Тема 1, урок 1 Історія графічної культури. Дизайн і його тенденції

Views:
 
Category: Education
     
 

Presentation Description

Інформатика 10 клас, Вибірковий модуль Графічний дизайн

Comments

Presentation Transcript

Домашня робота:

Графічний дизайн Тема 1. Графічний дизайн

Домашня робота:

Історія графічної культури. Дизайн і його тенденції Урок 1

Домашня робота:

Графіка Графіка — вид образотворчого мистецтва, для якого характерна перевага ліній і штрихів, використання контрастів білого і чорного та менше, ніж у живописі, використання кольору. Твори можуть мати як монохромну, так і поліхромну гаму. Графічний — виконаний у стилі графіки.

Домашня робота:

Станкова графіка До станкового графіку відносяться твори графічного мистецтва, що мають самостійне значення. Вони не пов'язані з літературним текстом (як, наприклад, книжкова графіка і плакат) і не мають вузького практичного призначення (як, наприклад, твори прикладної графіки). Станковою ця група графіки називається по аналогії зі станковим живописом, твори якої створюються на спеціальному верстаті - мольберті. Для станкової графіки характерні широта тематики і різноманітність образотворчих засобів. Щоб різнобічно розкрити обрану тему, графіки нерідко створюють цілі серії станкових творів.

Домашня робота:

Приклади станкової графіки

Домашня робота:

З історії графіки Графіка — різновид мистецтва, назва якого походить від грецького слова, що в перекладі означає «пишу, дряпаю, малюю». Графіку можна вважати основою всіх образотворчих мистецтв. Адже основним засобом створення художнього образу у графіці виступає найпростіший для людини спосіб відтворення побаченого — лінія, штрих, які творять контур предмету або фігури. Малюнок — це найдавніший вид графіки. Основою для малюнку слугували вологий пісок, пласке каміння, волога глина.

Домашня робота:

Античний чорнофігурний вазопис, червонофігурний вазопис У Стародавній Греції головними виразними якостями графіки були лінії і силуети (античний чорнофігурний вазопис , червонофігурний вазопис).

Домашня робота:

З історії графіки Ускладнення графіки йшло разом з винаходом нових фарб — акварелі, гуаші, пастелі, темпери. Хоча у використанні цих фарб певну роль відіграє колорит, а також можливість використання багатьох фарб, що не притаманно первісній графіці. З часом ускладнилися засоби друкованої графіки — офорт, літографія, ліногравюра тощо.

Домашня робота:

З історії графіки Інший різновид графіки — гравюра або естамп (станкова графіка). Це вид графіки, в якому зображення є друкованим відбитком рельєфного малюнку, що виконується художником на тому чи іншому матеріалі. Існує дуже багато різновидів гравюри. Це гравюра на дереві та лінолеумі (ксилографія та ліногравюра), гравюра на металі, пунктирна манера, м'який лак, суха голка, офорт, літографія. 

Домашня робота:

Прикладний вид графіки

Домашня робота:

ПЛАКАТНА  ГРАФІКА ПЛАКАТНА  ГРАФІКА (фр. – оголошення , афіша ) – художній твір , виконаний  в агітаційних , рекламних чи навчальних цілях . Плакатна графіка є поліграфічним відтворенням створеного художником оригіналу .

Домашня робота:

ПРОМИСЛОВА ГРАФІКА Промислова графіка — вид прикладної художньої графіки, що обслуговує сферу виробництва і збуту промислової продукції (товарні ярлики, фірмові знаки, видавничі марки, рекламні видання — каталоги, конверти тощо). В сучасній промисловій графіці важливу роль відіграють шрифт, орнамент, фотографія, кольорове й поліграфічне рішення. 

Домашня робота:

Архітектурна графіка Креслення архітектора, або Архітектурна графіка — графічний образ ідеї архітектора в кресленні з масштабом. Це детальна розробка плану майбутньої будівлі(або саду у ландшафтного архітектора)з використанням умовних позначок майбутніх фундаментів, стін, пілонів або колон, з позначкою майбутніх вікон, дверей. Ген. план дозволяє показати розташування будівлі або ансамбль будівель на місцевості з означенням сторін світу. Креслення архітектора тісно пов’язане з математичними розрахунками і вказівками розмірів майбутньої будівлі, співвідношенню його частин(масштаб). Використовується як в проектуванні нових побудов, так і фіксаційних планів існуючих або зруйнованих будівель. Сучасну архітектурну графіку поділяють на класичну і цифрову. Класична виконується олівцями, папером.фарбами .

