Anamur EML Metal Teknolojisi Alanı

Views:
 
Category: Education
     
 

Presentation Description

Anamur Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Metal Teknolojisi Alanı tanıtımı için slayt

Comments

Presentation Transcript

Anamur Teknik veEndüstri Meslek Lisesi : 

Anamur Teknik veEndüstri Meslek Lisesi METALTEKNOLOJİSİALANI

Metal ve alaşımların sıcak ve soğuk olarak biçimlendirilip şekillendirildiği ve aynı zamanda, çeşitli metallerin ısıl işlemler ile bunların değişik türdekilerinin birbirine kaynak, perçin, cıvata ile birleştirilmelerinin yanında, çelik yapı ve metal süsleme işlerinin yapıldığı meslek dallarından biride metal bölümüdür. : 

Metal ve alaşımların sıcak ve soğuk olarak biçimlendirilip şekillendirildiği ve aynı zamanda, çeşitli metallerin ısıl işlemler ile bunların değişik türdekilerinin birbirine kaynak, perçin, cıvata ile birleştirilmelerinin yanında, çelik yapı ve metal süsleme işlerinin yapıldığı meslek dallarından biride metal bölümüdür. Metal İşleri Bölümü öğrencileri, atölye çalışmalarında çeşitli metalleri sıcak ve soğuk olarak şekillendirirler. Metallerin ısıl işlemlerini elektrik ve oksi-gaz kaynaklarını, çeşitli sac işlerini, çelik yapı, metallerin süslenmesini, doğrama(Alüminyum) vb. işleri, sıcak ve soğuk kalıpla pres işlerini yapma konusunda bilgi ve beceri kazanırlar. Bu mesleği öğrenenler her türlü fabrikalarda kolayca iş bulabildiği gibi az sermaye ile kendi işlerini kurup geliştirebilirler.

İSTİHDAM ALANLARI Metal Teknolojisi alanından mezun olan öğrenciler, seçtikleri dal/meslekte kazandıkları yeterlikler doğrultusunda;1. Makine metal sektöründeki fabrikalarda,2. Metal işleri atölyelerinde,3. Isıl işlem atölyelerinde,4. Dövme atölyelerinde,5. Alüminyum doğrama imal ve montajı yapan atölyelerde vb. yerlerde çalışabilirler : 

İSTİHDAM ALANLARI Metal Teknolojisi alanından mezun olan öğrenciler, seçtikleri dal/meslekte kazandıkları yeterlikler doğrultusunda;1. Makine metal sektöründeki fabrikalarda,2. Metal işleri atölyelerinde,3. Isıl işlem atölyelerinde,4. Dövme atölyelerinde,5. Alüminyum doğrama imal ve montajı yapan atölyelerde vb. yerlerde çalışabilirler

DAL PROGRAMLARI, TANIMLARI VE AMAÇLARI1.KAYNAKÇILIK: Tanımı: Kaynakçının sahip olduğu yeterlikleri kazandırmaya yönelik eğitim ve öğretim verilen daldır. Amacı: Metal Teknolojisi alanında kaynakçılık mesleğinin yeterliklerine sahip meslek elemanları yetiştirmek amaçlanmaktadır. : 

DAL PROGRAMLARI, TANIMLARI VE AMAÇLARI1.KAYNAKÇILIK: Tanımı: Kaynakçının sahip olduğu yeterlikleri kazandırmaya yönelik eğitim ve öğretim verilen daldır. Amacı: Metal Teknolojisi alanında kaynakçılık mesleğinin yeterliklerine sahip meslek elemanları yetiştirmek amaçlanmaktadır.

2. ISIL İŞLEM Tanımı: Isıl işlemcinin sahip olduğu yeterlikleri kazandırmaya yönelik eğitim ve öğretim verilen daldır. Amacı: Metal Teknolojisi alanında ısıl işlemcilik mesleğinin yeterliklerine sahip meslek elemanları yetiştirmek amaçlanmaktadır. : 

2. ISIL İŞLEM Tanımı: Isıl işlemcinin sahip olduğu yeterlikleri kazandırmaya yönelik eğitim ve öğretim verilen daldır. Amacı: Metal Teknolojisi alanında ısıl işlemcilik mesleğinin yeterliklerine sahip meslek elemanları yetiştirmek amaçlanmaktadır.

3.ÇELİK KONSTRÜKSİYON Tanımı: Çelik konstrüksiyoncusunun sahip olduğu yeterlikleri kazandırmaya yönelik eğitim ve öğretim verilen daldır. Amacı: Metal Teknolojisi alanında çelik yapılandırmacılığı mesleğinin yeterliklerine sahip meslek elemanları yetiştirmek amaçlanmaktadır. : 

3.ÇELİK KONSTRÜKSİYON Tanımı: Çelik konstrüksiyoncusunun sahip olduğu yeterlikleri kazandırmaya yönelik eğitim ve öğretim verilen daldır. Amacı: Metal Teknolojisi alanında çelik yapılandırmacılığı mesleğinin yeterliklerine sahip meslek elemanları yetiştirmek amaçlanmaktadır.

4. METAL DOĞRAMA Tanımı: Metal doğramacısının sahip olduğu yeterlikleri kazandırmaya yönelik eğitim ve öğretim verilen daldır. Amacı: Metal Teknolojisi alanında metal doğramacılığı mesleğinin yeterliklerine sahip meslek elemanları yetiştirmek amaçlanmaktadır. : 

4. METAL DOĞRAMA Tanımı: Metal doğramacısının sahip olduğu yeterlikleri kazandırmaya yönelik eğitim ve öğretim verilen daldır. Amacı: Metal Teknolojisi alanında metal doğramacılığı mesleğinin yeterliklerine sahip meslek elemanları yetiştirmek amaçlanmaktadır.

ATELYE ve YAPILAN İŞLERDEN RESİMLER : 

ATELYE ve YAPILAN İŞLERDEN RESİMLER

Metal Teknolojisi AlanıTanıtım Filmi : 

Metal Teknolojisi AlanıTanıtım Filmi

Hazırlayan:Mesut AKCANMetal TeknolojisiAlan Şefi : 

Hazırlayan:Mesut AKCANMetal TeknolojisiAlan Şefi

authorStream Live Help