Туве Янсон. Презентація життєвого шляху

Views:
 
Category: Education
     
 

Presentation Description

Презентація життєвого шляху фінської казкарки Туве Янсон для учнів 5 класу

Comments

Presentation Transcript

PowerPoint Presentation:

Гельсингфорс , Велике князівство Фінляндське, Російська імперія

PowerPoint Presentation:

Б атько - скульптор Віктор Янсон Мати - художниця Сігне Гаммартсен , ілюстратор книг

PowerPoint Presentation:

Туве була старшою серед трьох дітей. Пер-Улоф Янсон фотограф Ларс Янсон художник

PowerPoint Presentation:

Кожного літа батьки вивозили дітей на відпочинок на один з островів у Фінській затоці Балтійського моря , де Туве разом із братами проводила все літо. Там вони плавали, займалися греблею, рибалили, вивчали світ дикої природи, мандруючи островами затоки. Такий спосіб життя дуже подобався Туве .

PowerPoint Presentation:

Ставши дорослою, вона збудувала на острові Клувхару (вона називала його Хару ) невеличкий будиночок, протягом тридцяти років поспіль їздила туди, щоб займатися творчістю під шум хвиль і шелест трояндових кущів, що росли біля будинку. " ...без щасливих дитячих років, проведених біля моря,… я б ніколи б не почала писати“ .

PowerPoint Presentation:

Після закінчення початкової школи Туве Янсон о тримала диплом факультету красних мистецтв Шведської Художньої Академії. Стажувалася в художніх школах Франції, Німеччини, Італії.

PowerPoint Presentation:

Туве - професійна художниця, з 10-річного віку ілюструвала популярний дитячий журнал у Фінляндії. Спеціалізувалася на карикатурі. Першу персональну виставку було відкрито в Гельсінкі у 1943 році. Живописні роботи були представлені на багатьох виставках Фінляндії та Швеції Янсон завжди підкреслювала, що, в першу чергу вона - художник, і не дуже серйозно ставилася до своєї літературної діяльності. Однак, її картини завжди привертали набагато менше уваги, ніж книжки про Мумі-тролів .

PowerPoint Presentation:

Туве Янсон дуже любила англійську літературу й тому працювала над ілюстраціями до книг Льюїса Керролла та Рональда Руела Толкієна . Пристрастю Туве Янсон був театр, де з її ініціативи почали йти вистави про мумі-тролів .

PowerPoint Presentation:

• З 2002 року у Фінляндії засновано премію імені Туве Янсон , яку вручають письменникам, котрі пишуть для дітей. Премія імені Нільса Хольгерсона кращому дитячому письменнику року (1953); • Медаль Г.Андерсена за внесок у розвиток дитячої літератури (1966); • Премія Шведської академії мистецтв (1972); • Золота Президентська медаль Фінляндії (1976); • Почесне звання доктора мистецтвознавства університету Гельсінкі (1978); • Премія імені Сельми Лагерлеф за внесок у літературу (1993); • Літературна премія Американо-Скандинавського культурного фонду (1996).

PowerPoint Presentation:

Вже в 1960-і роки Туве Янссон стала мільйонером . Величезні доходи від продажу суміжних прав ( театральні постановки, сувенірна продукція з мумі-тролями ) швидко зробили Янссон однією з найбагатших жінок у Фінляндії . Однак вона продовжувала до самої смерті вести дуже скромний спосіб життя : користувалася громадським транспортом, сама ходила за покупками в магазин поруч зі своїм будинком , і особисто відповідала на більшу частину листів від своїх читачів .

PowerPoint Presentation:

27 червня 2001 року, Гельсинки , Фінляндія Скульптура на могилі Туве Янссон ( цвинтар Хієтаніємі , Гельсінкі ), роботи її батька Віктора Янссона У день похорону Янссон у Фінляндії був оголошений національний траур. Президент країни, звертаючись із співчуттями до родичів письменниці, сказав, що «Творчість Туве Янссон - найбільший внесок Фінляндії у світову скарбницю культури після Калевали і Сібеліуса ».

PowerPoint Presentation:

« Маленькі тролі і велика повінь », «Комета прилітає », « Капелюх Чарівника » « Мемуари Тата Мумі-троля », « Небезпечне літо », « Зима-чарівниця ». « Невидиме дитятко», « Тато і море», « Наприкінці листопада». Цикл повістей про Мумі-тролів приніс Туве Янсон всесвітню славу

PowerPoint Presentation:

http://mumidol.com/tuve.htm http://www.tove-jansson.ru/moominland/viewtopic.php?t=562 http://uk.wikipedia.org/wiki/ Туве_Янссон http://www.mymoleskine.ru/2010/07/na-ostrov-gde-rodilsya-mumi/ http://tove-jansson.ru/biograf.shtml http://www.zarlit.com/textbook/5klas/56.html http://www.helsinki.ru/helsinki-centre/blog/po-sledam-tuve http://bliznyashki23.diary.ru/ http://nsmysl.blogspot.com/2011/12/blog-post_16.html http://finedage.blogspot.com/2013_04_01_archive.html http://moomi-troll.ru/?album=7&gallery=44&page_id=3&nggpage=3 Гузь О. О. Орієнтовне планування уроків для 5 класу. Уроки 57—61// Зарубіжна література в школах України, 2014. -№ 3. - С.19-31

authorStream Live Help