (не)довтне, (не)довисидить уроку… (не)додому йде по зміні, (не)до книжки – на пусте… (не) доходить до хлопчини, що (не)доуком росте . Прочитайте вірш, розкрийте дужки і випишіть ці слова

PowerPoint Presentation:

Записати правильно ( Індивідуальна самостійна робота ) У житті під ковпаком ( не) просидиш. (Не) живемо , щоб їсти , а їмо , щоб жити. (Не)хтувати здоров ’ ям – (не)хтувати життям. Сам (не) зчуєшся, як здоров ’ я позбудешся.

PowerPoint Presentation:

Я лукавити словом не вмію. Я ненавиджу підлість і сірість. Не кидай власної мети , щоб за чужою десь іти. У нас нема зерна неправди. Глухий , що недочує , те вигадає. Великий рости , щасливий будь, себе не хвали , інших не гудь. Розібрати за будовою слово недочує (робота біля дошки) Переписати 2 речення ,підкреслити члени речення , надписати частини мови, визначити яким членом речення є дієслово. ( Робота біля дошки) Зробити морфологічний розбір слова не хвали .( робота класу) Прочитайте речення і обгрунтуйте написання не з дієсловами (усно)

PowerPoint Presentation:

Добрій пораді ціни немає. Добра порада не має ціни. Порівняйте і прокоментуйте

PowerPoint Presentation:

І великим, і малим, І старим,і молодим Треба знати: Щоб у світі добре жить, Один одного любіть. Ну, а старших Треба всім нам шанувати. Місце в транспорті звільніть, Щось нести допоможіть. Та на грубощі не зважуйтесь Ніколи! Фізкультхвилинка

PowerPoint Presentation:

Пригадайте Заповіді Божі. Запишіть слова з часткою не, що не повинна робити людина вихована в дусі християнської моралі. Лінгвістична гра « Хто більше»

Десять Заповідей Божих:

Десять Заповідей Божих 1.Не будеш мати інших Богів , крім мене! 2.Не взивай Імені Господа Бога Твого на даремно! 3. Пам ’ ятай день святий святкувати! 4. Шануй батька і матір твою! 5. Не убивай! 6. Не чужолож! 7. Не кради! 8. Не свідчи ложно на ближнього твого! 9. Не пожадай жінки ближнього твого! 10. Не пожадай нічого, що є в ближнього твого!

Перепишіть , знімаючи риски,зважаючи на лексичне значення дієслів(Самостійна робота):

Перепишіть , знімаючи риски,зважаючи на лексичне значення дієслів(Самостійна робота) І варіант Щось, здається мені , ви ніби не/здужаєте. Глухо зітхали хвилі , чайки не/покоїлись над озером. Не/славити треба ледарів, а не чесних людей. ІІ варіант Рук не/здужаю підняти,бо не/їла й не/пила. Сумно усвідомлювати, що не/покоїтьсявидатний український кінорежисер Олександр Довженко в рідній землі. Працюють люди чесно,і як не/славити їх за це?

PowerPoint Presentation:

І варіант до людей ІІ варіант до природи Скласти речення про добро і милосердя

Доберіть з довідки і запишіть дієслова, що відповідають поданим лексичним значенням:

І варіант 1.Примушувати робити щось проти бажання ,волі. 2. Утрачати самовладання від сильного хвилювання , не пам ’ ятати себе. 3. Ставитися презирливо, зрозуміло, зневажливо до кого- небудь або до чогось. 4.Мати поганий зір, не дуже добре бачити . 5. Допустити помилку, зробити недогляд через неуважність, недосвідченість, недбалість. 6. Відчувати велику неприхильність, ворожість, нелюбов до когось або до чогось. 7.Порушувати чийсь спокій ,завдавати турботи, клопоту, бентежити. Довідка . Неволити, недобачати, недоглядіти , ненавидіти, непокоїти, нестямитися, нехтувати. Доберіть з довідки і запишіть дієслова, що відповідають поданим лексичним значенням

Продовжити прислів’я , правильно записавши не з дієсловами:

Продовжити прислів ’ я , правильно записавши не з дієсловами ІІ варіант Чесної праці вітер не … . Уміння в рюкзаку не … . Без праці калач не … . Хто береже своє , той не … на чуже. Уміла рука не … . Не одежа … , а добрі діла. Не … приповідки без правди.

Відтворити фразеологізми, розкрити їх значення, пояснити правопис не з дієсловами:

Відтворити фразеологізми, розкрити їх значення, пояснити правопис не з дієсловами І варіант Клюють , кури,не; Чути, під, землі , ногами, не; ІІ варіант Дати ,не, кашу, в, наплювати; Задирати , носа, не ;

PowerPoint Presentation:

(що спільного і відмінного в правописі частки не з іменником і дієсловом) Кола Вена

PowerPoint Presentation:

Чим запам ’ ятався вам сьогоднішній урок? Що нового ви навчилися сьогодні? Яку форму роботи з сьогоднішнього уроку візьмемо на наступний урок?

PowerPoint Presentation:

Опрацювати п.14 Виписата з художньої літератури 4 речення з правописом не з дієсловами, підкреслити головні і другорядні члени речення. Домашнє завдання

authorStream Live Help