Мандрівка у долину мумі-тролів Туве Янсон

Views:
 
Category: Education
     
 

Presentation Description

Презентація для учнів 5 класу про мумі-тролів Туве Янсон

Comments

Presentation Transcript

PowerPoint Presentation:

« Маленькі тролі і велика повінь », «Комета прилітає », « Капелюх Чарівника » « Мемуари Тата Мумі-троля », « Небезпечне літо », « Зима-чарівниця ». « Невидиме дитятко», « Тато і море», « Наприкінці листопада». Книги про Мумі-тролів принесли Туве Янсон визнання та всесвітню славу.

PowerPoint Presentation:

Перша книжка із серії про мумі-тролів вийшла друком у 1945 році і це була повість «Маленькі тролі і велика повінь». Янсон написала і проілюструвала цю історію Янсон у 1939 році. А от остання казка «Кінець листопада» датується 1970 роком. Літературному світу мумі-тролів Янсон присвятила тридцять один рік свого життя.

PowerPoint Presentation:

Книги про мумі-тролів були написані шведською мовою. Нині їх перекладено більше ніж 30 мовами. Українською мовою переклад здійснила Наталія Іваничук, викладач норвезької мови та Директор Центру країн північної Європи при університеті імені Івана Франка у Львові.

PowerPoint Presentation:

О дного разу в дитинстві Туве Янсон сперечалася про щось зі своїм братом Ларсом і, передражнюючи його, намалювала на стіні маленького бегемотика. Вона тоді й не знала, що зватимуть його Мумі-троль і згодом він стане найвідомішим казковим персонажем. Письменниця зізналася, що задовго до того, як Мумі-троль зажив самостійним життям на сторінках її літературних казок, вона зображала його маленьку постать на карикатурах замість власного підпису.

PowerPoint Presentation:

У творах Янсон мумі-тролі постають маленькими симпатичними істотами, схожими на м’які іграшки, людей і тварин. Малюнки Туве Янсон Тролями в давніх скандинавських оповідках називаються карлики, велетні, чаклуни, відьми та інші фантастичні персонажі.

PowerPoint Presentation:

" Живуть Мумі-тролі в прекрасній долині , повній квітучих дерев. З гір тече прозора річка . Вона обвивалася навколо блакитного будиночка Мумі-троля і йшла в інші місця , де жили інші тролі і всякі Чмихи . Міст через річку сяяв усіма барвами веселки" . "У Мумі-будинку мотузкові сходи були під кожним вікном - адже виходити кожного разу через ганок така морока!".

PowerPoint Presentation:

Рідна домівка мумі-тролів - гостинний блакитний будиночок , який розташований у прекрасній Долині Мумі . Це той жаданий і гостинний причал, де завжди радо зустрінуть мандрівника , ким би він не був , де обігріють , нагодують , зрозуміють і втішать , бо там більше за скарби цінують дружбу і любов . У Мумі-будинку найбільше поважають індивідуальність і намагаються її побачити у кожному. Тут розуміють : будь-який троль повинен мати можливість взяти , проживаючи в Мумі-будинку , те, що найбільше відповідає його унікальним здібностям .

PowerPoint Presentation:

Тут завжди дружно та весело, пахне оладками з малиновим варенням , ніхто нікого не повчає , усі уважні один до одного. У казковому домі живе любов , про яку не говорять , але яка відчувається в кожному доброму слові й учинках заради інших . Якщо комусь сумно або в когось трапилася біда , мумі-тролі та їхні друзі вирішують проблему спільно , але водночас не порушують право кожного на особисте життя , не вимагаючи зайвих пояснень .

PowerPoint Presentation:

Мумі-тато . У молодості багато подорожував, має золоті руки, він збудував блакитний будиночок. Він з великою повагою ставиться до Мумі-мами , для нього її слово – закон. Мумі-тато не боїться нічого, він любить море і гарні пригоди, пише цікаві мемуари. Мама доброзичлива, уважна, приділяє весь свій час родині, любить тата, підтримує його, дбає про його гідний вигляд. Усім подобаються її оладки й малинове варення, за допомогою яких вона вміє виріш увати будь-які конфлікти» Мумі-мама - дружина Мумі-тата , мама Мумі-троля . Найкраща мама у світі! Завжди готова прийняти нових друзів улюбленого сина, нагодувати їх, пригорнути, заспокоїти, сказати добре, лагідне слово...

PowerPoint Presentation:

Мумі-троль – син Мумі-мами та Мумі-тата . Дуже зворушливий, добрий і чуйний, в цілому сміливий, але іноді чогось боїться... Легко заводить нові знайомства, чим іноді добавляє клопоту Мумі-мамі ... Хропся – сестра Хропуся , подруга Мумі-троля . Предмет його дитячої закоханості . Вся покрита м'яким пухом. Кокетлива модниця : має шовковистий чубчик і золотий браслетик на ніжці . Любить прикраси і проводити багато часу перед люстерком . Може бути напрочуд серйозною . Була врятована Мумі-тролем від ядовитого куща чортополоха .

PowerPoint Presentation:

Хропусь – брат Хропусі . Зовні схожий на Мумі-троля . Змінює свій колір залежно від настрою. Дуже любить бути як головою так і секретарем на різних зборах . Дуже серйозний . Нюхмумрик – незалежний . Постійний шукач пригод . Любить викурити трубку та пограти на губній гармошці . Не любить табличок , які щось забороняють . Кожного літа відвідує Мумі-дол , а восени знову відправляється подорожувати ...

