Kislotni_doschi

Views:
 
Category: Entertainment
     
 

Presentation Description

No description available.

Comments

Presentation Transcript

Кислотні дощі:

Виконала: учениця 6 класу Ксенюк Ірина Кислотн і дощі

Slide2:

Кисло́тний дощ  — це усі види метеорологічних опадів: дощ, сніг, град, туман, дощ зі снігом, — кислотність яких вища від нормальної. Мірою кислотності є значення рН (водневий показник). Нормальне pH у чистих дощах — 5,6.

Схема утворення кислотних дощів:

Схема утворення кислотних дощів

Показники кислотності різних речовин:

Показники кислотності різних речовин Шкала значення рН йде від 0 (украй висока кислотність), через 7 (нейтральне середовище) до 14 (лужне середовище), причому нейтральна точка (чиста вода) має рН = 7. Дощова вода в чистому повітрі має рН = 5,6. Чим нижче значення рН , тим вище кислотність. Якщо кислотність води нижче 5,5, то опади вважаються кислотними.

Штучні джерела кислотоутворюючих викидів:

Штучні джерела кислотоутворюючих викидів Кислотний дощ утворюється в результаті реакції між водою і такими забруднюючими речовинами, як сульфуроксид і різних оксидів н ітрогену . Ці речовини викидаються в атмосферу автомобільним транспортом, у результаті діяльності металургійних підприємств і електростанцій, а також при спалюванні вугілля і деревини. Вступаючи в реакцію з водою атмосфери, вони перетворюються в розчини кислот: сірчаної, сірчистої, азотистої й азотної. Потім, разом із снігом чи дощем, вони випадають на землю.

Природні джерела кислоутворюючих викидів:

Природні джерела кислоутворюючих викидів Природними джерелами надходження діоксиду сірки в атмосферу є головним чином вулкани і лісові пожежі.

Вплив кислотних дощів на водну та лісову екосистеми:

Вплив кислотних дощ ів на водну та лісову екосистеми У водяних екосистемах кислотні опади викликають загибель риб та інших водяних мешканців. Підкислення води рік і озер серйозно впливає і на сухопутних тварин, тому що багато звірів і птахів входять до складу харчових ланцюгів, що починаються у водяних екосистемах. Разом із загибеллю озер стає очевидною і деградація лісів. Кислоти порушують захисний восковий покрив листя, роблячи рослини уразливішими для комах, грибів і інших патогенних мікроорганізмів. Якщо руйнується лісова екосистема, починається ерозія ґрунту, засмічення водоймищ, повінь і погіршення запасів води стають катастрофічними.

Ґрунтова фауна:

Ґрунтова фауна Коли деградує ґрунтова фауна, знижуються врожаї, погіршується якість сільськогосподарської продукції, а це, як ми знаємо, спричиняє погіршення здоров'я населення. Під дією кислот з гірських порід і мінералів вивільняється алюміній, а також ртуть і свинець, що потім попадають у поверхневі і ґрунтові води. Алюміній здатний викликати хворобу Альцгеймера, різновид передчасного старіння. Важкі метали, що знаходяться в природних водах, негативно впливають на нирки, печінку, центральну нервову систему, викликаючи різні онкологічні захворювання.

Вплив на організм людини:

Вплив на організм людини Вдихання вологого повітря, що містить діоксид сірки, особливо небезпечно для людей, що страждають серцево-судинними і легеневими захворюваннями. У лютому 1972 р. у Японії з цієї причини занедужало більш 70 000 чоловік, для багатьох з них захворювання мало летальний результат.

Slide10:

Вплив на пам'ятки Кислотні дощі роз'їдають метали, фарби, синтетичні з'єднання, руйнують архітектурні пам'ятники.

Slide11:

Врятуймо нашу планету!

authorStream Live Help