5 клас

Views:
 
Category: Entertainment
     
 

Presentation Description

prezent

Comments

Presentation Transcript

Slide1:

Урок математики в 5 класі Звичайні дроби

Людям часто доводиться ділити ціле на частини. Найвідоміша частина цілого — це половина. Слова з префіксом «пів» можна почути дуже часто: півгодини, півкілограма, пів'яблука. Є й інші частини, наприклад, четверта, десята, сота. Вони утворюються тоді, коли один предмет (яблуко, аркуш па­перу) або одиницю вимірювання (година, метр, кілограм) діляться на кілька рівних частин. Отже, є сенс розглянути тему «Дробові числа і звичайні дроби». :

Людям часто доводиться ділити ціле на частини. Найвідоміша частина цілого — це половина. Слова з префіксом «пів» можна почути дуже часто: півгодини, півкілограма, пів'яблука. Є й інші частини, наприклад, четверта, десята, сота. Вони утворюються тоді, коли один предмет (яблуко, аркуш па­перу) або одиницю вимірювання (година, метр, кілограм) діляться на кілька рівних частин. Отже, є сенс розглянути тему «Дробові числа і звичайні дроби».

Звичайні дроби:

Звичайні дроби Тема уроку:

- сформувати поняття дробових чисел, звичайних дробів, правильних і неправильних дробів; - сформувати вміння читати, записувати та порівнювати звичайні дроби :

- сформувати поняття дробових чисел, звичайних дробів, правильних і неправильних дробів; - сформувати вміння читати, записувати та порівнювати звичайні дроби Мета уроку:

Slide5:

План вивчення теми: Приклади, що дають уявлення про звичайні дроби Що називають звичайним дробом? Що називають чисельником дробу ? Що називають з наменником дробу? Що показує знаменник дробу? Що показує чисельник дробу? Правильні і неправильні дроби

Задача 1:

Задача 1 Пиріг розділили на 4 рівні частини . З них одна частина лежить на одній тарілці, а три частини — на іншій. На першій тарілці лежить одна четверта частина пирога, а на другій — три четвертих частини пирога . Як записати числа, яким відповідають частини пирога, що лежать на тарілочках? - Звичайні дроби

- Звичайний дріб :

- Звичайний дріб 4 – знаменник дробу - показує на скільки частин поділили ; 1 – чисельник дробу - показує скільки частин взяли

Slide11:

Звичайний дріб, у якого чисельник менший від знаменника, називають правильним дробом

Slide12:

Звичайний дріб, у якого чисельник не менший від знаменника, називають неправильним дробом

Slide13:

Порівняння дробів Із двох дробів з однаковими знаменниками той дріб більший, в якого чисельник більший

Slide14:

Порівняння дробів Правильний дріб менший за 1 Неправильний дріб більший від 1

Дайте відповіді на питання :

Дайте відповіді на питання Який запис називається звичайним дробом? Що показує знаменник (чисельник) звичайного дробу? Де він записується ? Скільки грамів: 1 ) у п'ятій частині кілограма; 2 ) у десятій частині кілограма ? Виразити у хвилинах: 1 сек ; 20 сек ; 59 сек .

Slide16:

Дякую за увагу!

authorStream Live Help