İkinci bir dil öğrenmenin 5 avantajı

Views:
 
Category: Education
     
 

Presentation Description

EDU Çeviri, internet sitelerinin çevirisi, lokalizasyon hizmetleri ve bunlarin uluslar arasi pazarlara adaptasyonu üzerine uzmanlasmaktadir. Çeviri tedarik gereklilikleri (e-mail, disket veya CD formati, düzen, belge çikti formati ile) noter tasdiki, yeminli tercüman onayi, EDU Çeviri damgasi ve onayi gibi uygulamalar yerine getirilerek gerçeklestirilir.

Comments

Presentation Transcript

PowerPoint Presentation:

http://www.educeviri.com/ İkinci bir dil öğrenmenin 5 avantajı

PowerPoint Presentation:

İkinci bir dil öğrenmenin avantajları nelerdir ? Tabii ki birçok var , ancak en önemlileri a) yurtdışına okumaya ya da tatile gittiğinizde , İngilizce konuşulmayan bir yerde bulunduğunuzda size yardımcı olur . Açıkçası , dünyaya çok daha fazla açılmanızı sağlayabilir ve hiç tahmin etmediğiniz inanılmaz faydalar doğurabilir . Aşağıda ikinci bir dil öğrenmenin sağlayacağı 5 avantaj sunulmuştur . Bir dil daha öğrenmenin size neler katacağını görmek için sonuna kadar okumanızıtavsiye ederiz .

PowerPoint Presentation:

5 avantaj 1.     Beyin egzersizi yaptıracak İkinci bir dil öğrenmenin en iyi yanlarından biri harika bir beyin egzersizi imkanı sağlamasıdır . Bedeniniz gibi beyninizin de egzersize ihtiyacı vardır ve yeni bir dil öğrenerek ( Rusça gibi ) beyninize şınav çektirebilirsiniz . Kelimeleri öğrenirken , gramer beyninizde değişiklik yaratacak ve bu size çok eğlenceli gelecek .

PowerPoint Presentation:

2.     Etkileşimleri kolaylaştıracak Seyahatinizde eğlenirseniz bunun size çok fazla faydası olur . Sadece Rusçanın konuşulduğu Rusya gibi ülkelerde , buradaki kişilerle kendi dillerinde konuşabilirsiniz . Bir bölgenin kendi dilini bilmek , size karşılaşacağınız riskleri azaltmak , seyahat deneyiminizi eğlenceli ve sorunsuz hale getirmek gibi birçok fayda sağlayacaktır .

PowerPoint Presentation:

3.     Bunamayı önler Bir araştırmaya göre , ikinci bir dil öğrenmek bunamayı önlüyor . Eğer Rusça öğrenirseniz , yaşlılığınızda bunama hastalığına yakalanmanız olasılığı hakkında endişelenmeniz gerekmeyecektir . Öte yandan , ikinci bir dil konuşmak tamamen önleyemese de bu hastalıktan sizi koruyabilir .

PowerPoint Presentation:

4.     Yeni bir kültür öğrenebilirsiniz Size simultane tercüme alanında Rusça çeviri hizmeti sunacak bir işletme ile birlikte çalışıyor olabilirsiniz.Ancak , kendi yerel hayatları üzerine herhangi bir film izler ya da kitap okursanız kültürleri hakkında pek çok şey öğrenebilirsiniz . Belirli filmlerin ve kitapların çevirileri bulunmasına rağmen hiçbir zaman orijinali ile aynı tadı vermediğini de göz önünde bulundurun .

PowerPoint Presentation:

5.     Arkadaş edinmenize yardımcı olur Son olarak , Rusça konuşmak Rusya’da yeni arkadaşlar edinmenize yardımcı olur . Sosyalleşmeyi seviyorsanız , ikinci bir dil bilmek , sizin dilinizi bilmeyen yeni kişilerle tanışmanıza ve arkadaş olmanıza olanak sağlar .

PowerPoint Presentation:

İletişim :- Kore Şehitleri Caddesi Mithat Ünlü Sokak Plaza 21 D: 14 No:17 Zincirlikuyu / İstanbul – TÜRKİYE Telefon :- 0(212) 280 86 36 Fax :- 0(212) 280 33 37 Mobil:- 0(532) 280 9 333 Mail :- info@educeviri.com http://www.educeviri.com/

authorStream Live Help