Hasta Yatağı İle Sağlıklı Hasta Bakımı

Views:
 
     
 

Presentation Description

Her yıl üniversitelerimizin sağlık bölümlerinden binlerce öğrenci mezun oluyor, devlet ve özel sağlık kuruluşlarında görev yapmaya başlıyorlar. Yeni hastane binaları, yeni hasta yatağı odaları, yeni sağlık bölümleri, yeni laboratuvarlar kuruluyor her yıl. Her konuda ilerleme kaydettiğimiz gibi devlet hastanelerinde sağlıklı hasta bakımı konusunda da ilerleme kaydediyoruz.

Comments

Presentation Transcript

slide 1:

Hasta Yatağı İl e Sağlıklı Hasta Bakımı Devlet Hastanesinde Sağlıklı Hasta Bakımı Ülkemiz sağlık sektörü gün geçtikçe gelişiyor ve ilerleme kaydediyor. Neredeyse dünyanın dört bir yanından hastalar tedavilerini tamamlamak için ülkemize geliyorlar. Uzuv ve iç organ nakilleri konusunda sağlık kuruluşlarımız birbirleriyle yarışır hale geldi adeta. Her yıl üniversitelerimizin sağlık bölümlerinden binlerce öğrenci mezun oluyor devlet ve özel sağlık kuruluşlarında görev yapmaya başlıyorlar. Yeni hastane binaları yeni hasta yatağı odaları yeni sağlık bölümleri yeni laboratuvarlar kuruluyor her yıl. Her konuda ilerleme kaydettiğimiz gibi devlet hastanelerinde sağlıklı hasta bakımı konusunda da ilerleme kaydediyoruz. Sağlıklı Hasta Bakımı Konusunda Devlet Hastanelerinin Durumu Hastaya müdahale etmek kadar önemli olan noktalardan biri de hastayı tedavi olduğu süre boyunca sağlıklı bir ortamda barındırabilmektir. Her ne kadar ev ortamında sağlayabileceğimiz bir çok faktörü devlet hastanelerinde bulamasak da gelişen hijyen uygulamaları bilinçli sağlık personeli ve teknoloji sayesinde daha sağlıklı hasta bakım ortamı oluşturabiliyoruz. Örneğin gelişen sağlık endüstrisi sayesinde evde hasta yatağı kiralama hizmetlerinin kullanımı son yıllarda oldukça artmıştır. Her zaman daha iyisini hedeflememiz gerektiği de ayrı bir konu bu nedenle sağlık kuruluşlarımızın hasta bakımı konusunda daha çağdaş şartları yakalaması adına yurt dışından konunun uzmanı personelin eğitim amaçlı ülkemize getirilmesi hasta bakım konusunda seminerler ve konferanslar düzenlenmesi gerekli görülmektedir. Sağlık Personelinin Sağlıklı Hasta Bakımı Konusunda Sorumlulukları

slide 2:

Yeni hastaneler yeni cihazlar bunlar hiçbir zaman daha iyi bir sağlık sistemine sahip olmamızı tek başına sağlayamayacaktır. Burada kilit önem taşıyan faktör sağlık personelidir. Bu nedenle eğitim kurumlarımızın şartlarını geliştirmeli eğitici personele daha geniş araştırma imkanları sağlamalıyız. Bu sayede devlet hastanelerimize daha iyi eğitim almış sağlık uzmanları kazandırabiliriz. İyi eğitimli sağlık personeli sahip olduğu yetenekler sayesinde sağlık sistemimize yeni bir atılım sağlayacaktır. İçinde bulunduğu koşulları sahip olduğu imkânlar ölçüsünde daha verimli ve kaliteli kullanacak hasta ihtiyaç ve çıkarlarını daha önde tutacak sağlık çalışanları devlet hastanelerinde gelişime öncü olacaktır. Sağlıklı Hasta Bakımının Kazandıracakları Devlet hastanelerinde sağlıklı hasta bakımının geliştirilmesi hastaların iyileşme sürecinin kısalması sağlık sitemine güvenin artması tedavide enfeksiyon etkisinin azaltılmasıyla maliyetlerin düşürülmesi gibi bir çok konuda fayda sağlayacaktır. Sağlıklı bireyler sağlıklı bir toplumun temelini oluşturacağından her ülkenin öncelikle dikkat etmesi gereken bir konudur sağlık. Gelişmekte olan bir ülke olarak Türkiye sağlık konusunda dünyanın sayılı devletleri arasına girmiştir. Birçok üniversitemizde çok iyi sağlık fakülteleri kurulmuş alanında uzman profesörler yetiştirilmiştir. Geçmişten günümüze sahip olduğumuz tıp tecrübesi bizi daha iyi yerlere getirecek birçok sağlık alanında olduğu gibi sağlıklı hasta bakımı alanında da gelişmeler sağlayacağız.

authorStream Live Help