Урок-мандрівка природними зонами Африки

Views:
 
Category: Education
     
 

Presentation Description

Презентація до проекту учнів 7 класу Московського НВК "Природні зони Африки"

Comments

Presentation Transcript

PowerPoint Presentation:

Природні зони Африки Урок-мандрівка

PowerPoint Presentation:

Мандрівка природними зонами Африки

PowerPoint Presentation:

Бл і ц-опитування Хто такий? Що таке? 1. Баобаб. 10. Зебра. 2. Гієна. 11. Нектарниця. 3. Ніл. 12. Алігатор. 4. Сахара. 13. Вікторія. 5. Сідра. 14. Мадагаскар. 6. Конго. 15. Лівінгстон. ?. Гілеї. 16.Пелікан. 8. Самум. 17. Це-це. 9. Страус. 18. Лімпопо.

PowerPoint Presentation:

Мандрівка природними зонами Використання ППЗ “Географія материків та океанів”

PowerPoint Presentation:

1 . Ліси сформувались в умовах субтропічного клімату з прохолодною вологою зимою та спекотним сухим літом. 2. Росте цікава дивовижна вельвічія, верблюжа колючка. 3. Переважають тварини, які, в основному, живуть на деревах : мавпи, велика кількість птахів, леопарди, змії. 4. Росте слонова трава, що досягає 3 м у висоту., баобаби, зонтичні акації. 5. Поширені копитні і травоїдні тварини: зебри, антилопи, жирафи, слони… 6. Природна зона розташована в тропічному і субтропічному кліматичних поясах. 7. Для цієї зони характерні коричневі ґрунти. 8. У боротьбі за світло дерева ростуть у 4-5 ярусів. 9. З тварин виживають ті, що здатні швидко перебігати від одного оазису до іншого , накопичувати воду у своєму тілі . 10. Листя в дерев, зазвичай, дрібне й тверде, у багатьох рослин є шипи, тварини лісів і саван. 11. Клімат жаркий і дуже вологий, щодня випадають зливові дощі. 12. Бувають камянисті, піщані, глинисті. Завдання та питання

PowerPoint Presentation:

Відповіді 1варіант 2 варіант А - вологі екваторіальні ліси - 3,8,11 2,5,10 Б - савани та рідколісся - 4, 5 8,9 В – пустелі і напівпустелі - 2, 6, 9, 12 1,4,7,11 Г - перемінно-вологі ліси - 10, 3, Д – вічнозелені твердолисті ліси і чагарники -1,7 6,12

PowerPoint Presentation:

Сформулюйте висновки : «Я думаю, що …, тому, що …» •    В Африці чітко простежується широтна зональність природних зон, яка дзеркально повторюється по обидві сторони екватора . •    Основними природними зонами материка є вологі екваторіальні ліси ( гілеї ), савани та рідколісся , тропічні пустелі . Для кожної з них притаманн і свої взаємопов’язані природні компоненти : клімат , ґрунти , рослини , тварини . •    До стихійних явищ Африки належать посухи , піщані бурі ,  повені ,   нашестя   сарани  ,   які   завдають   великої шкоди місцевому населенню . •    Основними екологічними проблемами Африки є збільшення територій пустель , зменшення площ вологих тропічних лісів    у   результаті    їх    вирубування    людиною ,   скорочення кількості тварин , зміна природних комплексів людиною . .. . •    Для розв'язання частини екологічних проблем та збереження унікальної природи в Африці створено багато заповідників і національних парків .          Світове значення мають національні парки Серенгеті , Нгоро-Нгоро та Цаво в Східній Африці, Центральнокалахарський заповідник і національний парк Крюгера в Південній Африці, Плато Тасіль .

PowerPoint Presentation:

Л А Н Д Ш А Ф Т И КРОСВОРД “Природні зони Африки”

PowerPoint Presentation:

Запитання до кросворду Друга назва вологих екваторіальних лісів. Найбільша за площею природна зона Африки. Трава савани, що росте висотою до 3-5 метрів. Хижак Африки, спринтер з бігу. Як у Південній Африці називають савану, схожу на пустелю? Дерево – символ Африки. Довгожитель. Найтовстіше у світі. Найвища тварина світу, що мешкає в савані. Найбільший нелітаючий птах планети, мешканець Африки. Найпоширеніші дерева пустельних оазисів.

PowerPoint Presentation:

Г І Л Е Я С А В А Н А С Л О Н О В А Г Е П А Р Д Б У Ш Б А О Б А Б Ж И Р А Ф А С Т Р А У С Ф І Н І К И КРОСВОРД “Природні зони Африки”

PowerPoint Presentation:

Хто зайвий?

PowerPoint Presentation:

Стихійні природні явища в Африці Постійні посухи; суховії; піщані бурі; нашестя сарани .

PowerPoint Presentation:

Природні заповідні території материка     Світове значення мають національні парки: Серенгеті, Нгоро-Нгоро та Цаво в Східній Африці, Центральнокалахарський заповідник , Національний парк Крюгера в Південній Африці. Плато Тасіль — один з найдавніших центрів проживання людини в Сахарі. Тут збереглися залишки скельного живопису: сцени полювання, танців, випасу худоби.  Ці малюнки дали змогу зробити висновки, що виникнення пустелі Сахари — наслідок діяльності людини, яка випасала і випалювала навколишню територію.      Завдяки створенню заповідних територій вдається зберігати і збільшувати кількість тварин.       

PowerPoint Presentation:

Екологічні проблеми Африки Знищення вологих та перемінно-вологих лісів екваторіального поясу Африк и; поступове збільшення території пустель ; зменшення кількості диких тварин саван ; зміна природних комплексів у місцях розробок корисних копалин - вони докорінно змінені людиною .

authorStream Live Help