آشنایی با سپاه حفاظت انصار المهدی (عج

Views:
 
Category: Entertainment
     
 

Presentation Description

No description available.

Comments

Presentation Transcript

سپاه پاسداران :

سپاه پاسداران سپاه پاسداران انقلاب اسلامی"، سازمانی نظامی است که در نخستین روزهای پس از پیروزی انقلاب اسلامی در سال ۱۳۵۷ به فرمان امام خمینی (ره) بنیان‌گذار کبیر انقلاب اسلامی تشکیل شد.

ساختار سازمانی :

ساختار سازمانی ساختار فرماندهی سپاه به شکلی است که در راس آن فرمانده کل قرار دارد. پس از او جانشین یا قائم مقام قرار می‌گیرد و پس از او نیز  رئیس ستاد مشترک حائز اهمیت است که به طور مستقیم با فرمانده کل در بالا و با فرماندهان نیروهای پنج گانه در پایین مرتبط است. فرمانده کل سپاه مستقیماً توسط رهبری انتخاب می‌گردد و جانشین و فرماندهان ستاد مشترک و نیروها به پیشنهاد فرمانده کل و با تصویب و حکم رهبری انتخاب می‌شوند.

PowerPoint Presentation:

1.نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی 2.نیروی هوایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی 3.نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی 4.نیروی مقاومت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی (بسیج) 5.نیروی قدس

PowerPoint Presentation:

و همچنین ستاد مشترک سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که مسئولیت هماهنگی و فرماندهی نیروهای پنجگانه را بر عهده دارد. دو ساختار دیگر در سپاه به نام‌های حوزه نمایندگی ولی فقیه و سازمان حفاظت اطلاعات وجود دارد.

آشنایی با سپاه حفاظت انصار المهدی (عج)  :

آشنایی با سپاه حفاظت انصار المهدی (عج)  

PowerPoint Presentation:

در آن زمان و با توجه به آغاز جنگ تحمیلی نحوه استخدام نیرو برای این یگان به صورت عضو یابی  از رزمندگان غیوری که در صحنه های نبرد جبهه از خود رشادت نشان می دادند و از لحاظ استیل،بدنی در خور توجه داشتند  را به استخدام در می آوردند،که در آن زمان به نیروهای این یگان لقب  پیش مرگ   را داده بودند که با توجه به موقعیت زمان جنگ و اوایل انقلاب،این نیروها از جان گذشتگی های بسیاری را از خود به نمایش می گذاشتند 

سپاه حفاظت انصار المهدی(عج) :

سپاه حفاظت انصار المهدی(عج)  

PowerPoint Presentation:

مرکز فرماندهی سپاه انصار در دو ساختمان 6 طبقه واقع در خیابان پاستور می باشد.  سردار خوش نواز فرمانده سپاه حفاظت انصار المهدی(عج) و سرهنگ محمد رضا باقر پناهی فرمانده یگان حفاظت مجلس هستند. 

سردار خوش نواز:

سردار خوش نواز

وظیفه سپاه انصار: :

وظیفه سپاه انصار:   سپاه حفاظت انصار المهدی (عج) وظیفه ای حفاظت از جان تمامی سران کشور (به استثنای مقام معظم رهبری) اعم از رئیس جمهور،وزیران ارشد وقت و سابق،فرماندهان ارشد سپاه،فرماندهان ارشد ارتش،فرماندهان ارشد نیروی انتظامی،رئیس مجلس شورای اسلامی،ساختمان مجلس و نمایندگان ارشد مجلس،ریس قوه قضاییه،تمامی مقامات کشوری و لشگری و سران فتنه را به صورت تمام وقت عهده دار می باشد،که حفاظت از جان ریاست جمهوری ایران در راًس همه آنها قرار دارد. 

همچنین سپاه انصار وظیفه تاًمین نیرو،سلاح و مهمات،و خودروهای مورد استفاده برای تمامی نیروهای خود و شخص مورد حفاظت را بر عهده دارد. :

همچنین سپاه انصار وظیفه تاًمین نیرو،سلاح و مهمات،و خودروهای مورد استفاده برای تمامی نیروهای خود و شخص مورد حفاظت را بر عهده دارد.  

لباس جدید محافظان رئیس جمهور در سفر سیستان:

لباس جدید محافظان رئیس جمهور در سفر سیستان

در سفر ایلام :

در سفر ایلام

چگونگی استخدام و تقسیم مسئولیت نیروها در این مجموعه: :

چگونگی استخدام و تقسیم مسئولیت نیروها در این مجموعه:   این مجموعه نظامی به صورت دوره ای در سال استخدام دارد،که روال استخدام به صورت گزینشی و مصاحبه و تست ورزشی به صورت خاص،از متقاضیان استخدام به عمل می آورد.  نیروهای تازه وارد در این مجموعه در ابتدا به صورت دوره ای برای تعلیم آموزش های تخصصی به کار گیری می شوند،که از جمله آموزش های تخصصی که در طول دوره های 6 ماهه فرا می گیرند می توان به  اسلحه شناسی و تیر اندازی به صورت حرفه ای،تاکتیک مبحث ترور و ضد ترور،تخریب(مبحث خنثی سازی بمب های انتهاری و بمب های کوچک جاسازی شده در خودرو و کیف دستی و ..... ،آمورش رانندگی به صورت کاملا تخصصی و حرفه ای،مبحث روانشناسی و ...  اشاره داشت. 