Домашня робота:

Комп'ютерна графіка Комп'ютерною графікою називають також і зображення, які створюються, перетворюються, оцифровуються , обробляються і виводяться засобами обчислювальної техніки, включаючи апаратні і програмні засоби.  Робота з комп'ютерною графікою — один з найпопулярніших напрямків використання персонального комп'ютера, до того ж виконують цю роботу не тільки професійні художники і дизайнери. На будь-яких підприємствах іноді виникає необхідність подачі рекламних оголошень в газетах і журналах або просто у випуску рекламної листівки або буклету. Без комп'ютерної графіки не обходиться жодна сучасна мультимедійна програма. Робота над графікою становить до 90% робочого часу програмістських колективів, які випускають програми масового використання. Вони відрізняються принципами формування зображення при відображенні на екрані монітора або при друці на папері. Комп'ютерна графіка — розділ інформатики, який вивчає методи цифрового синтезу і обробки візуального контенту. 

Домашня робота:

Основні області застосування комп'ютерної графіки

Домашня робота:

Дизайн Простір, у якому ми живемо, наповнений предметами різноманітного призначення. Усі вони утворюють предметне середовище. Людина цілеспрямовано формує предметний простір залежно від своєї мети, бажань та уявлень, а одним із основних засобів такої цілеспрямованої трансформації в сучасну епоху є дизайн. Дизайн стосується всіх сфер нашого буття: одягу, оселі, архітектури, промислових виробів, меблів, автомобілів, книжок, реклами, озеленення ландшафтів, вулиць і т. д., - тобто всього, що оточує людину і над чим працював людський розум і руки . Дизайн гармонійно поєднує два пачала : корисне (функціональне) і красиве (естетичне). Тобто кожна річ. кожен об’єкт, створені дизайнером, мають найповніше відповідати своєму призначешпо , бути зручними, легкими в користуванні та водночас красивими, приносити естетичне задоволення. Дизайн ( від англ , design - проектувати , креслити , задумувати , а також проект, план, рисунок) - це творча діяльність із проектування естетичних властивостей предметів і середовища , в якому живе людина .  Елементи дизайну частини або компоненти, які можна виділити в будь-якій композиції або творі мистецтва. Вони формують структуру твору і можуть нести безліч різних ідей. Елементами дизайну є: крапка, лінія, форма (фігура), рух, колір, візерунок, текстура, простір, шрифт тощо.

Домашня робота:

Дизайнер  Дизайнер - це фахівець, що відповідає за функціональний та естетичний рівень предметів та композицій із них, створюючи певне середовище. Дизайнер повинен вміти малювати, створювати композиції і нові форми, мати широкий кругозір і гарний смак, творчо мислити, знати конструктивні й оздоблювальні матеріали. Він працює у творчій співдружності з архітекторами, інженерами, конструкторами, агрономами, технологами, економістами, лікарями, екологами, бере участь у проектуванні складних виробів, де технічна й естетична сторони однаково важливі. Сьогодні професія дизайнера дуже популярна. Ти теж можеш спробувати себе в дизайні власного одягу, оздобленні своєї кімнати чи в інших дизайнерських проектах. А якщо здобудеш спеціальну освіту, то станеш професійним дизайнером і працюватимеш за різними напрямами.

Домашня робота:

Напрями дизайну

Домашня робота:

Дизайн середовища має такі підвиди

Домашня робота:

Напрями дизайну

Домашня робота:

Тенденції розвитку дизайну XXI століття Стиль авангард-дизайну в інтер'єрах Футуродизайн

Домашня робота:

Стиль біодизайну в інтер'єрах

Домашня робота:

Інтер'єр вітальні в стилі ф'южн

Домашня робота:

Приклади авторського дизайну

Домашня робота:

Практичне завдання Дослідити в мережі Інтернет та створити повідомлення (оформлення звіту на власний розсуд) про світловий дизайн  та біодизайн .

Домашня робота:

Домашня робота Переглянути навчальну презентацію з теми Опрацювати опорний конспект (веб-сторінка сайту для дистанційного навчання) Проаналізувати виконання практичного завдання на уроці , при потребі доповніть дослідження та відправити звіт на поштову скриньку вчителя Виконайте тест Перейти до сторінки сайту «Дистанційна інформатика, 10 клас» Вибірковий модуль «Графічний дизайн» Урок 1

authorStream Live Help