Życie w Wielkiej Brytanii(2)

Views:
 
Category: Entertainment
     
 

Presentation Description

No description available.

Comments

Presentation Transcript

Życie w Wielkiej Brytanii:

Życie w Wielkiej Brytanii Brytyjczycy żyją według zasady: "Mój dom to moja twierdza." Jednak nie maja domów wielkich jak zamki czy twierdze. Oficjalnie mówi się, że brytyjskie domy są jednymi z mniejszych w Europie, gdy porównamy ilość metrów kwadratowych przypadających na jednego Brytyjczyka i np. Włocha czy Francuza. Co więc oznacza stwierdzenie "Mój dom to moja twierdza"? Bez wątpienia chodzi o znaczenie domu dla jego mieszkańców. Jest to cos więcej niż tylko budynek. Dom oznacza wolność, radość, bliskich i miejsce gdzie człowiek czuje się bezpiecznie- tak jak w twierdzy. Większość rodzin w Wielkiej Brytanii (82%) mieszka w domach, zaś około 15% w mieszkaniach. Inaczej rzecz ma się w Polsce. Większość z nas mieszka w bloku, choć z każdym rokiem ulega to zmianie. Jako ciekawostkę dodam, że Brytyjczycy uwielbiają ogrody. Nawet najmniejszy skrawek ziemi zamieniają w ogródek przydomowy z kwiatami i krzewami ozdobnymi. Krystian Święch klasa V a

Komunikacja w Wielkiej Brytanii :

Komunikacja w Wielkiej Brytanii Londyn ma jedną z najbardziej rozwiniętych sieci komunikacji miejskich w Europie. Podróżowanie po stolicy Wielkiej Brytanii autobusem czy metrem jest jednak kosztowne. Komunikacja miejska w Londynie jest nowoczesna i oferuje wiele środków transportu. Możemy skorzystać z metra, autobusu, pociągu National Rail , kolejki naziemnej London Overground , kolejki miejskiej DLR , transportu rzecznego, taksówki, własnego samochodu czy roweru.

Praca Brytyjczyków:

Praca Brytyjczyków Praca Praca w Wielkiej Brytanii trwa od poniedziałku do piątku, od godziny 9 rano do godziny 5 po południu. Raz w roku pracownicy mają prawo do 4-tygodniowego urlopu. Zwyczaj picia herbaty, bądź kawy jest obowiązkowy w każdym biurze. Jeśli idziesz kupić sobie herbatę, musisz zapytać wszystkich wokół, czy też nie maja ochoty na filiżankę kawy lub herbaty. Jeśli chodzi o spotkania biznesowe, to mówi się, że jeżeli Brytyjczyk zaplanował je na 1 godzinę to tyle będzie ono trwało i ani minuty dłużej. Jest to w pewnym sensie prawda; cele takich spotkań są zawsze przedstawiane krótko i na temat, a komunikacja i przekaz są tak klarowne, że nie ma potrzeby zbyt długiego omawiania ich i dyskutowania.

Czas wolny Brytyjczyków:

Czas wolny Brytyjczyków Anglicy najchętniej w  wolnym czasie spotykają się ze sobą w domach lub restauracjach czy barach gdzie rozmawiają ze sobą świetnie się przy tym bawiąc. Często również ten czas wolny spędzają aktywnie grając w typowe gry i zabawy angielskie  (np. rugby) ale również takie, które znają uczniowie z Polski.      Inni bardzo chętnie  (zazwyczaj dziewczyny ale i chłopcy) chodzą na zakupy. To jest czas, kiedy mogą kupić sobie ubrania, biżuterię, obuwie oraz wiele innych ciekawych rzeczy które ich interesują.      Miejscami na spędzanie wolnego czasu przez młodzież angielską mogą być salony gier, kręgle, kino czy teatr.

authorStream Live Help