Паління та здоров'я

Views:
 
Category: Entertainment
     
 

Presentation Description

No description available.

Comments

Presentation Transcript

PowerPoint Presentation:

Підготувала: учениця гр. 2КК-12 ДПТНЗ ЗДЦПТО м. Жовті Води Сосункевич Юлія Кер і вник : Єльнікова А.В . Антиреклама тютюну

PowerPoint Presentation:

Чому люди палять Чому люди не палять   - Модно - Щоб зберегти здоров’я - Щоб виглядати дорослим - Щоб зупинити погіршення здоров’я Самоствердження за допомогою цигарок - Знають про шкідливий вплив тютюну - За компанію - Прагнуть не мати шкідливих звичок - Щоб бути «як усі» - Мають сильну волю, характер - Наслідують «авторитета» - Бачать з дитинства як палять батьки і вважають це за норму - Не впевнені в собі

PowerPoint Presentation:

Про шкідливість паління сказано і написано стільки, що можна не одну антитютюнову бібліотеку скласти. Але ще багато людей не вважають паління шкідливим для здоров'я. Звичайно, якщо згадати те, що люди, які палять, не страждають на хворобу Паркінсона , або те, що, наприклад, на Кубі колись палити сигару було престижно: якщо людина палила, то це означало, що вона живе в достатку.

Паління – вид наркоманії. Воно характеризується усіма її атрибутами. :

Паління – вид наркоманії . Воно характеризується усіма її атрибутами. 1. Це офіційна точка зору . а) У звіті Головного лікаря США “ Нікотинова залежність ” зазначено : “ Фармакологічні і поведінкові процеси , що визначають залежність від тютюну, подібні тим , що визначають залежність від таких наркотиків , як героїн і кокаїн ” . Це означає , що паління викликає в організмі і поведінці людини ті самі зміни , як і важкі наркотики. б) Всесвітня Організація Охорони Здоров’я (ВООЗ) стверджує , що тютюн посідає перше місце серед причин смерті та захворювань . Ця організація визнала нікотин , основну складову частину цигарок, “ м’яким наркотиком”. в) Нижче наведено характерні риси наркотиків , які у повній мірі притаманні палінню цигарок.

PowerPoint Presentation:

2. Залежність , звикання . а) В середньому у світі палять більше 50% чоловіків і більше 25% жінок . Переважна більшість каже : «Захочу – кину». б) Але правда в тім , що кожен курець пробував кидати , і тільки ліченим одиницям це вдалося . Якщо ви палите, то спробуйте зробити перерву на тиждень . 9 з 10, що ви не зможете здолати дистанцію навіть в 3-4 дні . в) Відомий жарт про курців : « Кинути палити легко, - каже курець . - Я вже 100 разів кидав».

PowerPoint Presentation:

4. Розвиток абстиненції – фізичних та психологічних розладів у випадку , коли в організм перестає потрапляти дана речовина . Що відбувається з курцем , якщо він не покурить довший час? З п’яницею , якщо не вип’є ? З наркоманом, якщо не прийме дозу? Організм і психіка виходять з рівноваги , перестають нормально функціонувати .

PowerPoint Presentation:

5. Підвищення терпимості організму до даної речовини внаслідок звикання . а) Що відбувається , коли людина тільки починає курити ( випиває вперше )? Як реагує організм ? Нудота , кашель, блювання тощо . Це нормальна реакція організму на речовини , які несуть в собі загрозу для нього . б) Але з часом організм призвичаюється . Більше того, коли відбувається звикання , то виникає потреба збільшувати дозу; вживати частіше ; переходити на більш сильнодіючі речовини .

PowerPoint Presentation:

6. Проявлення токсичного впливу , отруєння . Викуріть підряд декілька цигарок, і ваше самопочуття зміниться , як фізичне , так і психічне . Випивши одразу пляшку горілки людина реально ризикує померти від отруєння . Одного разу проводився конкурс, хто більше викурить сигарет. Переможцем став чоловік , який викурив близько 60 штук. Але про свою перемогу він так і не дізнався , тому що помер.

PowerPoint Presentation:

1. Людина, яка постійно палить, виглядає старше своїх років (особливо жінки). Паління прискорює старіння організму, його «зношеність».

PowerPoint Presentation:

2. Постійне паління супроводжується бронхітом , який проявляється кашлем зранку , коли людина прокинулась , і відхаркуванням сірої або сіро-коричневої мокроти .

PowerPoint Presentation:

3. Дим впливає на голосові зв’язки і голос змінюється , що , знову ж таки, дуже помітно у жінок : голос стає нижчим , хриплим . 4. Змінюється колір шкіри . Замість того, щоб клітини збагачувались киснем, вони наповнюються чадним газом, який усуває з процесу обміну частину гемоглобіну , і шкіра стає темнішою , сухішою , плямистою .

PowerPoint Presentation:

5. При палінні сигаретний дим разом з повітрям попадає в легені . В цьому димі є тверді частинки та крапельки рідини , розміри яких дуже-дуже маленькі . Їх число в димі однієї цигарки вимірюється десятками мільярдів . Усі ці частинки попадають в легені .

PowerPoint Presentation:

6. Паління збільшує навантаження на серце . В період паління частота пульсу збільшується в середньому на 14 ударів за хвилину . Коли курець не палить, у нього частота ударів все одно вища на 7-8 ударів , ніж у того, хто не палить. За добу серце робить приблизно на 10000 ударів більше . Зношеність серця збільшується з кожним днем, а внаслідок цього виникає загроза ішемічної хвороби серця , стенокардії та інфаркту .

PowerPoint Presentation:

1) Рак легенів у більше , ніж 90% випадків спричинює паління . 2) 15-20% інших онкологічних захворювань виникають з причини паління . 3) Серед хворих на хронічний бронхіт 75% – курці . 4) Кожна четверта (25%) смерть в результаті серцево-судинних захворювань спричинена палінням . 5) Ризик захворіти інфарктом у курців приблизно в 5 разів більший , ніж у тих, хто не палить.

PowerPoint Presentation:

6) Кожен 12 ( дванадцятий ) мешканець Землі , з числа тих, які помирають , помирає від паління . 7) 98% раку гортані – у курців . 8) Починаючи з 1950 року, тютюн вбив близько 70,000,000 людей. Це майже півтора України . 9) В ХХ ст. від тютюну померло близько 100 млн. 10) Приблизно кожні 7 секунд одна людина у світі помирає в результаті паління . 11) Кожну хвилину помирає дитина через те, що її батьки палили. 12) Якщо тенденції збережуться , прогноз такий : куріння , нюхання , кальян, трубки у ХХ I ст. заберуть 1 млрд. Життів . 13) В деяких європейських країнах медична страховка для курців коштує дорожче .

PowerPoint Presentation:

14) Третина вагітних жінок , які палять , народжують мертвих дітей . 15) Палити «мало» ( одну-дві цигарки) так само шкідливо , як і палити « багато » (пачку в день). Дослідження показало, що при нормі від 1 до 4 сигарет в день чоловіки та жінки помирають від серцево-судинних захворювань в три рази частіше , ніж ті , хто не палить. Результати показують , що для серця (та інших органів ) « малі » дози тютюну практично так само шкідливі , як і « великі ».

authorStream Live Help