PowerPoint Presentation:

Гемуль – досить занудний . Любить командувати і ніколи не визнає своїх помилок. Колекціонує марки, рідкісних комах та рослини. Малятко Мю - найменша мюмла на світі . Єхидна і глузлива , але не зла. Не вміє сумувати , може тільки радіти чи сердитися . Любить шум. Сніф - друг Мумі-троля . Довгохвостий звір , схожий на щура. Примхливий , боязкий . Трохи жадібний , схильний до занудства. Любить усе яскраве й блискуче та менших від себе істот . Улюблена фраза: « Ця пригода може бути небезпечною для такого маленького звірка , як я». Дуже дорожить своїм хвостом.

PowerPoint Presentation:

повага до Мами, котра всіх любить і про всіх дбає; авторитет Тата, слово якого є законом для дітей; свобода й право дітей на свої інтереси і разом з тим їхня відповідальність за все, що відбувається в родині. У сімейних стосунках, що існують поміж мумі-тролями , утверджуються цінності, які потрібні кожному:

PowerPoint Presentation:

доброта і любов до маленьких і слабких ("Чарівна зима", "Дитина-невидимка", "А що буде потім?", "Хто розважить малятко?"), цікавість до непізнаних сил природи ("Тато і море"), схильність до гри і перевтілення ("Небезпечне літо"), прагнення самостійності і любов до свободи ("Пізньою осінню в листопаді"). У дивовижних персонажах мумі-тролів втілюються різні прагнення дітей, різні риси їх характеру: Все це є життєвими принципами Янсон-казкарки . жага до нового, таємничого і чарівного (" Мумі-троль і комета"), до будівництва і винахідництва ("Мемуари тата Муміна "),

PowerPoint Presentation:

Польська кіностудія за контрактом з письменницею здійснила випуск 39 серій лялькових короткометражних фільмів, що складаються з трьох циклів; шведським телебаченням знято повнометражний фільм за однією з книг Туве під назвою "Між дитиною і дорослим“ . За книжкам и Т. Янсон у різних країнах (Росія, Фінляндія, Австрія, Японія, Польща та ін.) створено десятки мультиплікаційних фільмів , які ви можете подивитися на сайті: http://moomi-troll.ru

PowerPoint Presentation:

Т. Янсон багато працювала для театру, який завжди був її пристрастю. За ініціативи письменниці стали йти вистави за мотивами мумі-казок . Вона брала активну участь у підготовці вистав і акторських костюмів до них. У Шведському театрі 1949 року ставиться п'єса " Мумі-троль і комета", а 1958 року в Лілла-театрі пройшла п'єса за участю самої Туве Янсон . У 1974 році в Національному оперному театрі йшла " Мумі-опера ".

PowerPoint Presentation:

Персонажі книг про мумі – тролів зображені на літаках фінської авіакомпанії Finnair . Доходи від реалізації продукції , що використовує образи мумі-тролів , складають таку ж частина державного бюджету Фінляндії , що й податкові відрахування корпорації   Nokia . Користується попитом різноманітна сувенірна продукція з цієї тематики. Персонажі Янссон стали невід'ємною частиною сучасної масової культури .

PowerPoint Presentation:

В містечку Наанталі (Фінляндія) побудований парк мумі-тролів “Мумідол” . Парк працює тільки влітку, бо взимку, наївшись глиці, мумі-тролі сплять.

PowerPoint Presentation:

В експозиції музею представлено макети захоплюючих казкових сцен з життя мумі-тролів , які виконані за сюжетами книг письменниці , а також синій будинок мумі-тролів , заввишки 2,5 м. Музей мумі-тролів вперше відкрили у травні 1987 р. в Художньому музеї міста Тампере. У ньому зібрано понад 2000 ілюстрацій до книг Туве Янсон . Найбільш цікаві матеріали музею найшли відображення у мультимедійних програмах « Будинок історій », « Одвічна Долина мумі-тролів , створених у 1997 р.

PowerPoint Presentation:

Японський мумії-парк А kebono К odomonomori park знаходиться в містечку Ханно в префектурі сайтама . Цей парк зовсім не схожий на фінскій . Тут є великий мумі-дом , але він ні чим не нагадує описаний Туве Янссон в книгах. http://bliznyashki23.diary.ru/p189723855.htm

PowerPoint Presentation:

http://mumidol.com/tuve.htm http://www.tove-jansson.ru/moominland/viewtopic.php?t=562 http://uk.wikipedia.org/wiki/ Туве_Янссон http://www.mymoleskine.ru/2010/07/na-ostrov-gde-rodilsya-mumi/ http://tove-jansson.ru/biograf.shtml http://www.zarlit.com/textbook/5klas/56.html http://www.helsinki.ru/helsinki-centre/blog/po-sledam-tuve http://bliznyashki23.diary.ru/ http://nsmysl.blogspot.com/2011/12/blog-post_16.html http://finedage.blogspot.com/2013_04_01_archive.html http://moomi-troll.ru/?album=7&gallery=44&page_id=3&nggpage=3 http://chl.kiev.ua/bibliograf/Yans/Yans_1.htm http://www.ytime.com.ua/ru/50/3786 Ніколенко О.М. Система уроків за творчістю Туве Янсон // Світова література. Шкільний світ, 2014. - № 3. – С.19-24 Ніколенко О. М., Конгва Т. М., Орлова О. В. та ін. Світова література : підруч . для 5 кл. загальноосвіт . навч . закл . — К.: Грамота, 2013. — С.268-284 Гузь О. О. Орієнтовне планування уроків для 5 класу. Уроки 57—61// Зарубіжна література в школах України, 2014. -№ 3. - С.19-31 Волощук Є.В. Світова література : підруч . для 5-го кл. загальноосвіт . навч . закл . / Є.В. Волощук. - К. : Генеза , 2013. – С.226-242

authorStream Live Help