Урок інформатики 11 клас: Урок інформатики 11 клас
Типи веб-сайтів та способи їх створення: Типи веб-сайтів та способи їх створення http://u a .wikipedia.org/ wiki /
1. Що таке веб-сторінка?: 1. Що таке веб-сторінка ?
Веб-сторінка – це документ (файл типу: web1.html) складений на мові розмітки HTML, який може містити дані різних типів: графічне зображення, текст, відео, анімацію, музичні фрагменти, гіперпосилання.: Веб-сторінка – це документ (файл типу: web1.html) складений на мові розмітки HTML , який може містити дані різних типів : графічне зображення , текст, відео , анімацію , музичні фрагменти , гіперпосилання . Веб-сторінка
Класифікація веб-сторінок: Класифікація веб-сторінок
ПОБУДОВА ВЕБ-СТОРІНКИ: ПОБУДОВА ВЕБ-СТОРІНКИ Веб-сторінки для веб-сайтів - це файли з текстом, розмічених мовою HTML. Ці файли, будучи завантаженими відвідувачем на його комп'ютер, обробляються браузером і виводяться на його пристрій відображення (монітор, екран ПК, принтер або синтезатор мови).
Коренева веб-сторінка: Коренева веб-сторінка Сторінки веб-сайту об'єднані загальною кореневою адресою, а також звичайно темою, логічною структурою, оформленням або авторством. Сторінки веб-сайтів - це файли з текстом, розміченим на мові HTML або XHTML..
Движок сайту: Движок сайту Сторінки сайтів можуть бути простими статичними наборами файлів або створюватися спеціальною комп'ютерною програмою на сервері - так званим движком сайту . Движок може бути або зроблений на замовлення для окремого сайту, або готовим продуктом, розрахованим на якийсь клас сайтів.
ФРАГМЕНТ КОДІВ на мові гіпертекстової розмітки HTML : ФРАГМЕНТ КОДІВ на мові гіпертекстової розмітки HTML
2. Що таке веб-сайт?: 2. Що таке веб-сайт?
PowerPoint Presentation: Веб-сайт (від англ. слова website : web - «павутина, мережа» і site - «місце», буквально «місце, сегмент, частина в мережі») – це сукупність електронних документів (файлів), приватної особи або організації у комп'ютерній мережі, об'єднаних під одною адресою (доменним ім'ям або IP-адресою). ВЕБ-САЙТ
Класифікація веб-сайтів: Класифікація веб-сайтів
Інтернет – це Всесвітня павутина: Інтернет – це Всесвітня павутина Всі веб-сайти в сукупності складають Всесвітню павутину , де вона об'єднує сегменти інформації світового співтовариства в єдине ціле – базу даних і комунікації планетарного масштабу.
PowerPoint Presentation: Для прямого доступу клієнтів до сайтів на серверах був спеціально розроблений протокол HTTP, що означає англійською Hyper Text Transfer Protocol – протокол обміну гіпертекстовою інформацією. Протокол HTTP
Перший веб-сайт: Перший веб-сайт Перший в світі сайт info.cern.ch з'явився в 1990 році. Його творець, Тім Бернерс-Лі , опублікував на ньому опис нової технології World Wide Web, заснованої на протоколі передачі даних HTTP, системі адресації URI і мові гіпертекстової розмітки HTML.
Де зберігаються веб-сторінки?: Де зберігаються веб-сторінки? На першому сайті були описані принципи установки і роботи серверів і браузерів. Сайт став і першим в світі Інтернет-каталогом, оскільки пізніше Тім Бернерс-Лі розмістив на ньому список посилань на інші сайти.
«Батько» веба Бернерс-Лі: «Батько» веба Бернерс-Лі Всі інструменти, необхідні для роботи першого сайту, Бернерс-Лі підготував ще раніше - в кінці 1990 року з'явилися перший гіпертекстовий браузер WorldWideWeb з функціоналом веб-редактора, перший сервер на базі NeXTcube і перші веб-сторінки.
ГІПЕРТЕКСТОВІ ПОСИЛАННЯ В ДОКУМЕНТІ : ГІПЕРТЕКСТОВІ ПОСИЛАННЯ В ДОКУМЕНТІ Бернерс-Лі, працюючи в Європейському центрі ядерних досліджень в Женеві (CERN), запропонував колегам публікувати гіпертекстові документи, пов'язані між собою гіперпосиланнями.
Швидкий пошук даних: Швидкий пошук даних У 1940-х роках Ванневар Буш висунув ідеї розширення пам'яті людини за допомогою технічних пристроїв, а також індексації накопиченої людством інформації для її швидкого пошуку.
ВЕБ - це технологія гіпертексту: ВЕБ - це технологія гіпертексту Теодор Нельсон і Даг Енгельбарт запропонували технологію гіпертексту: «розгалужених» текстів, яка надає читачеві різні варіанти читання. Xanadu - так і не закінчена гіпертекстова система Нельсона, була призначена для зберігання і пошуку тексту, до якого введені взаємозв'язки і «вікна». Нельсон мріяв зв'язати перехресними посиланнями всі тексти, створені людством.
Стандарт WWW: Стандарт WWW Бернерс-Лі продемонстрував можливість гіпертекстового доступу до внутрішніх пошуків документів, а також новинних ресурсів Інтернету. В результаті, в травні 1991 року в CERN був затверджений стандарт WWW (World Wide Web).