حلقه شماره 4: :

حلقه شماره 4:   نیروهای آموزشی پس از گذراندن دوره های فوق در پایین ترین حلقه حفاظت یعنی حلقه شماره 4 حفاظت قرار می گیرند،که این حلقه مسئولیت  حفاظت از بارگاه ملکوتی امام راحل و نمایندگان مجلس در خارج از ساختمان مجلس  را عهده دار است. 

حلقه شماره 3: :

حلقه شماره 3:  این نیروها  پس از 2 تا 3 سال  به حلقه شماره 3 حفاظت انتقال داده می شوند که مسئولیت این حلقه  حفاظت از ساختمان مجلس،ساختمان بیت رهبری،ساختمان نهاد ریاست جمهوری و ...  می باشد.  

حلقه شماره 2: :

حلقه شماره 2:  باز هم پس از طی 2 تا 3 سال و داشتن سابقه خدمتی در حدود 4 تا 6 سال این نیرو ها به حلقه شماره 2 انتقال داده می شوند.  حلقه شماره 2 حفاظت،مسئولیت حفاظت از جان رئیس مجلس،رئیس قوه قضاییه،سران نظامی کشور ،وزیران وقت و سابق،سران دولتی کشور  را عهده دار می باشد.  در این حلقه استفاده از بی سیم با هدفون های مخصوص،پوشیدن کت و شلوار،اسلحه کمری برونینگ و پارابلم با کالیبر 9 و 7،در بعضی موارد استفاده از خودرو های ضد گلوله و تشریفاتی،حفاظت به صورت تیمی و داشتن سر تیم حفاظت و...می باشد.

Browning اسلحه کمری بروننیگ:

Browning اسلحه کمری بروننیگ

تپانچه پارابلوم :

تپانچه پارابلوم  

حلقه شماره 1 حفاظت: :

حلقه شماره 1 حفاظت:  این حلقه به صورت تخصصی و با دامنه ای گسترده تر به صورت کاملا فیکس وظیفه  حفاظت از شخص رئیس جمهور  را عهده دار می باشد،  در این حلقه نیروهای حلقه 3 با گذراندن یک سری فیلتر از جمله تحقیق مجدد در مورد نیرو و مورد تایید بودن دوباره از نظر حفاظت اطلاعات به حلقه 1 ریاست جمهوری انتقال میابند، 

PowerPoint Presentation:

در حلقه حفاظت فیکس ریاست جمهوری برای کلاس کار در مراسمات رسمی  یک حلقه 6 نفره  با  قد و استیل فیزیکی رعنا  در ستون چپ و راست جلو،پشت سر رئیس جمهور،و ستونهای چپ و راست عقب در تمام مراسمات همراه رئیس جمهور میباشند که با توجه به موقعییت ها،تعداد اعظا ی این حلقه گاه کاهش و گاه افزایش میابد. 

PowerPoint Presentation:

لیه نیرو ها در حلقه فیکس ریاست جمهوری موظف به پوشیدن کت شلوار و گاه بستن فانوسقه برای حمل سلاح،2 قبظه خشاب، بی سیم و زدن لوگوی فلزی پرچم ایران بر روی یقه سمت چپ کت شلوار می باشند.  در مراسمات و محیط های نظامی،نیروهای حفاظت رئیس جمهور از لباس های نظامی استتار(لجنی) ،پوتین،فانوسقه و بدون کلاه،اتیکت و درجه استفاده می کنند که دهنی هدفون بی سیم در چنین موقعیتی بر روی یقه لباس نصب می شود و فقط بر روی جیب سمت چپ پیراهن آرم سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و بر روی بازوی راست پرچم ایران حک شده است

PowerPoint Presentation:

در دور قبل ریاست جمهوری دکتر محمود احمدی نژاد فرماندهی این تیم حفاظت تا سال 86 بر عهده سردار جهانگیر دایی حامد بود،از سال 86 تا ماه 4 سال 90 مسئولیت سر تیم حفاظت دکتر احمدی نژاد بر عهده سردار عبدالعلی نجفی(فرمانده سابق کل سپاه انصار) بود که در تاریخ 1390/04/05 این مسئولیت به سرهنگ اسدزاده محول شد. 

PowerPoint Presentation:

کاری از گروه شجره طیبه صالحین پایگاه شهید مهدی باکری 2 جعفر هادی دهقانی

authorStream Live Help