Düşüncelerin hangisi doğru?

Views:
 
     
 

Presentation Description

süper sözler

Comments

Presentation Transcript

Slide1: 

“Iyice Düşün...” Click your mouse to see the slides... (Your own life will appreciate it.)

Slide3: 

Daha çok harcıyor ,ama daha az zevk alıyoruz.. Daha büyük evlere sahibiz , ama daha küçük ailelere Daha çok yapacak işlerimiz , fakat daha az zamanımız. Daha çok bilgiye sahibiz , ama daha az doğru kararlar veriyoruz. Daha çok ilacımız var , ama daha az sağlıklıyız.

Slide4: 

Servetimizi katlayarak çoğalttık, fakat degerlerimizi azalttık. Çok fazla konuşuyor, çok az seviyor , ve çok fazla nefret ediyoruz.

Slide5: 

Aya gidip geldik, ama sokağımızın karşısındaki komşumuza gitmekte zorlandık. Dışımızdaki alanları fethettik , fakat içimize ulasamadık

Slide6: 

Daha çok gelirimiz var, fakat daha az moralimiz. Daha özgürce harcayacağımız zamanımız var , fakat daha az zevk alıyoruz. Daha çok yiyeceğe sahibiz , fakat daha az besleniyoruz.

Slide7: 

Her eve iki maaşın girdigi , fakat boşanmanın arttıgı günlerdeyiz. Daha iyi evlerin , fakat daha çok yıkılmış yuvaların oldugu zamandayız.

Slide8: 

Bu nedenle şunları öneriyorum

Slide9: 

Hiçbir şeyinizi özel bir an için saklamayın. Çünkü yaşadığınız her an özeldir. Araştırın, daha çok okuyun, verandanıza oturun ve hayranlıkla hiçbir çaba sarfetmeden sahip oldugunuz manzarayı seyredin..

Slide10: 

Ailenizle ve arkadaşlarınızla daha fazla vakit geçirin, sevdiginiz yiycekleri yiyin, ve beğendiginiz yerleri ziyaret edin.

Slide11: 

Hayat sadece yaşamı sürdürme degildir , zevkli dakikalardan olusan bir zincirdir Kristal kadehlerinizi kullanın. En sevdiginiz parfümünüzü saklamayın ve her istediğinizde kullanın.

Slide12: 

Sözlüğünüzden “günün birinde” ve “birgün” gibi kelimeleri çıkartın. Ne zamandır yazmayı düşündüğünüz mektubu yazın.

Slide13: 

Ailemize ve arkadaşlarımıza onları ne kadar çok sevdigimizi söyleyelim. Hayatınıza zevk ve kahkaha katacak hiçbir şeyi ertelemeyin. Her gün, her saat, ve her dakika özeldir. Ve bunun sizin için son olup olmadıgını bilemezsiniz.

Slide14: 

Eger bu mesajı sevdiklerinize gönderemeycek kadar çok meşgulseniz, ve kendi kendinize “bir gün” nasılsa gönderirim diyorsanız . Düşünün ki ...“günün birinde” onu göndermek için burada olamayabilirsiniz!.

authorStream Live Help