Консорціум Всесвітньої павутини: Консорціум Всесвітньої павутини В даний час Тім Бернерс-Лі очолює заснований ним Консорціум Всесвітньої павутини (World Wide Web Consortium), який займається розробкою і впровадженням стандартів Інтернету.
Виготовлення сайтів: Виготовлення сайтів Виготовлення сайтів як працюючих цілісних інформаційних ресурсів є складений процес, що залучає працю різних спеціальностей. Загальний термін сайтобудівна діяльність – "веб-розробка".
4. Що таке веб-портал?: 4. Що таке веб-портал?
Інтернет-портал: Інтернет-портал або веб-портал - це багатокомпонентна розгалужена структура, скомпонована з функціонально самодостатніх сайтів самостійних організацій чи підрозділів корпоративної структури. Інтернет-портал
Тематичний портал: Тематичний портал Тематичний портал - це дуже великий веб-ресурс, який надає вичерпну інформацію з певної тематики. Портали схожі на тематичні сайти, але додатково містять засоби взаємодії з користувачами і дозволяють користувачам спілкуватися в рамках порталу (форуми, чати) - це середовище існування користувача.
Портали веб-сервісу: Портали веб-сервісу У світі найпопулярніші станом на 1 лютого 2012 року: « Google » (google.com) - пошукова система і мультисервісний портал. « Facebook » (facebook.com) - найбільша соціальна мережа. « YouTub e» (youtube.com) - сервіс надає послуги хостингу відеоматеріалів. « Yahoo!» (yahoo.com) - пошукова система і мультисервісний портал. « Baidu » (baidu.com) - китайська пошукова система. « Вікіпедія » (wikipedia.org) - вільна багатомовна універсальна енциклопедія.
Що входить до веб-сервісу?: Що входить до веб-сервісу? Веб-портал, створений для виконання будь-яких завдань або надання послуг в рамках мережі WWW: дошки оголошень , каталог сайтів , пошукові сервіси , поштовий сервіс.
Що входить до веб-сервісу?: Що входить до веб-сервісу? Веб-портал, створений для виконання будь-яких завдань або надання послуг в рамках мережі WWW: веб-форуми , блоговий сервіс , файлообмінний пірінговий сервіс, датахостінговий сервіc ( зберігання даних ) , датаедіторінговий сервіc ( редагування даних ).
Що входить до веб-сервісу?: Фотохостинг - наприклад, Picnik, ImageShack, Panoramio, Photobucket. Зберігання відео - наприклад, YouTube, Dailymotion. Соціальні Медіа - наприклад, Buzz. Комбіновані веб-сервіси (Соціальні мережі) - наприклад, Facebook, Twitter. Спеціалізовані соціальні мережі - наприклад, MySpace, Flickr. Що входить до веб-сервісу?
Фронтальне опитування: Фронтальне опитування
Повідомлення яких видів за способом подання можуть міститися на веб-сторінках?: Повідомлення яких видів за способом подання можуть міститися на веб-сторінках ?
За способом подання даних на веб-сторінках містяться:: За способом подання даних на веб-сторінках містяться: Текстові повідомлення; Графічні повідомлення; Музичні(аудіо) повідомлення; Числові повідомлення; Відео повідомлення; Комбіновані повідомлення.
ЯК РОЗПІЗНАЄТЬСЯ МІСЦЕ РОЗТАШУВАННЯ КОМП’ЮТЕРА В ІНТЕРНЕТІ?: ЯК РОЗПІЗНАЄТЬСЯ МІСЦЕ РОЗТАШУВАННЯ КОМП ’ ЮТЕРА В ІНТЕРНЕТІ?
Унікальна числова ІР-адреса, за допомогою якої визначають місце розташування комп’ютера в адресному просторі Всесвітньої мережі Інтернет: Унікальна числова ІР-адреса , за допомогою якої визначають місце розташування комп ’ ютера в адресному просторі Всесвітньої мережі Інтернет
ІР-адреса: ІР-адреса ІР-адреса – складається з чотирьох чисел(байтів), кожне з яких не перевищує 255. У запису адреси числа відділяються одне від одного крапками. Ім ’ я комп ’ ютера міститься в правій частині адреси.
Приклад ІР-адреси: Приклад ІР-адреси
Доменна адреса комп'ютера: Доменна адреса комп'ютера Повне доменне (від англ. domain ) ім'я машини ( FQDN, Fully Qualified Domain Name) можна розбити на дві частини — ім'я області-домена та власне ім'я машини. Наприклад, m30.ziet.zhitomir.ua — повне доменне ім'я машини m30 , яка знаходиться у домені ziet.zhitomir.ua .
Доменна адреса комп'ютера: Доменна адреса комп'ютера
Домен верхнього рівня України: Домен верхнього рівня України . ua — в Інтернеті , національний домен верхнього рівня ( ccTLD ) для України . Адміністратором домену . ua є компанія ТОВ « Хостмайстер » . Станом на перший квартал 2011 року в Україні зареєстровано 558989 доменів у зоні . ua .
Домени 2-го рівня: Домени 2-го рівня
Джерела інформації: Джерела інформації Інформаційний ресурси: http://uk.wikipedia.org/wiki/.ua http://zerna.at.ua/ http://chaos.in.ua/ http://sxz.mylivepage.com/ На сайті "Хаос. Нелінійна динаміка" http://chaos.in.ua/ функціонує метапошукова система PDF Science Search (PDFSS).